Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltként szellemi...

Introvertáltként szellemi munkakörben is nehezebb elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Introvertált, zárkózott, csendesebb típus vagyok. Mielőtt elkezdtem az egyetemet vendéglátásban ill kereskedelemben dolgoztam, de volt, ahonnan fél év után azért rúgtak ki, mert hiába igyekeztem kedves, mosolygós és nyitott lenni a vendégekkel (senki sem tett rám panaszt, a kollégákkal is jól kijöttem), a személyzetis főnök szerint aki introvertált, az nem való eladónak, mert nem tud olyan természetes lenni az extrovertált szerepben, mint egy született extrovertált.


Irodai munkakörben is nehezebb lesz emiatt?


Gondolok olyan munkára, ahol nem feltétlenül kell ügyfelekkel foglalkozni, inkább asszisztensi állás.

El lehet bukni egy interjút ezen?


2019. máj. 10. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kapásból sosem szabadna előkerülnie annak, hogy te milyen típusú személyiség is vagy. Egy munkahelyre nem tartoznak a személyes dolgok, ott az a lényeg, hogy elvégezd a feladataid, amik a szerződésben le vannak írva. Ha azért rúgnak ki, mert a főnök introvertáltnak tart, akkor már lehet is írni a keresetlevelet a bíróságnak.

Az interjún sem kérdezhetnek ilyet, semmi közük ahhoz, hogy valaki hogyan is viselkedik addig, amíg elvégzi a feladatait.

2019. máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha "introvertáltként" bárhol is problémád van elhelyezkedni, akkor ott más a baj, nem az, hoyg csendes tipus vagy!
2019. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Intro vagyok szellemi munkakörben. Semmi gondom nem volt, mtarsakkal nemigen beszélek a munkámmal elegedettek (emberekkel foglalkozom de vhogy telefonba más, ott megy).
2019. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Már ne is haragudj, de csak a túl okoskodó emberek beszélnek úgy, ahogy te. Rettentő idegesítő. Vagy szereted ezeket az idegen szavakat használni, azt hiszed, okosabbnak, intelligensebbnek tűnsz? Hát nem! Csak egy okoskodó, irritáló embernek. Az én főnököm hihetetlen értelmes ember volt, de soha nem használt idegen szavakat, ha volt magyar megfelelője, ő is irtózott az ilyen nyikhajoktól, akik nagyon okosnak képzelték magukat.
2019. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Mert az a szó, hogy "introvertált", az már ilyen hiperművelt szaknyelv? :D :D

Ne már, mifelénk mindenki tudja, mit jelent. Nem lesz attól felvágós senki, hogy egy idegen, de divatos kifejezést használ.


Kérdező, amúgy az introvertált ember is lehet kommunikatív. Az önmagában csak annyit jelent, hogy egyedül töltődik fel energiával, de a kettő nem zárja ki egymást.

2019. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem ezért rúgtak ki. Valami baja volt veled a személyzetisnek. Ha mindenkivel jól kijöttél és a vendégek is szerettek, akkor nem akadályozott az introvertáltság a munkádban. Egyébként meg nem minden vevő, vendég ugyanazt szereti. Sokan pont veled jönnek ki jobban, hiszen ők sem egyformák.


Irodaiban is ugyanúgy előjöhetnek ezek. Pl. sokat kell telefonálni, sokszor idegen helyre, idegennek egyeztetni. Szerintem ez nehezebb (legalábbis nekem) mint élőben beszélni valakivel.

2019. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Hát ez az, hogy divatos lett ez a szó és minden lüke ezt használja, rendkívül irritáló. Ezen az oldalon napi 5 introvertált kér segítséget. Áááááááááááá
2019. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
7: Ez nem divat. 20-25 éve is teljesen hétköznapi kifejezés volt, két alapvető személyiségtípus megnevezésére.
2019. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 58%-os, attól, hogy te hülye vagy, nem lesz okoskodó valaki, aki egy egyszerű, hétköznapi nyelvben is használatos kifejezést használ :D
2019. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Így van. Mindenki ismeri már ezeket a szavakat, teljesen alapfogalmak.
2019. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!