Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ismerősöd, rokonod,...

Van olyan ismerősöd, rokonod, aki egyáltalán nem akar külföldre utazni?

Figyelt kérdés

Nyilván olyanokra gondolok, akik anyagilag megengedhetnék maguknak.

Azért kérdezem, mert egy ismerősöm annyira odavan Magyarországért, hogy nem hajlandó külföldre menni, vagy max. Erdélybe.

A nagybátyámék meg gazdagok, de csak belföldre járnak wellnessezni.


Nekem nagyon furcsa, hogy vkit egyáltalán nem érdekel külföld.

Érdekelne, hogy ha van ilyen ismerőtök, akkor ő miért nem akar külföldre utazni.



2019. máj. 13. 10:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem muszáj azért külföldre utazni, hogy jól érezd magad. :)
2019. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Messze van, nem ismer idegen nyelveket, nehezen boldogulna, drágább is mint az itthoni nyaralás.


Az emberek többsége nem túl kalandvágyó, meg szeret a megszokott kis komfortzónájában fetrengeni.

Pl. a nagynéném csak olyan helyre ment ahova 4-5 óránál többet nem kell utazni, mert ő nem szeret autózni. Repülőre meg fel se merne szállni.

2019. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Igen. Pl. Én sem vágyom külföldre.


Miért?


Mert csodaszép helyek vannak Magyarországon is és nem gond, ha hirtelen haza kell jönni valamiért vagy megbetegszik az ember. Nem kell idegen nyelvtudás (bár angolul tanultam), idegen szabályok, se sok pénz, de ha még van is rá pénz, akkor inkább többször elmegyek hétvégére, minthogy egyetlen nyaralás alkalmával elköltsem az egészet.


Magyarország a hazám és szeretem.


Egyszerűen nincs igényem külföldre.


Gyerekkoromban voltam már párszor külföldön, de jobb szeretem hallgatni a magyar beszédet és valahogy biztonságosabban érzem magam itthon.


Erdélyben még nem jártam, de ha nem félnék a románok magyargyűlöletétől, akkor szívesen meglátogatnám. :)

2019. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és az utazás meg egy külön ok, mert mi a fenének autózzak 12 vagy buszozzak 22 órát valahová, akkor már egy nap elmegy az oda egy meg a visszaúttal, amelyet akár pihenéssel is tölthettem volna....
2019. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
44%

Jelen. Engem sem erdekel annyira kulfold, főleg pusztan szorakozasbol.

Nekem meg az a furcsa, vagy inkabb nevetseges, hogy valaki attol van elszállva magatol, tobbnek kepzeli magatnaz atlagembernel mert hogy ő tobb orszagban is jart mar.

2019. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

# 5/5

és hol láttál itt olyat, aki el van szállva emiatt magától?

hát ne haragudj, de több is egy olyan ember, aki megismert más kultúrákat, országokat. most nem azokról beszélek, akik csak tengerparton vakarják a hasukat, aztán nyomják fel fészre, instára a képeket,


# 4/5

Hm. repülőgép?

hát mondjuk azért, hogy láss világot és megismerj egy más kultúrát. mondjuk bocs, de nálad ez inkább lustaságnak és begyepesedettségnek tűnik.


# 3/5

szóval a nyelvtudás hiánya is közrejátszik, igen, mondjuk az ilyen ismerőseim sem beszélnek semmilyen nyelven.


„Erdélyben még nem jártam, de ha nem félnék a románok magyargyűlöletétől, akkor szívesen meglátogatnám. :)”


ettől nem kell tartani, főleg ha olyan helyre mész (pl Tusnádfürdő), ahol 80%-ban magyarok laknak.

2019. máj. 13. 11:43
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Van, apósomék. A mániájuk, hogy a Balatonra járnak, mer' az óccsó'... Hiába mutatjuk nekik a mi külföldi foglalásainkat árral, hogy sokkal olcsóbb, valamiért ez a berögződésük.

Érthetetlen.

2019. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%
Én is imádom a Balatont és semmi pénzért nem mennék cápák, medúzák, tengeri sünök, szennyezett sós víz meg hasmarsot okozó all inclusive külföldi nyaralásra az 50 fokba. Ja, és repülőgépre sem ülnék! Igen, én lusta vagyok, de legalább mindig kipihent. :)
2019. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%

és hol láttál itt olyat, aki el van szállva emiatt magától?

Bőven akadnak itt is, foleg az a kategoria aki a tengerparton vakarja a feneket, utanna ossza az észt a kultúrarol.

2019. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudok ilyet, de itthon is vannak szép helyek, én a bőség zavarában vagyok, hova lehetne elmenni, és minél több dolgot igyekszem belezsúfolni akár egy egy napos utazásba is, ez a legtöbb ismerősömnek nem jó, ők kényelmesebbek, mint én.
2019. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!