Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a butaság/iskoláza...

Szerintetek a butaság/iskolázatlanság, a szegénység, az igénytelenség, a rosszindulat együtt járnak?

Figyelt kérdés

Arraa gondolok hogy az alacsonyabb társadalmi rétegben élők személyiségében van a hiba vagy az anyagi helyzetébe?

Vagy anyagi he!yzetűk miatt lesznek megkeseredettek?

Mi minek a következménye? Tyúk vagy a tojás volt előbb?



2019. máj. 4. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Általában igen,én például nem jártam ki a középiskolát,kicsit igénytelen vagyok,de ez egyáltalán nem azért van mert buta vagyok,sokan intelligensnek és okosnak tartanak. Szerintük én jobban átlátom a dolgokat,mint ők akik középiskolát végeztek.
2019. máj. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős családbol kiindulva mondhatnám,hogy igen.Ők iskolázatlanok,igénytelenek a környezetükre,a lány önmagára is és mindemellett nagyon rosszindulatúak. És mivel időközben a családfőnek a sors visszaadta kamatostol azt,amit élete során ő adott másoknak,mostanra már megseredett is lett. De itt sem lehet általánosítani. Pl.ha az időseket nézzük,ugye náluk nem nagyon volt lehetőség a tanulásra ,max.4 elemi utána dolgoztak,szegenységben nőttek fel ,mégis tisztaság van és rosszindulat nincs bennük. Ez a 65+ korosztály. Ami utána jött,akik a mai 50+ ott van ilyen,ha nem sok,de van,aztán a tőlük fiatalabbak...Ott is van,talán több is. Szerintem nem feltétlen az anyagi helyzetük miatt váltak olyanná.Ismerek olyat,akiből hullik a pénz ,ennek ellenére olyan megkeseredett,rosszindulatú,hogy csodálom,nem verték még agyon. Náluk inkább amiatt lehet,mert van pénz,lenézik a többieket akiknek nincs annyi,ezt a normál ember elég rosszul viseli,ilyen barát kinek kell,emiatt egyedül maradnak a pénzükkel és megkeserednek. (erre is volt személyes ismerősöm,fürdetlen ,igénytelen,párja állandó hüvelygombával,fertőzésekkel-biztos adott a higiéniára-,kőbunkó,lenéző és magányos) Látod,mindkettőre van példa ilyen is ,olyan is. Lehet iskolázatlan,szegény,de tiszta,igényes,jószívű,de lehet tanult,pénzes igénytelen,megkeseredett,rosszindulatú is.
2019. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor igen, de nem feltétlen. Nem egy embert tudnék mutatni a saját ismerettségi körömből aki pénzes, de igénytelen, vagy épp tanult, de rosszindulatú.
2019. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És amikor valaki a környezetét az anyagi helyzetét, családi múltat okolja a lehetőségei miatt?

Pl a szüleim buták voltak, ezért nem akarták hogy én is tanuljak, a szülei szerették volna hogy tanuljak de nem volt pénzünk és dolgoznom kellett, nincs társam mert szegény vagyok és enm tudok olyan külsőt hozni, ajándékokat adni mint egy gazdagabb, nem tudok olyan szintet hozni mint az akit a szülei tizenmillióvak támogatja, nem lesznek olyan barátaim, mert nem olyan környezetben mozgok, és ugyanez a ruhára utazásra ételre egészségre bármire.

Mennyire elfogadható ha valaki a szürke értelmetlen vagy csak simán nehezebb élete miatt lesz befásult, nem nyit a világra nem látja meg a szépet vagy a lehetőséget?

2019. máj. 4. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg faktoriális határozó/tényező közrejátszik az eféle esetekben és komplex háttér van mögöttük. Szimplán kimondani, hogy a fent említett tulajdonságok együtt mozognak egyszerű statisztikai általánosítás. A nyers valóság mindig szerteágazóbb és a forrástól a cél májáig érdemes vizsgálni az egyéni eseteket.

Például, egy ember lehet "jó" a környezetétől függetlenül. A kérdés az, hogy akar-e és van-e lehetősége kiszakadni belőle, és ha igen, mi az ára.

2019. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
A főkérdésben szereplővel nem értek egyet. A többit most nincs kedvem kifejteni.
2019. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Van ilyen kollégám,igen.
2019. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben, de gyakori. Van, hogy elindul egy lejtmenet, ha már valaki ebbe belecsöppent, és vagy lecsúszik, vagy meg tud állni, és vagy megtartani a szintjét, vagy felemelkedni. Általában azért ehhez egy külső motiváló tényező is szükséges.
2019. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, gondolj pl arra, hogy az ovikban, iskolákban hány olyan eset van, mikor a gazdag, elkényeztetett gyerekek csúfolják a szegényeket, akiknek annyi a “bűnük”, hogy mondjuk nem a legdivatosabb ruhákban járnak meg nem tudják kifizetni a szülők az osztálykirándulást.

Aki jó ember, az sok pénzzel és csórón is az lesz.

2019. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45 éve élek. Nagyjából 40 évre tudok visszaemlékezni. Sajnos egyre inkább úgy látom, hogy igazad van. Viszont a tudományos körökben is van rosszindulat. Húsz év tapasztalat.
2021. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!