Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki vegán az mit gondol az...

Aki vegán az mit gondol az eszkimókról akik ugye csak húst tudnak enni?

Figyelt kérdés
Most vonatkoztassunk el attól hogy persze nyilván már oda is szállítható zöldség de alapvetően mi a helyzet az olyan emberekkel akiknek az életvitele nem választható el a húsevéstől? Pl. Alaszkában él egyedül a vadonban és vadászattal kell élelmet szereznie vagy az eszkimók, indiánok stb.

2019. ápr. 29. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Na erre én is kíváncsi vagyok! Én megrögzött szőrmeellenes vagyok és imádom a fókákat de! Azzal tisztában vagyok, hogy nekik ez jelenti a túlélést. Egyrészt a kaja másrészt mínusz 50+ fokban elkell a röbb réteg szörme. Ez teljesen elfogadható és logikus. :)
2019. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vegán, csak egy gondolat: sok vegán környezetvédelmi okokból (is) vegán, vagyis azért, mert az állattenyésztés ökológiai lábnyoma sokkal nagyobb, mint a növénytermesztésé. Ez viszont a nagyüzemi állattenyésztésre vonatkozik, tehát nem arról szól, ha valaki egyedül él a vadonban és csak vadászattal, vagy valami nagyon minimális méretű állattenyésztéssel jut húshoz. Úgyhogy az ilyesmi ellen szerintem nincs kifogásuk.
2019. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Kérdés: NEKEM, az én szemszögembol: többet ér-e az én és családom élete egy random állattal ellentétben?

Egy vegán sem mondana azt, hogy inkább éhen doglunk.

Vagyis... Én és akikkel csak találkoztam azokkal ez a kérdés felvetése ezt váltja ki.


Így is artok a puszta létezésemmel is az állatoknak. Csak próbálom minimalizalni, a nem szükséges szenvedést elkerülni.

De ettől még én ember vagyok, faj és letfenntartasi szükségletekkel.

2019. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám vegán, de nem elvakult. Ő ki van bekulve azzal, hogy az eszkimok vadásznak. Azzal már kevésbé, hogy az újszülött borjú nem lap tejet a tehentol, mert az embernek kell a tej. Egyébként ő egészségügyi okok miatt lett vegán.
2019. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Vannak azért ott is bizonyos füvek, bogyók, hínár,gyökerek amit fogyasztanak a hus mellett meg hal, tojás.
2019. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Az ember lehet vegán úgy is, hogy ez a saját étrendjére vonatkoztatja, nem másokat akar megtéríteni, nem szól bele különösebben mások életébe, fōleg ha azok másik földrészen vannak távol.
2019. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

#5

Megnézném, hogy a bogyókból meg a hínárból mennyi energiát kap szerencsétlen eszkimó férfiember,aki minusz 50 fokban, fizikai munkát végez.. :D

2019. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Miért? Eszkimóéknál egyáltalán még dívik a fizikai munka? Ők nem mind számítógépes, diplomás munkát végeznek? ;-)
2019. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jajj, ez olyan, mint az oroszlános példa. Oké, neki kell a hús, és nincs más választása. Az eszkimónak se nagyon.
2019. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!