Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdek nagyon undorodni az...

Kezdek nagyon undorodni az emberektől és a társadalomtól általánosságban. Van aki ugyanígy érez?

Figyelt kérdés

28/F vagyok, intelligens, érzékenyebb az átlagnál, stressztűrő kapacitásom nem túl magas. Gyerekkoromban korlátozó nevelést kaptam, így sokáig naiv voltam, hittem a mesékben. Sajnos mostanra a valóság nagyon kiábrándított az optimista hozzáállásból.


Minden a pénz körül forog. Mindenki önző. Mindenki titokban utálja, de legalább irigy a másikra. Ha ejtek valami bakit egy intézményben, vagy jelentkezek egy állásra, hátam mögött nincs professzionalitás, úgy röhögnek rajtam az emberek, ahogy akarnak. A "barátokkal" úgy beszéljük ki a másikat egymás háta mögött, ahogy tudjuk. Pletykálunk. Legbelül fösvények vagyunk mind. Ha van adandó alkalom valami pozitívumra, megragadjuk azt anélkül, hogy akárkire gondoljunk. Bűnözünk. Csalunk. Kiskapukat találunk. Kétszínűek vagyunk. Idegileg kicsináljuk egymást. Keressük az eksztázist, még ha az a kapcsolatunknak véget is vethet. Lerészegedünk, vagy betépünk, hogy az elkövetkezendő pár órára elviselhetőbb legyen a világ.


És ezen a helyzeten a kormány jelenlegi uszító propagandája és a különböző hírportálok sem segítenek. Még a plakátokon/médiában is olyan figyelmeztető jeleket adnak, hogy mindenki veszélyes. Ne bízz senkiben. Ne engedd be az idegent, mert rosszat akar. Nincs olyan, aki rajtad segíteni fog magadon kívül. A másik az összes gond okozója. Ő is lop, tőle ne vegyél cuccot. Ő is sarlatán hozzá, ne vidd a holmid szervizbe. Ha ebben a térségben boltot nyitsz, én, mint fő konkurencia kicsinállak. Ha nem olyan embertípus vagy, mint szeretném/nem engedelmeskedel, kirúgatlak innen. Hiába perel be minket, nem nyerhet a rokona halálán, mert mi orvosok bevédjük egymást. Ha nem jössz be a szabadnapodon dolgozni ingyen, nem maradhatsz a cégnél. Megkapod az alap fizetésed, de azt a beígért összeget csak hónapok múlva kaphatod meg, ha jól értékesítesz a továbbiakban. Bejelentés és TB? -felejtsd el. Vedd meg a termékemet, mert ez garantáltan megadja neked a hiányzó pozitívumot, a konkurenciáé amúgy is szar. Hozzám járj, ne a másikhoz, mert ő egy szexuális bűnöző. Látod őt? -Biztosan egy kretén.


Stb. Stb. Stb.



Kezdek belezavarodni ebbe a rengeteg negatívumba, ami ma megy. Régen, a tudatlanság világában legalább elálmodoztam. Ha kapok is nagy ritkán valami pozitív visszajelzést valakitől, az vagy negatívumba torkollik később, vagy akart valamit kérni tőlem ettől függetlenül.

Én nem ilyen vagyok, én mindig szívesen segítettem a barátaimon, a családomon, a hozzám tartozóimon. De manapság inkább ki se tenném a lábamat itthonról, ha nem kellene. Nem mondom, hogy a felsorolt dolgokba én nem vagyok bűnös, de így belegondolva szörnyű, ami megy, ahogyan az emberiség viselkedik.



Van még itt rajtam kívül olyan, aki hasonlóképpen érez? És ha igen, sikerült valahogy feldolgoznia?



2019. ápr. 27. 01:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mindig csodalkozom, h en meg miert nem utalom az embereket. lehet en meg a naiv szakaszba vagyok?!:D
2019. ápr. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen, lehetséges hogy te csak nem fogod fel ezeket a dolgokat negatívumként. Nekem viszont mikro-fájdalmakat okoznak lelkileg. Amik erősek, ha sokasodnak.


De az is lehet, hogy egyszerűen még nem ért téged annyi negatívum, hogy átforduljon az a polaritás.

2019. ápr. 27. 02:22
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nagyrészt én is ugyan ezt láttam és tapasztaltam, elborzasztó. Viszont orvosoltam a problémát, otthagytam az országot. Külhonban más a helyzet, hasonló, de legalább nincsen politikai nyomás, nem szólnak bele az életedbe, az embereknek nem a pénz körül forog a világ, plusz sokkal, de sokkal empatikusabbak. Ergo a világ alapból a fejetetejére állt, de Magyarországon az állapot extrán szörnyű.
2019. ápr. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Jól átlátod a világot,és az embereket. De sajnos ezen nem lehet változtatni. Szerinted én miért adtam fel ilyen hamar? Sokan úgy tesznek keresztbe a másiknak,hogy segítenek rajta,jószívűek,aztán jön a feketeleves. Nincs jó világ,és sosem volt az. Ma már azt teszik előtérbe,akik képesek a gonoszságra,akik képesek másokat tönkretenni. Olyan mintha az evolúció megfordult volna. De nem így van? A jó embereket megváltoztatják,és belőlük is rossz ember válik. A jó emberből miért válik rossz ember? Azért mert nem akar kirekesztett lenni,ezért beáll a rosszak közé,és így él túl. Ridegnek kell lenni hogy túléld a mai társadalmat.
2019. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem amiatt, mert " érzékenyebb az átlagnál, stressztűrő kapacitásom nem túl magas" túlreagálod az egészet.


Én is hasonlóan látom a dolgokat, de csak azért, mert ez a "modern" társadalom minősíthetetlen, attól még nem kéne bezárkódnod ("manapság inkább ki se tenném a lábamat itthonról, ha nem kellene"). Ezt a részt leszámítva is úgy gondolom, hogy túlreagálod az egészet.


Nekem az segített, amikor úgy döntöttem, hogy szarok az egészre, ezért már nincsenek elvárásaim másokkal szemben, szóval nem esek pofára, hogyha máshogy viselkednek, mint amire számítottam.


Még van sok gondolatom, de nem igazán tudom, hogy mire akarok kilyukadni.

2019. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj. Igazából ez lenne a normális, hogy érzékeny vagy. Viszont ez egyre ritkább, mivel kiölik az emberekből az alapvető dolgokat, azokat, amik emberré tesznek. Átmossák az agyad a média által, a technika által. Nagyon sötét dolgok mennek a világban, a háttérhatalom által. Csak ezekről a dolgokról nem számol be a média. :D Mennyi mindent elhallgatnak az emberek elől, mennyi mindent máshogy mutatnak be, mint ami igazából. Nagyon sok dologról lehetne beszélni és ezek sajnos nem összeesküvés elméletek, hanem a valóság. Nagyon ijesztő.


Világhelyzete.hu oldalon tudsz tájékozódni.

2019. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már Vörösmarty is megfogalmazta, hogy „Az emberfaj sárkányfog-vetemény: Nincsen remény! nincsen remény!”, pedig nem mai gyerek.

Persze, mindannyiunkban van jó és rossz, a kérdés az, melyiket hagyjuk felülkerekedni. De nyugtasson a tudat, hogy nem vagy egyedül, mások is vannak, akik hasonlóan éreznek. Hogyan sikerült feldolgozni? „Mikrosikerekkel”: el kell fogadni, hogy nem tudunk mindenkit megváltoztatni, viszont a környezetünkkel kapcsolatban csak rajtunk áll, miként viselkedünk.

Hülye példának tűnhet, de olyan ez szerintem, mint a szelektív hulladékgyűjtés. Azért csinálom, mert hiszek benne, hogy jót teszek vele, hogy ezáltal kevesebb szemét lesz, kevesebb fát kell kivágni, stb., és bár látom, hogy mások magasról tesznek erre, attól még nem fogom abbahagyni. Pedig mondhatnám, hogy szarok rá, minek nehezítem az életemet, de ez az én választásom. Nos, erről meg egy József Attila vers jutott eszembe :)

„Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.”


Látod, nem te vagy az első, akinek hasonlók járnak az eszében! ;)

2019. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mentek a zöld kezek.
2019. ápr. 29. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!