Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a fenének kell sikeresnek...

Mi a fenének kell sikeresnek lenned, hogy elfogadjanak emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem a sikerhajhász életmódot. Én elsősorban boldog ember szeretnék lenni és megbékült önmagammal. Nem érdekel a siker, nem érzem úgy, hogy attól leszek boldog, hogy mennyi sikert aratok le, inkább csak elégedett szeretnék lenni azzal amim van és ami én vagyok.

Nagyon kevés barátom van, talán azért mert sokan sikerben mérik az embert és anyagiakban, hogy mit ért el. Igazából talán ezért nem találom a helyem és ezért nem is sok barátom vagy haverom van, de úgy érzem azt tudom, hogy mi a helyes út és mit akarok.



2019. máj. 5. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Ez ômlik a médiából. Más utat nem látnak. Azt hiszik, nem is létezik.
2019. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit más tesz boldoggá.


Van, aki máso kelismerésére hajt.

Van, aki szép nagy családot szeretne.

Van, akki szimplán csak gazdag akar lenni, mint énis például.


Ez az élet szépsége. Mindenki másban tudja megtalálni a boldogságot.

2019. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a szép, hogy mindenki másmilyen. Ha minden ember olyan lenne, mint te vagy én, nem jutott volna eddig az emberiség! :)
2019. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy minden ember másmilyen, ez egyértelmű.
2019. máj. 5. 19:13
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sikertelenül boldog.. Te tudod.
2019. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Bocsánat hogy kérdéssel válaszolok:

Miért akarod hogy elfogadjanak az emberek?

2019. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Tapasztalatom szerint a siker inkább irigységet, ellenségeket teremt, és nem "elfogadást".


Esetemben a sikerhajhászás érettségi után kezdődött, ötödéven - néhány tanár belémkötött, mert nem jópofiztam az agyament ötleteikhez, lúzer életfelfogásukhoz. (Pl. Mivel elmúltunk 18 évesek közösen mentünk kocsmázni a tanár haverjának a bárjába, ahol a tanár lánya dolgozott...)

Számomra ez a lúzer életmód elképzelhetetlen volt minden szemszögből - na ekkor kaptam mindent, hogy milyen nagyképű vagyok, meg többre tartom magamat...


Év vége előtt kirúgtak, és ott mindenki meg volt győződve róla, hogy valami kukában turkáló csöves leszek (akkor úgy 7 ellenségem volt), ma már, hogy van 2 jól menő vállalkozásom, és épül a házam, és persze én vittem a legtöbbre az osztálytársaim közül, mindenki utál : )


És én ezen tök jót mosolygok, ezen a fura felfogáson, hogyha valakinek jól megy, azt elkezdjük utálni, tönkretenni, stb. ahelyett, hogy megpróbálnánk jobbak, sikeresebbek lenni.

28/F

2019. máj. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Miért akarod hogy elfogadjanak az emberek?


Talán megfelelési kényszer lehet ez. Ezt a sikerességet mutatják mindenhol a tv-ben, lapokban. Próbáltam eleget tenni ezeknek a generált sikerképeknek, de rájöttem, hogy én ezeknek nem tudok eleget tenni. Így hát elengedtem a dolgot, talán ezért nem alakulnak új kapcsolataim, havereim, barátaim a régiek pedig nem keresnek. (Egy ideig kerestem őket, de egy oldalú volt, ők nem kerestek így hát elengedtem őket is. Már csak olyan embereket próbálok, keresni, akikkel kölcsönös a bizalom és ragaszkodnak, keresnek is engem, eszükbe jutok.)

2019. máj. 5. 19:46
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell annak lenned, de ahogy írják, miért kellene, hogy elfogadjanak? Másrészt miért nem vagy akkor boldog és elégedett?
2019. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mert egyedül álló férfi vagyok és a korombeliek többségének van párja vagy már családos. Igazából ezért és ezen a siker nem igazán segíthet, de reménykedem, hogy talán valami más igen.
2019. máj. 5. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!