Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is aki soha egy...

Van más is aki soha egy kötelező olvasmányt sem olvasott el, lógta az iskolát és egyáltalán nem bánja? 34F

Figyelt kérdés

Amúggy elég jó befektetéseim vannak így is, most aratom le a 2010 körül vásárolt lakásaimnak a hozományát, illetve a tőzsdén is kerestem mindezek ellenére pézt :)


Szóval nem érzem, hogy bármiben hiányom lett volna. Jókat játszottam és élveztem a gyerekkoromat az iskola helyett, apukám is befektető/vállalkozó, pontosan tudta, hogy semmit nem tanulok meg az iskolában, amitől sok pénzt tudnék csinálni, így nem érdekelte, hogy leszartam, ellógtam, elbaromkodtam, 6.-tól magántanuló is voltam, részben a hiányzások miatt. Ellenben nagyon sokat tanított édesapám gyerekként az életre és üzletre.


Érettségit megcsináltam azért, könnyű volt, mivel csak a tételeket kellett bemagolni és felböfögni, nem igazán nagy cucc. 4/5 lett. Nem tudom, hogy mit tanulnak ennyit 12 évig rá, fogalmam sincs :D


2019. ápr. 26. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én is elbaromkodtam a középiskolát mert semmi értelmét nem láttam, sokat lógtam. Mindenből 2-esre álltam, kivéve matekból, az nem ment rosszul. Felvettek a bme-re, az már érdekelt (bár ott is voltak idióta tárgyak) végig ösztödíjjal elvégeztem.
2019. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Kötelező engem se èrdekelt,sőt az egèsz irodalom,magyar nyelvtan,töri,ènek òra,rajz òra

Kèt fillèrt sem èrnek.

Ami kellene csak matek,info,angol,nèmet nyelv, soft skillek fejlesztèse,szövegèrtelmezès,szituàciòs jàtèkok.

A többi hulladèk.


Jò kèrdező neked volt ingyen coachod meg mentorod,apud.

Te ezèrt vagy sikeres,mindent megtanìtott neked,ebbe nőttèl fel,ez hatalmas előny.

Amièrt èn rengeteget fizetek a tudàsèrt az neked ott volt 0-24-ben.

Ilyen embereket irigylem mert akkora tudàs van a fejèben ami megfizethetetlen.

2019. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom miről beszélsz! Az édesanyámnak 2 egyetemi végzettsége van és ő is arról számolt be, hogy teljesen más a felsőoktatás és szinte semmi érdemit nem tanult a közoktatásban, azon kívűl, hogy számolni, írni és olvasni megtanították... Semmire sem volt jó, csak sok ideje ment rá. Ő hármasra érettségizett, felvették annak idején, mai világban már nem vennék fel, viszont mind a két diplomáját kitűnőre végezte. Megvan a felvétel, amikor gratulálnak neki az átadón...
2019. ápr. 26. 21:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Áh, én nem vagyok olyan jó mint apukám. Apukámnak nagyon sok fejfájást okozott az eredendő jószándékom és önzetlenségem. Mára ezen túl vagyok, de ez az üzleti életben bukta :D És én eléggé olyan voltam, hogy minden barátomnak segíteni, adni szerettem volna, így volt pár vérszívó az életemben, de megtanultam a leckét.
2019. ápr. 26. 21:41
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Hàt igen kèrdező total igazat adok neked.

Àllami sulik kuka mind.

Egy komolyabb vezetőkèpzès az màr jobb mert oda a ,,krèm" megy akik cèltudatosak,vezetők.

MBA-ròl beszèlek,na ott már gyakorlatias dolgok mennek szituaciòk ràadàsul ilyen apud szintű vagy magasabb vannak ott akik nem bebaszcsizni akarnak hanem mèg több tudàst összeszedni,kapcsolatokat èpìteni ès komoly emberekkel gondolatokat cserèlni.


Amùgy sajnos hiàba jàrtam egyetemre ràadàsul programtervező szakra mindent egyedül kellett megtanulnom,plusz kellettek soft skillek is,mai napig is àllandòan kèpzem magam szakmailag is,soft skillekben rengeteg könyvet olvasok csak ezeknek van èrtelme mert ezàltal tud fejlődni a karrierem,egy fos magyar irodalomtòl max a s_ggem nő,mert lùzer ìròk költők gondolatai amivel nem tudok ès nem is akartam soha azonosulni.

Egy Andrew Carnegie,Brian Tracy,Donald Trump könyve vagy Warren Buffetè na az hozzàtesz az èletemhez,karrierben is,pl fizu emelès,ènmàrka,magam eladàsa.


Neked ezt mind èlőben adta apukàd,hàlistennek,ez akkora fegyver,hogy ihaj,becsüld meg,nekem ezt màs sikeres emberektől kell összeszednem,egyetemen ezt is hiànyoltam komolytalan bulikàzò emberek,műanyag poharas trampli bulijaikban toltàk,addig èn fejlesztettem magam,nem voltak ilyen gondolkodàsù emberek sajnos règebben körülöttem,sőt tanulò csoportokat akartam szervezni,eljött egy ember,no komment.

2019. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az nem gond kèrdező kèrd meg apud mindenre figyeljen nàlad,mindenre okitson.

Idd a szavait,èn ezt tennèm az biztos,nem hagynàm bèkèn :))


Igen kèrdező jò szàndèkot szèpen le kell vetkőzni,üzleti èletben az erősebb kutya b_szik elv van,csak akkor èrdemes adni ha a màsik is ad.

Ha megvakarod a hàtam akkor de csak is akkor megvakarom a tièdet,ez az èn elvem.

2019. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük hozzá, ezzel a "tanulási módszerrel" a mai érettségirendszerben hármasnál jobbat csak akkor érnél el, ha lefizeted a tanáraidat.

De nem is ez a lényeg. Tudod, azért egy magára valamit adó ember szeretne az apuci által alátett pénznél többet elérni. Mert itt gyakorlatilag nem te érted el azt, amit elérted, hanem apád. Persze, lehet mondani, hogy mi a különbség? Ha csak annyit nézel, hogy "pénz, pénz, pénz", akkor valóban nem sok. Csak tudod, nekem azért az "élet" ennél jóval többet jelent. Mondjuk a világ megismerését. Nem, nem a repülőgépablakból a tájat nézve, hanem a világ működését megértve. Mondjuk, hogy ne csak nézzek, mint borjú az új kapura, amikor a hírekben olvasom, hogy sikerült egy fekete lyukat lefényképezni. Tudod, egyáltalán, hogy mi az? Vagy azért, hogy ne csak mások által összetákolt véleményeket tudjak felböfögni, amikor véleményt kell alkotnom a génmanipulációról. Hogy ne legyek átverhető, amikor homeopátiás csodabogyókat akarnak rámtukmálni valódi gyógyszer helyett. Vagy egyszerűen azért, hogy ne tűnjek hülyének, amikor az érettségi előtt álló gyerekemnek el kell magyaráznom a másodfokú egyenlet megoldóképletét. De ha másért nem, akkor azért, hogy ne csak egy adott, betanult élethelyzetben tudjak talpon maradni. Mert az élet, és a világ változik. Egyszer fent, egyszer lent. Nagyon sokan tűntek el a süllyesztőben azok közül, akik valami okból megváltozott körülményekkel találták szemben magukat. Ha neadjisten egyszer becsődöl a vállalkozásod, mit teszel?


És egyébként: egyszer egy filozófus azt mondta, hogy a világ annyit jelent az ember számára, amennyit megismer belőle. Aki csak annyit ismer meg a világból, hogy tök jó a faterral borozni, annak mindössze annyit ér az élet. Aki annyit ismer meg az életből, hogy ide beteszem a pénzt, onnan meg kiveszem, annak ennél nem jelent többet az élet. Én százmillióért sem adnám oda azt a tudásomat, amit az érettségiig, és azután szereztem.

2019. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eldönteni, hogy itt mindenki trollkodik, vagy tényleg erkölcs van formázva az erősebb kutya baszikból.
2019. ápr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon de nagyon vigyázz és őrízd azt a tudást, hisz számodra ez a legfontosabb!


Viszont nem mehetek el amellett szó nélkűl, hogy csak egy bizonyos élethelyzetben tud egy cégvezető, befektető, tőzsdéző ember talponmaradmni. Ahogy írod, beteszem a pénzem, majd kiveszem... EZ. ROHADTÚL. NEM. ILYEN. EGYSZERŰ! Neked fogalmad sincs arról, hogyan is kell befektetni, hogyan működik a tőzsde, hogyan zajlik egy céges ülés, illetve hogyan kell egy sok száz milliós céget vezetni! Ha tudnád, nem írnál ekkora szamárságot, hogy csak egy bizonyos élethelyzetben maradunk talpon, hiszen tisztában lennél vele, hogy amiket felsoroltam, pontosan azért nehezek, mert minden helyzetben alkalmazkodni kell és a lehető legjobbat kihozni a lehetőségekből. Látszik, hogy semmi tapasztalatod nincs ezen a téren. A fekete lyukról pedig annyit tudok, amennyit tudnom kell. Aki ezzel foglalkozik, az tudni fog róla minden információt, amihez csak hozzájuthat. De ez olyan, mintha azt állítanád, hogy buta vagyok, mert nem értek a mikrobiológiához.... Miért is kéne értenem hozzá? Az is egy rossz állítás, hogy nem ismertem meg a világot... nemrég példáúl Japánban jártam üzleti úton és a kultúrájukba is betekintést nyerhettem az ott élő embereknek. szerintem ez sokkal építőbb és többet adott hozzá az életemhez, mintha elolvastam volna egy magyar irodalmi "művet", ahol 20 oldalt írnak a lápokról.....

2019. ápr. 26. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!