Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar az, ha valakinek...

Miért zavar az, ha valakinek sok pénze van?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar az ha valakinek úgy van pénze,hogy kb semmit se csinál és mégis "gazdag".Vagy nemis tudom talán irigy vagyok.Énis szeretnék gazdag lenni azzal,hogy semmit se csinálok,de ez nem az a világ.Legbelül viszont ez engem nagyon zavar.Nyílván nem mondom a szemébe meg mással se beszélek erről.Egyáltalán erről le lehet szokni valahogy,hogy ne érdekeljen meg ne is legyek irigy rá.Már próbáltam de nem sikerült.Mindig eszembe jut,hogy én melózok ő meg kb semmit se csinál és gyakorlatilag ingyenél. :(

2019. ápr. 29. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Mert keresed az igazságosságot, méltányosságot a világban. Ez nem baj. Vegyél ebből energiát, nézz körül, mi az, amit konkrétan tenni tudsz azért, hogy a világ kicsit jobb hely legyen általad is.
2019. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Figyelj. Én melós vagyok és én is látom amit te, mégsem vagyok rájuk igazából irigy. Mert ha valamit a fejembe vettem és elterveztem, azt vagy sikerült végre is hajtanom vagy legalább megpróbáltam. Előre, a saját utadat nézd cimbora, ne a másét. Oka van annak, hogy te nem azt járod.
2019. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Én is szeretnék gazdag lenni és semmit se csinálni, bár ez utóbbi része nem teljesen igaz, mert ha nem kéne dolgoznom, akkor a hobbijaimnak élnék teljes egészében, nem tunyulnék itthon. A vagyonom nagy részével pedig a rászorulókat segíteném és a világot próbálnám jobbá tenni.

De persze igen, baromi irigy vagyok azokra, akik vakarják a valagukat és tele vannak lóvéval, sőt még azokra is, akik keményen dolgoznak és úgy vannak tele lóvéval. Dehát nem fizethetnek meg minden munkakört egyformán, pláne nem lehet egy külföldi multis fizetést összehasonlítani egy kisvárosival...

Viszont az ilyen tényleg nagyongazdag tényleg nagyonsemmitnemcsinálós emberek életét egyáltalán nem irigylem, nincs az a pénz, amiért cserélnék velük.

Ha pl. holnap reggel úgy ébrednék, hogy én vagyok Vajna Timi vagy Sarka Kata vagy bármelyik ilyen ingyenélő szupergazdag maca, szerintem ott helyben nyakon szúrnám magam egy Swarovski köves konyhakéssel.

Amúgy, attól, hogy valamit irigyelsz másoktól, ami természetes, még nem kell, hogy ez rányomja a bélyegét az életedre. Nem kell ezen rágódni és kész.

2019. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Valamit csak tesz érte. A semmiböl csak úgy nem lesz pénz. Lehet törvénytelen dolgokat csinàl de akkor is tesz valamit, ràadàsul hatalmasat kockàztat nekem ez igy nem érné meg. Elöbb utóbb úgyis lecsukjàk.
2019. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Engem az ilyen emberek zavarnak, mint a kérdező, az ilyen emberek vették el a családom vagyonát, az ilyen emberek miatt van ez az ország lemaradva 50 évvel.
2019. ápr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5ös fejtsd ki bővebben!
2019. ápr. 29. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Más penztarcajaban való turkalasra és a szocializmusra gondolok.
2019. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon zavar az ha valakinek úgy van pénze,hogy kb semmit se csinál és mégis "gazdag""


Az a baj, hogy nálunk az irigység a hülyeséggel párosul.

Minden hülye azt hiszi, hogy a gazdag az semmit sem csinált érte.

2019. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

"Minden hülye azt hiszi, hogy a gazdag az semmit sem csinált érte."


Tegyük hozzá, azt sem kellene bűn legyen, hogy valakinek "ölébe hullik" a gazdagság. Elvégre a gyerekeiért, utódaiért dolgozik az ember, persze, hogy meg fog nekik mindent adni és nem fogja kitenni 18 évesen hogy menjen szobát bérelni panelba meg gyárba dolgozni, csak mert attól boldogabban alszik a sok proli.

2019. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-al egyet értek. Sokszor csak a dumálás megy, meg az előfeltevésgyártás, ahelyett, hogy megkérdeznék kulturáltan a másik titkának a nyitját. Lehet, hogy befektetett, MLM-ezik, stb.-t végez, hajt a pínz után, de ezt már nem nézi szinte senki sem.
2019. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!