Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szokás (Y) és ilyesmi...

Miért szokás (Y) és ilyesmi smileykkal letudni a beszélgetéseket face-n?

Figyelt kérdés

Egyre globálisabb mostanság, hogy valaki ír a másiknak, és válasz helyett mindig le tudják pl. egy (Y) vagy másmilyen smileyyal. Ez valami iszonyat idegesítő. Miért égetik magukat ezzel?

Releváns válaszokat kérek, nem trollokat, és nem személyeskedéseket. Köszönöm.



2019. ápr. 26. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Az y szerintem nem smiley, hanem a yes rövidítése (legalábbis az én baráti körömben erre használják).


De miért nem kérdezed meg azoktól, akik így válaszolnak neked? Én személy szerint csak intelligens emberekkel beszélgetek, így fogalmam sincs, hogy miről beszélsz.

2019. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A (Y) alatt ezt értem:

[link]

Csak (Y)-ként írják, mert ilyen formájú karakter nincs.

2019. ápr. 26. 13:01
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Magamból indulok ki: akkor küldön egyszavas, vagy egy szmájliból álló választ, ha a cset valamiben zavar, nem akarok belemerülni a beszélgetésbe, nem érek rá, fáradt vagyok, stb. De nyilván szeretném jelezni a másiknak, hogy vettem az adást.

Nem feltétlenül ők "égetik magukat", minden éremnek két oldala van. Viszgáld meg, nem arról van-e szó, hogy rosszkor, vagy rossz témában zavarsz másokat, mikor nekik nem megfelelő, nem alkalmas belemélyedni a pötyögésbe, stb. Esetleg olyan embernek írsz, aki eleve nem szeretne vele d dumálni.

2019. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez nem az én egyedi esetem, más is "diagnosztizált" már ilyet, na meg már mémek is készültek erről, úgyhogy úgy látszik ez ilyen globális probléma. És tény hogy pár éve ez még nem volt jellemző.
2019. ápr. 26. 13:27
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Én is észrevettem máűr, meg én is csinálom, a fenti okok miatt. Ma már majdnem mindenkinek állandó internetkapcsolata van. Ha észlelik, hogy jött valami, pirintyol a telefon, akkor azonnal ellenőrzik, mi jött, és a visszajelzést is sürgetőnek érzik. Viszont sokszor csak egy szmájlira, ok-jelre telik, a fent sorolt okok miatt.

Az állandó net kora előtt ilyenkor nem érted el ezeket az embereket, nem voltak a telefonjuk, vagy gépük közelében. Nem kapták meg az üzeneteket azonnal, és a visszejelzés se volt sürgető. Ez civilizációs jelenség, lehet róla olvasni. Az állandó online lét elhiteti az emberekkel, hogy az azonnali reagálás elvárás.

2019. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ez civilizációs jelenség, lehet róla olvasni. Az állandó online lét elhiteti az emberekkel, hogy az azonnali reagálás elvárás."


Meg a beszűkült kommunikáció. :(

2019. ápr. 26. 13:53
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Engem is rohadtul idegesít ez. Csak akkor írnak ha akarnak valamit. Akkor tudnak választékosan kommunikálni. De egyébiránt mindenre csak lájkkal válaszolnak. Ez azért elég flegma lekezelő egyoldalú hozzáállás.
2019. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Egy igazi férfi el tudja érni egy nőnél, hogy önfeledten, ösztönösen, magától akarjon kommunikálni, nem pedig csak (Y)-kat vagy smileykat küldjön válaszként mindenre, na.
2019. ápr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, és mellesleg kiírtam, hogy mellőzzük a személyeskedéseket.
2019. ápr. 26. 15:36
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
én akkor szoktam ilyeneket írni ha olyat írnak ami nem érdekel. ha valaki beszélgetni akar velem akkor olyat írjon amiről akarok is beszélgetni.
2019. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!