Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A TV ordíttatása tényleg...

A TV ordíttatása tényleg ennyire elterjedt az 50-es férfiak között? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Ahány 50-es férfit csak ismerek, mindnek az a szokása, hogy amint hazaér, nyomja be a tévét, aminek muszáj ordítania, erre a magyarázat változatos: "mert szeretem jól hallani", vagy "mert az asszony pakol/takarít és nem hallom tőle rendesen", hasonlók.

Az említett férfiak közül mindegyik kapott már ajándékba bluetooth fejhallgatót, hogy nézze azzal, és akkor se őt nem zavarja a többek zörgése, se ők nem zavarják az egész családot az üvöltő tévével, de mindegyikük inkább meghalna, mint hogy akár csak egyszer is használja a fejhallgatót, pedig igazából mindenki problémáját megoldaná egyszerűen.

Online megosztásokból is arra tippelek, hogy más hasonló korú férfiaknak is fontos a tévé.

Ez máshol is szokás, tényleg elterjedt jelenség, vagy csak én ismerem pont az 50-es apukák furcsábbik részét?

Miért küzdenek foggal-körömmel a megoldás ellen? Miért jobb így, hogy nekik is kényelmetlenebb, meg ők is zavarnak másokat? Mi bajuk lenne azzal, ha mindenkinek jó lenne? Csak én nem értem?


2019. máj. 2. 10:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hm. Bár apám is ordítatta a tévét és jól hallott, nála ez ilyen dominancia kérdés is volt, mert utálta a szomszédot. :D
2019. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én szüleim és az egyik nagymamám is pont, hogy olyan halkan hallgatják a tévét, hogy kb a saját légzésemtől nem hallom, szájról kell olvasni, pedig semmi gond nincs a hallásommal. Bekapcsolva sem szokták hagyni, ha mondjuk kimegyek tévézés közben a konyhába inni egy pohár vizet, akkor már egyből kérdezik, hogy nézem-e még, különben kikapcsolják. Úgy látszik, hogy csak a két véglet létezik ebben a korosztályban, a tévé bömböltetése vagy a minimum hangerő.
2019. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egy fárasztó munkanap után felléphet figyelmi probléma, ami jelentkezhet úgy, mintha az illető "rosszabbul hallana", mint máskor. A tévé folyamatosan "szövegel", ha valaki csak szimplán hozzászól a családból, az nyilván nem tol neki 60 perces monológot, nem kell érteni még hozzá cselekményeket, stb., tehát azt az illető jobban "hallja". Tehát nem valódi halláscsökkenésről van szó, csak látszólagos. Viszont ha ehhez még társul egy icipici valódi halláscsökkenés is, az végképp sokat ront a helyzeten.
2019. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Apám is ezt csinálja. Hazajön, TV be maxra, mellé egy bödön kaja (amit vagy 2 óra alatt eszik meg), és ennyi. Miután befejezte a kaját böfög vagy fél órán keresztül, aztán elalszik a kanapén, az üvöltő TV mellett. És nem érti miért vagyunk rá kiakadva.
2019. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, mèg egy dolog eszembejutotott ami nagyon frusztráló. Üvölt a tv, alszik nagyba, ha kell valamièrt mèg a böködèsre is alig èbred de ha kinyomom vagy lehalkítom egyből felèbred...
2019. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem apám (lassan 60) nem üvölteti, de hogy egész nap megy, az fix. Képes rám szólni ha úgy hagyok benyomva egy elosztót, hogy nincs rajta semmi, de az nem zavarja, hogy a tv, amit "néz", 90%-ban úgy megy, hogy nem ül előtte senki.

Anyám viszont üvölteti a tv-t, de neki szerintem tényleg már probléma van enyhén a hallásával.

Nagymamám szintén üvölteti a tv-t, na ő már biztosan nem hall jól.


Amit viszont baromira utálok, hogy anyáméknál a szembeszomszéd papa úgy üvölteti egész álló nap a rádiót az udvaron, hogy KÖZBEN MELLETTE ALSZIK.

2019. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyapám is pont ilyen, azzal megspékelve, hogy miután bekapcsolta, max negyedóra múlva elalszik a fotelben. De ha kikapcsolod, azonnal felébred
2019. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Én 50-es férfi vagyok,de pont fordítva van nálunk amiről beszélsz.

A feleségem ordíttatja a tévét és nem is nézi,viszont nem hajlandó levenni a hangot,pedig sokkal jobb a hallása az enyémnél.

2019. júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!