Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem abszurd kissé,...

Csak szerintem abszurd kissé, hogy 20 év feletti emberek félnek a vérvételtől? Vagy hogy vannak akiknek még soha nem volt a vérük levéve részben vagy teljes egészében emiatt? Van esetleg itt is olyan aki tényleg fél ettől?

Figyelt kérdés

Azért is jutott eszembe ezt a kérdést feltenni, mert már viszonylag sok ilyet hallottam és nekem ez valahogy gyerekesnek és felelőtlennek is tűnik ilyen korban főleg mikor 40 körüli férfitől hallottam hogy fél a vérvételtől.


Tudom van aki rosszul szokott lenni ilyenkor szédülés, hányinger stb és inkább ettől tart. Velem is megesett már 1 szer.


De azok akik magára a procedúrára paráznak rá tudják, hogy ez alig egy pillanatig fáj és akkor sem vészes utána pedig jó esetben további pár másodperc az egész?


Meg a kedvencem az aki azt mondja tök fölösleges levenni a vérét mert neki úgysincs semmi baja, ő egészségesen él bla bla... Mintha nem lennének olyan dolgok a szervezetben amik teljesen az ember önhibáján kívül romolhatnak el, de mégsincs azonnali hatása.


Tudom most lehetne mondani hogy minek foglalkozok ilyenekkel. Én sem tudom igazán, csak tényleg nekem ez olyan kb mintha egy 30 40 éves ember félne otthon a sötétben...



2019. máj. 3. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
En nem a fajdalomtol felek, hanem maga a ver latvanyatol, meg a tudat hogy vert vesznek, kiraz a hideg tole..lehet fobia. A sima szuritol egyaltalan nem felek
2019. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja igen, bocsi azt kihagytam, hogy van aki nem bírja a vért gondolom azzal sokmindent nem lehet tenni :/. Gondolj arra hogy a levett vér helyére újabb, friss vér fog termelődni, fiatal vörösvértestekkel. :)


Biosz tanárom mesélte anno hogy pl ő véradás után 2 nappal (ahol jóval többet vesznek le) rendesen frissebbek érzi magát.

2019. máj. 3. 23:15
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
18 eves koromig nem feltem, aztan elmentem megint, de spricelt a vér, azóta undorodom a vér látványtól
2019. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Vagy 3 éve voltam utoljára vérvételen.


Felálltam és rá 1 percre kint a váróban elájultam:)


30/f

2019. máj. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miss Endzsi ***** válasza:
63%
Nem a fájdalomtól félek, egyszerű fóbia. Ha mérik a vérnyomásomat is rosszul leszek, ha pedig valaki megfogná a csuklónál futó ereimet eltudnék ájulni. Valamint a szívdobogást sem bírom elviselni, egyetlen kivételt, a páromét.
2019. máj. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A félelem és a fóbia egészen más dolog. A félelem olyan dolog, hogy nem szeretem, de ha nagyon kell elviselem. Plusz a rosszulét nem a félelemtől függ, ha valakinek nagyon alacsony a vérnyomása, beteg, (általában akkor kell menni vérvételre, ha beteg az ember), nagyon ideges stb. A fóbia viszont egy mentális zavar, ami olyan reakciót vált ki az emberből ami nem hasonlítható össze a félelemmel. A tűfóbia elég gyakori. Akinek fóbiája van, még képen sem tudja nézni azt amitől fél. Pánikba esik, nem tudja kezelni az érzéseit, menekülnie kell. Ez pedig nem kortól függ. Ha valakinek fóbiája van azt csak szakamber segítségével lehet leküzdeni, de akkor sem biztos a siker. Itt van videó milyen reakciót vált ki az emberekbol: https://www.youtube.com/watch?v=bmyrNhts3UE
2019. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Én fostam, mint a szar, gyerekként iszonyú procedúra volt elrancigalni, ma már ratudom venni magam bármikor, mert fontosabb az egészség, mint hogy ne foglalkozzak vele. És én verfobias vagyok, olyannyira, hogy altalanos alsoban elajultam, amikor téma volt, még gimiben is amikor bioszora volt, kb. Infarktushoz közeli állapotban voltam minden ”belsoseges“ témától, és ez még csak duma volt, szóval ha én szembe tudtam nézni ezzel, akkor szerintem menni fog mindenkinek.
2019. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egyáltalán nem gyerekes, mindenki fél valamitől.

Mondom ezt úgy, hogy eddig már 4x voltam véradáson és sose féltem a vértől, a szuriktól, meg az ilyen dolgoktól..

21l

2019. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a vérvétel azért fóbiám, mert nem tudom elmagyarázni. :D


A vérrel semmi bajom, magával a szurival sem. De a vérvétel, elképzelem az érben a tűt, hogy lyukas és szív... Mikor műtéteim voltak, akkor sem érdekelt, hogy fáj, meghalok, kivérzek, a legrosszabb az volt, mikor láttam a kézfejemben azt a kis kanült (az a neve?), a kis cső a tűvel benn az eremben... na attól olyan érzésem volt, hogy kis akarok szaladni a saját bőrömből.


Ahogy írták, ez fóbia, nem félelem. A fóbia irracionális. És nem a fiatalság kiváltsága.


De szinte mindenki, akit ismerek, fél a fogorvostól, én meg tök jól elvagyok, szeretem a fúró monoton hangját. Mégsem érzem többnek magam náluk.

2019. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Imádom a fogfúrást, ha tehetném az összes fogam kifúratnám. :D
2019. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!