Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ismerőseim miért titkolják,...

Az ismerőseim miért titkolják, vagy félnek elmondani a saját véleményüket, akkor is ha például magamról kérném azt?

Figyelt kérdés
Sokat teszek mások véleményére, és ez annyira súlyos már nálam, hogy saját magamnak is képes vagyok hazudni emiatt, amit el is hiszek. Például, ha egy barátom utálja a metal műfajt, onnantól kezdve én is utálom, még akkor is ha azt sem tudom miért (nyilvánvlóan azért amiért ő, csak nem tudom mi az). Ebből kifolyólag rengeteget kérdezek magamról, és sokszor saját magamra terelem a témát. Szemrebbenés nélkül meg tudom kérdezni hogy esetleg undorítónak találnak-e, és ha igen akkor miért. De még ha nem is ennyire merész kérdésemre kérnék választ, akkor is hazudnak vagy titkolják előlem a dolgokat, amiket el szeretnék kerülni: Mivel ebből lesz hogy teljesen kiközösítenek, és kibeszélnek.. én az inkább mondjuk el az érintett személynek dolog híve vagyok, nem szeretek senkit sem a háta mögött kibeszélni. Hisz ha el sem mondjuk neki, lehet észre sem vette, és akkor se tudna rajta változtatni ha szeretne. Amihez természetesen nincs közöm, azt nem teszem szóvá, de ha mindig kopogtatja a körmét, ami nem csak engem hanem az összes környezetében lévő személyt zavarja, akkor talán szóvá teszem négyszemközt neki (feltéve ha rendszeres rossz szokásról van szó). Persze vannak kivételek. Szóval azt kérem mindig, bármi is az, ha zavar valakit valami bennem, legyem az akármi, mondja el mert szeretem a kritikát, feltéve ha értelmes alapokon nyugszik. Változtatok is rajta, ha úgy gondolom érdemes és nekem is jobb lenne úgy. Még az első pár alkalommal meg is értettem, ha nem merték elmondani, de ha már sokadszorra volt ilyen és látták rajtam hogy nem sértődök meg ezen. Főleg mivel én kértem, nem értem egyszerűen hogy miért nem mondják el és hogy tudnám meggyőzni őket hogy az őszinteség az ilyen helyzetben a legjobb számomra és nekik is mivel nem idegesítem ezzel őket, és jobban megismerem hogy mit kéne tennem és mit nem.

2019. ápr. 29. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

honnan veszed egyébként, hogy titkolják a véleményüket?

miért vagy benne biztos, hogy nem igaz amit állítanak?

2019. ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Sokat teszek mások véleményére, és ...." Lehet, hogy innen indul a történet. A sokat adok mások véleményére és a teszek mások véleményére Pontosan ellentétes jelentésü. Lehet, hogy ismeröseid számára érthetetlenül fogalmazol illetve félreérted a szavaikat és ebbe beleuntak.
2019. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen könnyen átveszed mások személyiségjegyeit lehet hogy pár alkalom után már azt utálnád hogy őszinték veled(ahogy a metált is utálod csak nem tudod miért).

Amúgy az sem jó ha nagyon meg akarsz felelni másoknak mert mindenkinek úgysem lehet és csak frusztrációt okoz.

2019. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, elég érthetetlenül fogalmazok, azt sajnos eddig is tudtam. Amúgy nincs semmi bajom a metállal, csak egy példa volt. Nem teszek mások véleményére, csak olyanokra amiknek nincs sok értelmük, például "azért utállak mert szereted az xyx sorozatot". Úgy értettem hogy nem veszem magamra.

Illetve van 1 ember, akivel már hónapok óta, kölcsönösen őszinték vagyunkk ilyen téren egymással, szóval nem utálnám ha ők is őszinték lennének velem(gondolom).

Onnan gondolom hogy titkolják, hogy elég látványosan csinálják, majd más olyan ismerőseimtől akik nem tudnak titkot tartani hallom hogy miket gondolnak rólam, és nevetnek rajtam a hátam mögött, sőt még előttem is.

2019. ápr. 29. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!