Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Hogyan legyek magabiztos és hogy legyen egézséges önbecsülésem az iskolában?

Egyébként baráti körökben, otthon nem vagyok önbizalom hiányos meg ilyesmi, de amikor beérek a suliba elszáll minden önbizalmam... Nem szoktak úgy bántani, de nem attól van. Egyszerűen szeretnék magabiztos lenni, aki akkor is lesz*rja mások véleményét (nem kritikáit), ha egyedül marad.

Keress kérdéseket hasonló témákban: iskola, önbecsülés, önbizalomhiány, otthon, egoista, barát, magány, magabiztosság

máj. 8. 17:12  Privát üzenet  

A válasz

Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést. Mai eszemmel arra gondolnék, hogy a többiek sem jobbak nálam, csak esetleg tehetségesebben "csinálnak úgy", mintha nagyon jók lennének.

Meg felesleges rágörcsölni arra, hogy barátaid legyenek, mert akkor tuti nem lesznek, mert megérzik, hogy nem érzed jól magad, és az emberek olyan emberekkel akarnak ösztönösen barátkozni, akik lazák, szóval először hagyd őket a csudába, majd ha már túltetted magad kicsit ezen, akkor óvatosan "gyakorolj" rajtuk, hogy hogy kell barátkozni, anélkül, hogy rágörcsölnél, hogy "mindenképpen sikerülnie kell". Próbálgasd, hogy ha ezt mondod így reagálnak, ha azt mondod úgy, stb...

Ha sikerül egy olyan stílust kialakítanod, ami tetszik nekik, akkor nekik is megváltozik a hozzád való állásuk, és lehet nem felejtik el a korábbi "bakikat", de túl teszik ők is magukat azokon.

Ja és ne sértődj meg, ha szekálnak, gondolj arra, hogy most edzenek, hogy vajon kibírod-e. Bírd ki, és válaszolj vissza higgadtan, okosan.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont máj. 10. 21:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Te mennyire vagy magaddal megelégedve? Mennyire vagy magabiztos?
Neked van olyan mondat vagy olyan tett amivel fel tudod tuningolni az önbizalmadat akkor mikor nem érzed a legjobban magad lelkileg vagy nem vagy magabiztos? Ha igen neked mi vált be?
Csak én látom úgy, hogy a legtöbb "magabiztos" ember valójában nem is az?
Hogyan legyek lekezelő, nagyképű és magabiztos?
Soha nem leszek magabiztos?
Hogyan legyek erélyes, magabiztos, határozott?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!