Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az Éhezők viadala, vagy az...

Az Éhezők viadala, vagy az Útvesztő c. filmekben a stratégia, túlélési ösztön, emberi természet menyire azonos a valósággal? Én vagyok szociopata, vagy ilyen a mai generáció?

Figyelt kérdés

Már suliban is fura volt, amikor szóba jött, hogy nyugodtan állnak a sorsoláson, "szövetkeznek" (bátran alszanak egymás mellett, hátat fordítanak a másiknak) egy gyilkolási játszmában, ahol csak 1 túlélő lehet...


Az Éhezők viadalában a gondolatmenetem:

1. Lelépek sorsolás előtt.

2. Behúzom a vészféket és leugrok a vonatról mielőtt letarol a 3 vagon amit lekapcsoltam. (Ráadásként esetleg lejátszom a túlélőkkel a kis maszek viadalom.)

3. Ha már az arénában vagyok, nem ülnék le sütögetni a vetélytársaimmal, és ha túlélném, hazaviszem az elnök fejét polcdísznek.


Az Útvesztőben abban a kis "közösségben" (bár a mai gyerekek is ilyen szerencsétlenek) egy órát nem bírnék ki, inkább harcolnék bármivel a labirintusban.


2019. ápr. 26. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit mondasz, az mind logikus mai szemmel. De pl. a rabszolgák miért hagyták magukat? A jobbágyok? A zsidók? A szocializmus alatt miért nem lázadtak az emberek? Koreában mi van most?


Voltak, akik megpróbáltak megszökni az éhezők viadalában is. A világ, amit leír, mai szemmel abszurd, de ettől még pszichológiailag jobban megállja a helyét, mint mondjuk a marvel filmek.


Az útvesztő esetében, ha dönthetsz a biztosnak hitt halál és a szörnyű élet között, akkor biztosan az elsőt választanád(?). Hány ember él boldogtalanul, de ez nem azt jelenti, hogy mind öngyilkos lesz.

2019. ápr. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!