Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kellemetlen érzés a...

Miért kellemetlen érzés a szemkontaktus, ha közel vagyok valakihez baráthoz, új ismerőshöz, szüleimhez?

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem nem csak nekem. Van amikor nem érzem kellemetlennek bár, az különleges személy, és egy kezemen megszámolom mennyi ilyen van. Van egy tippem, hogy miért van ez, de azért kiváncsi vagyok a ti szemszögeitekre is.

2019. máj. 4. 04:55
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát az érdekes hogy a szüleiddel is kellemetlen érzés, de ha barát azt megtudom érteni, esetleg ott azért mert soha nem voltatok úgy közel kerülve egymáshoz, de a legfőbb ok az a "gyakorlatlanság" és általában az önbizalomhiány jele szokott lenni, ha az ember nem mer vagy kellemetlen a szemkontaktus.
2019. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kevesen vannak, akik (idegenként) elviselik a szemkontaktust. Talán, mert provokatívnak tűnik, rossz szándékot feltételeznek sokan mögötte, vagy próbálkoznak kapcsolatot felkelteni (férfi-nő esetében), csak hát mint mindig, sokan nem jó próbálkoznának, vagy nem a megfelelő időpontban.
2019. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Sokat játszottam a metrón,buszon,villamoson a szemkontaktus bevetésével.

Nagyon kevés ember vállalja fel!

Bátorság-próbának nevezném,szerintem a szemkontaktust viszonozó emberek határozottabbak,érdeklődőbbek,esetleg ők is játszanak ezzel.

2019. máj. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szemkontanktust az állatvilágból hoztuk magunkkal, meg van a saját szigorú szabálya és jelentése.

Ha egy állat/ember folyamatos szemkontanktust tart fent, azzal a dominanciáját, a fennsőbbrendűségre való törekvését jelzi, hogy ő akar a vezető/uralkodó lenni egy terepen. Aki először megszakítja ezt a farkasszemet, az behódol a másiknak, elismeri, hogy vesztett, alárendeli magát a rangsorban a másiknak. Ezt be is tartják a konfliktusok, az élelem osztás, stb folyamán.

Ha nincs ilyen, akkor jön a fizikai harc, aminek a kimenete ugyanígy dönt egy győztesről és az alárendeltjéről.

Az emberek ezt már nem tudják így, tudatosan, de ott van a fejükben.

(Az emberállat című könyvben több ilyet is olvashatsz Desmond Morris viselkedés kutatótól. Nagyon érdekes könyv)

2019. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Értem és tudom, hogy mi az a szemkontaktus nem azt kérdeztem. #1 Hogyan értetted azt, hogy nem voltunk olyan közel egymáshoz? Mit értesz közel alatt?
2019. máj. 4. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A szemkontaktushoz nem kell közel állni a másikhoz!Ameddig ellátsz addig nézed a másikat.A művelet alatt még a pislogás is ritkább.


Ha a közelálló szemkontatusa alatt lehajtod fejedet,lesütöd a szemedet,akkor félsz,hogy kitalálják,rájönnek arra amit el szeretnél titkolni.

A család és akik közel vannak hozzád,hamar rájönnek!

2019. máj. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Mondtam, hogy tudom mit jelent a szemkontaktus, nem a titkolozás miatt van, és a közel állás 2-3 lépésre gondoltam ami nem azt jelenti hogy össze ér az orrunk.
2019. máj. 5. 16:47
 8/10 Laylah ***** válasza:

Én nem szoktam titkolózni (ha rékérdeznek, elmondom, max. magamtól nem beszélek róla :D ), és legyen az akár családtag, akár partner, akár kolléga, barát vagy ismeretlen, számomra mindenkivel szemben kellemetlen a szemkontaktus. Talán van benne egy adag olyan érzés, hogy ki tudják olvasni a szememen keresztül a dolgaimat, még ha azok nem is titkok, de nem akarok más számára nyitott könyvnek tűnni, amit bárki, bármikor "elolvashat". Mintha a szemembe nézéssel a belső lényemet tudná meglátni, ami persze, mint az előző mondatban írtak, egyáltalán nincs így.

Szerintem ennek mélyebb pszichológiai okai is vannak az állati ösztönökön kívül.

2019. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Maltodextrin ***** válasza:

Szemkontaktus = kilépsz a komfortzónádból.


Engem amúgy nem maga a szemkontaktus szokott frusztrálni, hanem amikor a szemem sarkából érzékelem, hogy néznek.

2019. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is zavar a szemkontaktus, talán azért is, mert egy új személy szándékai ismeretlenek. Amíg pár rövid beszélgetésből, gesztusokból, testbeszédből ki nem elemzed a személyiségét, addig zavaró. Utána meg, ha már megismerted, és nem szimpatikus az illető, akkor meg azért zavaró.
2019. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!