Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 50 felett irány a temető?

50 felett irány a temető?

Figyelt kérdés

Ismerősöm szólt, hogy micsoda fantasztikus sorozatot tartanak 50 éven felülieknek, és már nem nézhetem le a várost, mert most már színvonalas előadásokon lehet részt venni. Neki lehet, hogy fantasztikus, számomra viszont egyik megtestesítője annak, hogy miért tart itt az ország...



Címek a „fantasztikus” sorozatból:


időskori depresszió és agresszió,

idős szülők,

gyászaink,

lelassult nemzedék,

ételek időskorban,

idősek megkülönböztetése,

időskori problémák



Nem tudom, azért 50 felett nem kellene eltemetni az embereket - esetleg lehetne előadásokat tartani irodalomról, történelemről, matematikáról, építészetről, divatról stb., sőt, eleve nem kellene leszűkíteni 50 éves „idősekre” a célcsoportot, hanem tizenéveseket, huszonéveseket is be lehetne vonni a programokba, előadásokba, ha már egyszer helyi Mindentudás Egyetemét akarnak csinálni. Te mit gondolsz?


2019. máj. 1. 12:30
 1/4 szántóvető ***** válasza:
41%
úgy ítélkezel hogy egyik előadásra sem mentél el ezek közül.simán lehet hogy az idősek problémáira kínálnak megoldást,de szerinted a halálra készítik fel őket.most erre mit lehet mondani?
2019. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A témák lehetnek hasznosak és érdekesek, de a megfogalmazásuk valóban eléggé lehangoló. Inkább ilyen címeket adnék nekik:


- Hogyan kezeljük az erre az életkorra jellemző kedélyingadozást?

- Így készüljünk fel idős szüleink gondozására

- gyászaink (ez alatt nem tudom, mit értenek)

- Az élet ritmusa 50 felett

- Egy dietetikus tanácsai az egészséges étrendhez 50 felett

- idősek megkülönböztetése (megint csak, miről szól?)

- Hogyan küzdjünk meg az élet nehézségeivel 50 felett?


Ezek sokkal proaktívabb címek, amelyek nem sugalmazzák a temetőt.

2019. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek pedig jó, és fontos tájékoztatók tudnának lenni. Az emberek nagytöbbsége (Kelet)-Európában nem tud megfelelően gyászolni. Egy dél ázsiai meg tud. De sorolhatnám még.

Nem feltétlen kell ezen sorozatokból azt leszűrni, hogy "na, itt a vég", hanem ezek arról is tájékoztatnak, hogy hogyan lehet karban tartani az embernek önmagát, hogy ne butuljon el, frissebb maradjon, hogyan lehet X,Y dolgot kezelni, hozzáállni az adott kor problémájához, stb., és ezeket hasznosítani is lehet, nemcsak meghallgatni. Tehát összesítve fiatalabb korosztályúként, hogy igenis, van értelme.

2019. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, pedig harmincas vagyok. Emlékszem, halál depressziós voltam a 30. szülinapomon, láttam több cikket, pl. "Újrakezdés 30 fölött", azokról szólt, akik új területre mentek dolgozni 30 egynéhány évesen.

Ez mellbe is vágott, meg röhejesnek is tartottam.

Értem, mi a gondod.

Egy 50 éves ember nem öreg egyáltalán.

Amúgy ez tényleg Magyarország, nem tudom, milyen reklámban: "50 évesen is jó formában...", a szereplő hölgynek gratulálok, mert legalább 70 éves.

Vagy Szávai Viktória színésznő "Hölgyeim, fogy az idő..." értem én, hogy van az a pénz, de na...

Értelek!

2020. jan. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!