Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért kérdezik meg...

Az emberek miért kérdezik meg hogy vagy ha utána elhatárolódnak a választól?

Figyelt kérdés
Mondok példákat valakinek mondtam szűkösen vagyok anyagilag az utolsó filléreimet költöm. Erre ő elkezdett mentegetőzni mondván most utaztak el néhány napra és ők is tapasztalják a pénz hiányt meg hogy nem elég semmire.Pedig nem állnak olyan rosszul.Nem segítséget kértem tőle csak gondoltam vagyunk annyira barátok hogy őszintén beszéljek a lelkem állapotáról.Vagy munkát keresek és azt mondom állás keresésben vagyok terelik a témát és általában azok kerülik akiknek vannak jó kapcsolataik,befolyásos ismerőseik.Elveszítettem egy szerettemet kérdezik hogy vagyok amikor azt mondom nem találom a helyem igyekszem lefoglalni magam állandóan megyek,hogy ne gondolkodjam utána válasz nélkül hagynak.Nem szoktam mindenkinek mindenről beszélni, de amikor nehéz néha jó kimondani ami bennünk van,ami megoldhatatlan.Ha magamban tartom azzal felszínesnek érzem a kapcsolatot,és növeli a távolságot köztünk.Nem a problémáim megoldását várom tőlük.

2019. máj. 1. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A „Hogy vagy?” kérdés nem arra vonatkozik, hogy valójában hogyan érzed magad, hanem csak egy kedvesség. Senkit nem érdekel, hogy hogy vagy!


Szóval érdemesebb csak valami nagyon felületes semmiséget mondani, és VISSZAKÉRDEZNI!


Aztán ilyenkor néhányan elkezdenek ugyanígy panaszkodni, ami miatt te is nyugodtan otthagyhatod azbilletőt, mert te sem vagy senki lelkiszemetese, és más sem a tied!

2019. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lelki szemetesnek használom az embereket meg azért mondanám ki ami bennem van,mert tényleg rossz helyzetben vagyok.De talán tényleg ezt kell csinálni ha ők mondanak valamit én is elhatárolódok.Ha meg gondom van,idővel jobb lesz pszichológus után nézni.
2019. máj. 1. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is csatlakoznék az első válaszhoz, valóban igaz csak udvarias gesztusból kérdezik és nem barátságból. Ha eddig nem esett le akkor közlöm veled én, ezek az emberek nem a barátaid, nem ápolnak veled bensőséges kapcsolatot, nem kiváncsiak rád. Hogy miért nem kedvelnek azt te tudod. Nem ismerlek azt sem tudom mien nemű vagy de had tippeljek, alighanem nő vagy
2019. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,nő vagyok.Nem adtam rá okot,hogy ne kedveljenek,de az igaz lehet ők valójában nem a barátaim és ez szorongatott élethelyzetben derül ki,ameddig nincs probléma minden jól megy.Csak az az egészben az érdekes amikor ők voltak bajban meghallgattam őket,fordultak is hozzám.
2019. máj. 1. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert erre a kérdésre max annyi választ várnak, hogy „Köszönöm, jól! És te?”, és ezzel ezt a tiszteletkört a legtöbben le is tudnák. Arra már senki nem kíváncsi, ha erre valaki a problémáit kezdi el mesélni.
2019. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ezek szerint meg van milyen választ vannak.Jól vagyok,te hogy vagy csá. Legközelebb ennyivel elintézem.
2019. máj. 1. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
A "Hogy vagy?" egyenlő azzal, hogy Helló! Valójában senkit sem érdekel, hogy hogyan is vagy.
2019. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen csak vannak esetek amikor többet feltételeznél a másikról. Az évekig depresszióban lévő barátnőtől aki mindig hívogatott ha baj volt,rendeződött az élete most nekem rossz egy kávéra vagy sétára se hív el.Az édesapját elveszítő barátnő akinek jelentkeztem a temetést követően, kérdeztem mire van szüksége,ő ugyanebben a helyzetben nem így jár el.
2019. máj. 1. 10:53
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Engem is idegesít. Ha leszarja, akkor ne kérdezzen semmit. Nem kellenek a kötelező körök. Ha csak annyit akar mondani, hogy "szia", akkor mondja azt, hogy "szia".
2019. máj. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem a kérdéssel van baj, hanem a válasszal.


Egyszerűen nem illik a másikra borítani a lelki szemetesed, nem illik a másik felet kellemetlen helyzetbe hozni.


Illetve egyvalamit nem szabad elfelejteni, a saját szarjainkat senki más nem fogja összeszedni helyettünk. Persze, jó az, ha ott vannak az ember mellett, támogatják, de elvárni sem lehet senkitől, hogy kényszerből ott legyenek.

2019. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!