Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják magukról azt...

Miért gondolják magukról azt bizonyos romák, hogy ők mexikóiak, olaszok, stb?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert a gengszter filmekben ezt látták? Őket próbálnák imitálni?



(U.i.: Meglepő, hogy a stb. és a kérdőjel közé nem enged pontot tenni a magyar helyesírás szabályaira hivatkozva. Mindegy, remélem értitek a kérdést)



2019. máj. 8. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Én meg korinthoszi vagyok, na és akkor mi van?
2019. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Mexikóit nem hallottam még. :D De ők sem gondolják szerintem komolyan, maximum annyira mint mikor azt mondják, hogy spártaiak. :D
2019. máj. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Azért szeretnék magukat mexikóinak, digónak stb beállítani, mert kultúrájuk, szokásaik, amire büszkék lehetnének nincsen, így felvesznek egy szerepet.
2019. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3: Nekem sincs olyan kultúra, amit magamra tudnék venni (igaz hogy itt születtem Magyarországon, de nem tetszenek a régies hagyományok mint a népviselet meg hasonlók, úgy mint ahogy legtöbb országban a mai globalizált időkben az emberek), de vagyok elég intelligens ahhoz hogy ne tettessem magam, mit tudom én, mondjuk japán Yakuzának vagy afrikai bennszülött Bushmannak, csak mert épp az tetszett meg azon a héten :D



Hacsak nem élnék legalább 5, de inkább 10 évet Japánban vagy bárhol, semmi jogom nem lenne azt hinni magamról hogy én az vagyok (sőt, ott a nyugati ember sose fog tudni beilleszkedni, maximum átvenni pár mindennapi szokást)

2019. máj. 8. 23:37
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Identitás zavar. Nemigazán tudják hova tenni a saját cigány identitásukat, nincs kifinomult kultúrájuk, stílusuk stb. És bár nem vallják be, de valószínűleg valahol mélyen sokan szégyenlik is, hogy cigányok.

Emiatt elkezdik majmolni a tv-ben látott menő olasz maffiózókat, feka gengszter rappereket, mexikói drogbárókat, arab sejkeket stb. attól függően mikor mi a trendi.

2019. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

igaz hogy itt születtem Magyarországon, de nem tetszenek a régies hagyományok mint a népviselet meg hasonlók, úgy mint ahogy legtöbb országban a mai globalizált időkben az emberek)


Tessék? Szerintem ennek a mondatnak nincs értelme. Hadd kérjelek meg, hogy magyarázd meg! Köszönöm.

2019. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Egy kis off:,,ott a nyugati ember sose fog tudni beilleszkedni, maximum átvenni pár mindennapi szokást"


Igen így van. Más kultúrkörből érkezők csak igen-igen ritkán tudnak azonosulni a japánokkal. Legtöbben már ott elbuknak, hogy nem bírják az ottani munkatempót(amit a japánokon, koreaiakon kívül más emberek szinte genetikailag sem bírnak ki), és a szokás rendszer összetettségét sem tudják feldolgozni. Az illem/udvariassági szabályaik igen összetettek, a szemükben a legtöbb külföldi bunkó parasztnak tűnik. (Csak ezt ugye nemigen mutatják ki. )

Nem véletlenül van olyan kevés bevándorló/vendégmunkás náluk annak ellenére, hogy jóléti ország.

2019. máj. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem meg tenyleg vannak olaszok a csaladomban,a vezeteknevem is tipikus olasz csaladnev,de titkolom,mert nem akarom,h azt higyjek cigany vagyok . :D
2019. máj. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem is van olasz családból származó magyar ismerősöm, de meg nem mondanám hogy nem teljesen magyar :)


Még a neve is azt jelenti, hogy "kifinomult", "fényes" (mint bronz)

2019. máj. 9. 03:04
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Tán a legjobb példa erre Győzike. Ő is valami spanyol aki vagy dél-amerikainak hiszi magá, hogy úgy mutatkozik be, hogy José Armando....
2019. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!