Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit csinálnál ilyenkor?

Te mit csinálnál ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lenne egy fontos dolog a számodra pl (valami öreg ritka elektronikai eszköz). Egyik nap jönnébek a rokonak és valakinek a fia birja megtalálná és széttörné. Mit csinálnál ilyenkor?
2019. máj. 14. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért.
2019. máj. 14. 14:22
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Kifizetik eszmei értéken és soha többé nem jönnek.
2019. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Dugd el
2019. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

1. Nincs olyan tárgy a bolygón, amihez érzelmileg kötődnék. Erre sose voltam hajlandó, a tárgyak csak tárgyak és mindegyik pótolható.

2. Attól függ, hogyan történt és mi a következménye. Ha véletlenül és megbánást tanúsítanak, bocsánatot kérnek, akkor egyszer elengedem. Ha nagyon drága, akkor talán elkérem az árát és/vagy a javíttatás költségeit és el is van felejtve. Ha viszont a kölyök elkényeztetett és neveletlen és már korábban is voltak gondok, vagy a szülei úgy gondolják, hogy semmi nem történt és nem hajlandók se bocsánatot kérni, se az anyagi kárt fedezni, akkor onnantól kezdve hozzám többet egyikük se tenné be a lábát.

2019. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Semmit nem csinálhatnék ha már megtörtént, tanulnék az esetből, hogy ha gyerek jön hozzám, akkor eldugom a féltett kincseimet.
2019. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha kisgyerekről van szó, aki öntudatlanul cselekszik, azzal nem igen van mit csinálni, ilyenkor magamat hibáztatnám, hogy nem tettem el jól azt, ami számomra fontos.

Viszont ha idősebb fiú, aki felelősségre vonható, az esetben más a helyzet.

2019. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha a tárgy a szobámban volt a holmijaim közt, akkor szerintem jogos leszögeznem, hogy gyerekek ne mászkáljanak csak úgy a szobámba, esetleg a szüleim is figyeljenek oda erre, mikor én nem vagyok otthon. Végső esetbe kulcsra zárnám, vagy szobát, vagy legalábbis szekrényt, amiben fontos holmikat tartok.

Ha a nappaliban hányódott, és úgy törött el, akkor ez van. Amikor gyerek van nálam, akkor oda szoktam figyelni, hogy mit csinál, a lelkemre kötik, hogy felügyeljem.

2019. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kényszerítsd szhexre, leki kár ért, leki kárral fizessen! Ez így működik!

Nálunk is ez megy, s nem is törik el semmi!

Mindenki vigyáz mindenre, ami körülötte van!

Aki meg nem rakja vissza a helyére a fésűt, annak meg kitalálunk valami féhtises témát, családi szinten, természetesen!

2019. jún. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom nálatok össze-vissza van minden. :D
2019. jún. 5. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!