Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én antiszociális...

Szerintetek én antiszociális személyiség zavarban szenvedhetek?

Figyelt kérdés
Azért gondolom ezt mert irtózok attól hogy elmenjek egy munkahelyre. Nagyon nem jó hogy nincs pénzem viszont rettegek attól hogy én egy idegen helyen idegen emberek kőzt legyek akik lenézhetnek kinevethetnek meg elrontom a munkát stb.. és inkább maradnék pénz nélkul csak hogy ezt elkeruljem. Szabalyosan rettegek a munkátol az emberektől. Mi lehet a megoldas erre? Felkeressek egy pszichologust? Ironikus rosszindulatú emberek mellőzzék a kommentelést ugyanis tisztában vagyok vele hogy ez nem jó mert szeretnék pénzt keresni de erősebb a rettegésem.

2019. máj. 10. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi alapján még nem vagy személyiségzavaros, a legtöbb ember tart az új helyzetektől kissé.

A magánéletedben is ennyire tartasz az emberektől? Nincsenek barátaid?

2019. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az. Mérgező légkört az egészséges emberek kerülik.
2019. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Maximum aszociális. Az antiszociális személyiségzavar összefoglalja a szociopata,pszichopata,nárcisztikus személyiségzavart. Aki megszegi a törvényt,figyelmen kivűl hagyva másokat.
2019. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább szociális fóbia, az antiszociális személyiségzavar teljesen más.
2019. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"...rettegek attól hogy..."


Ez úgy 100%-os biztonsággal zárja ki, hogy antiszociális személyiségzavarban szenvedsz.


Wikipediáról:

"Az antiszociális személyiségzavar vagy szociopátia (angolul Antisocial personality disorder) a nemzetközi betegség-osztályozási rendszereknek megfelelően a társadalomba való beilleszkedés súlyos zavara. Az antiszociális személyiség a „nem szeret, nem szorong, nem tanul” negatív triásszal írható le a legrövidebben."


Az én személyes diagnózisom:


Ember vagy. Az emberi léttől pedig elválaszthatatlan a szenvedés. Jó hír, hogy a szenvedés, amennyiben szembenézünk vele, fejleszti a lelki állóképességünket. Nincs más út.

2019. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, nem szenvedsz ebben - de igenis jól jön a pszichológus, hogy legyőzd ezt a fóbiát.


És ha tudsz jó pszichológust erre, kérlek írd meg mert én ugyanettől szenvedek! :(

2019. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a normális válaszokat. Barátaim vannak persze meg utcára ki merek menni azért viszont pl ha megyek az utcán és meglátok pl 3 ilyen fiatalabb kis"keménygyereket" abban az oldalban akkor inkább átmegyek a másik oldalba. Tehát az van bennem hogy belémkötnek vagy ilyeami a munkában ugyanettől félek és hogy semmihez se értek ebből is fakad a félelmem. A legegyszerübb munkafolyamatokat is eltudom rontani. Nagyon rossz. :/
2019. máj. 10. 14:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez inkább szociális fóbia ( olvass utána ) sajnos nincs mit tenni ellene . Minnél tovább húzod , annál rosszabb . Nekem is ez a problémám , de túl kell esni rajta . Azt tudom javasolni hogy olyan helyre menj dolgozni ahol nem dolgozik sok ember . Kissebb cégeket keress . Persze úgy is szar , de pár hét után jobb lesz :D sok sikert
2019. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát vagy ilyen családi vállalkozások talán még.
2019. máj. 10. 15:50
 10/15 Vree ***** válasza:

És ha lenéznek, kinevetnek, akkor mi van? Annyival hülyébbek ők. Növeld egy kicsit az egódat, higyj benne hogy a te véleményed többet ér, mint az övék. Hagyod, hogy pár bunkón múljon, hogy hogyan élheted az életed?

Azzal semmi baj, ha szeretsz magadban lenni néha kicsit. De vállald fel nyugodtan büszkén, hogy ki vagy. Ha el is szúrsz valamit, kit érdekel? Az élet rövid. Azt szeretnéd, ha elfogadná mindenki, hogy milyen vagy, nem? Ne várj vele, amíg túl késő, állj ki magadért most.


És dolgozz magadon és a képességeiden. Magadat kell meggyőznöd, hogy szper vagy, utána már hogy mások is elhiszik az jön magától. Szabadulj meg a szégyenérzettől. Ha kell, hazudj magadnak, de dolgozz a saját képességeiden is, hogy hogyan tudsz bevágódni, higyan tudsz ügyesen feladatokat végezni. Az erőfeszítéseket is észreveszik és értékelik majd mások, azt, hogy próbálsz jobb lenni. Nem várhatsz addig valaminek a csinálásával, amíg mester leszel, ez nem így működik, csinálnod kell, hogy fejlődj, hibáznod kell, hogy túllépj a hibákon. Bízz benne, hogy amíg láthatóan igyekszel tanulni, addig más is érteni figja és minden oké lesz.

2019. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!