Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek magabiztos és...

Hogyan legyek magabiztos és hogy legyen egézséges önbecsülésem az iskolában?

Figyelt kérdés
Egyébként baráti körökben, otthon nem vagyok önbizalom hiányos meg ilyesmi, de amikor beérek a suliba elszáll minden önbizalmam... Nem szoktak úgy bántani, de nem attól van. Egyszerűen szeretnék magabiztos lenni, aki akkor is lesz*rja mások véleményét (nem kritikáit), ha egyedül marad.

2019. máj. 8. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést. Mai eszemmel arra gondolnék, hogy a többiek sem jobbak nálam, csak esetleg tehetségesebben "csinálnak úgy", mintha nagyon jók lennének.

Meg felesleges rágörcsölni arra, hogy barátaid legyenek, mert akkor tuti nem lesznek, mert megérzik, hogy nem érzed jól magad, és az emberek olyan emberekkel akarnak ösztönösen barátkozni, akik lazák, szóval először hagyd őket a csudába, majd ha már túltetted magad kicsit ezen, akkor óvatosan "gyakorolj" rajtuk, hogy hogy kell barátkozni, anélkül, hogy rágörcsölnél, hogy "mindenképpen sikerülnie kell". Próbálgasd, hogy ha ezt mondod így reagálnak, ha azt mondod úgy, stb...

Ha sikerül egy olyan stílust kialakítanod, ami tetszik nekik, akkor nekik is megváltozik a hozzád való állásuk, és lehet nem felejtik el a korábbi "bakikat", de túl teszik ők is magukat azokon.

Ja és ne sértődj meg, ha szekálnak, gondolj arra, hogy most edzenek, hogy vajon kibírod-e. Bírd ki, és válaszolj vissza higgadtan, okosan.

2019. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!