Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a mindennapokban...

Hogyan lehet a mindennapokban megtalálni a boldogságot? Nektek hogy sikerül?

Figyelt kérdés
2019. máj. 4. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem sikerült,viszont rájöttem,hogy valaki megérdemli a boldogságot,valaki pedig nem. Ez ilyen.
2019. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy leszrod mások véleményét.
2019. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, ezt értem. De tegyük fel, hogy megérdemeljük (aztán lehet nem így van), akkor vajon hogyan lehet?
2019. máj. 4. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, mindenki megérdemli hogy boldog lehessen, legalább addig ameddig ezt az időt itt töltjük a világon. A boldogság a legjobb érzés, vagyis inkább az öröm.

Személy szerint nagyon nehezen tudtam feldolgozni a halál dolgot, azt hiszem egy ideig kissé depresszív életet éltem, mindenben a rosszat és a halált láttam, de amióta csak magamra és az érzéseimre helyezem a hangsúlyt, minden könnyedebb és élvezhetőbb lett. Persze ez így önzőnek és kicsinyesnek tűnik, de nekem tényleg ettől jött meg az életkedvem, hogy minél több mindent kipróbálok, nem zárom el magam dolgoktól mások miatt, és próbálom a legető legtöbb élőlényt szeretni. Például egy-két háziállat mindig jó, mert ők viszont szeretnek, ha te is szereted őket.

És szerintem ehhez nem kellenek hatalmas baráti körök és külsős segítség. Ha ezt magadban eldöntöd tényleg ne érdekeljen mások élete. Nem azt mondom hogy ne foglalkozz mások érzéseivel, sőt legyél kedves, de ne változz mások miatt és ne engedd magad lehúzni kedv ügyileg! Remélem segítettem neked és másoknak is :)

2019. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csíkszentmihályi Mihály írt erről egy polcnyi könyvet. Nézz utána azokban! Hasznosak, nekem sokat segítettek a könyvei.
2019. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak részben sikerült még megszereznem. Pár évvel ezelőtt váltottam munkaterületet. utána egypár képzésen vettem részt, nem a munkámból adódóan. Itt egy célt találtam magamnak, amit végig szeretnék vinni.
2019. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerélményed van a munkádban, és van szerelmed, akkor boldog vagy. Én legalábbis akkor voltam boldog. Ez a kettő együtt kellett hozzá.
2020. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!