Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme 10+ évig gyűjtöget...

Van értelme 10+ évig gyűjtögetni, hogy vehessen az ember egy lakást-házat, ha mindez negatív kihatással van az magánéletre?

Figyelt kérdés

19 évesen kezdtem félretenni, én olyan vagyok hogy ha másnál látok valamit ami számomra szimpatikus, akkor vágyok rá. Kezdetben utáltam dolgozni, korán felkelni, de idősebb emberekből gyűjtöttem energiát ahhoz hogy ne legyek céltalan, egy jó kis ingatlan sem a földből nőtt ki csak úgy, azért tett valaki hogy olyan legyen amilyen.


A szülők díjazták a kezdetektől fogva hogy nekem a fizetés nem azzal egyenlő hogy 2 hét után már nézem a napot, ha valami kellett összeraktam rá mondjuk, úgy hogy a megtakarítás ne csappanjon meg.

Viszont most autókat nézegetek és amellett hogy némelyikben egészséges erő van, és szebbnél szebbek, nem tehetem meg hogy felhívjam a tulajdonost hogy elmennék érte és megveszem, bár saját pénz, én rendelkezem felette, mégis meg van kötve a kezem, és ez részben a saját érdekem a jövőre való tekintettel, viszont ez így nem élet.

Tesóm unokabátyja hazajött két hétre, a kinti autójával ami most 6 éves, tudott róla hogy tavaly vizsgáztam, így elmentünk autózni, már amikor be ültem akkor előjött belőlem az óvodás kis kölyök így 26 évesen.... Könyörögtem neki hogy visszafelé hadd vezethessem, de nem lett belőle semmi.


8 évvel idősebb tőlem, Ő az itthoni kezdő tőkéjét a kinti szerencsére fordította, de volt ismeretsége hozzá, ennyi év után már neki sokszorosan visszajött az a pénz amivel ki ment, nem cigizik nem bulizós fajta, azért is olyan az autója, kifizeti a szállás költségét, és forintosítva nettó 600 ezer marad nála amiből szinte majdnem 400-at még el tud rakni pár havonta.


Én havi 150-et bírok tisztán félretenni fixen, de tekintve hogy mellette életem nincsen havi 200-230ezer ft-ból így valahol ez is egy fajta csóróság, magyarán azért spórolok hogy később tudjak magammal mit kezdeni, csak ez az életemen is meg látszik, mert semmit nem csinálok.....

Itthon beszéltünk erről a szülőkkel, és szóba került hogy enyém lehetne az ingatlan miután kifizettem tesómat, most 11-12M ft errefelé egy lakás, a panoráma és erdő közelsége miatt, az összeg fele meg volna és ha ki is fizetném tesómat, én már innen nem mennék sehova, hisz albérlet az csak érvágás ha nem milliomos az illető.


2019. máj. 15. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Konkrétan mi is az, amit a magánéletedben nem tudsz csinálni a spórolás miatt? Erről nem írtál semmit.
2019. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vehetnék egy szimpatikus autót, aminek a fenntartása beleférne a keretbe, de akkor az eddigi megtakarítás csökkenne... elég ciki ezt így leírni.
2019. máj. 15. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolkozol azon hogy kimész külföldre akkor nem érdemes itthon gyűjtögetni, mert ott sokkal többet tudsz félrerakni.
2019. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Menj külföldre. Ez az ország halott. Amit itt szenvedve összespórolsz, azt kint simán megkeresed. Diplomás mérnök ismerőseim albérlettel rosszabbul jönnek ki páran, mint kinti szakmunkás ismerősök szintén albérlettel.
2019. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Teso. Miert nem mesz ki? Ameg van haza menned, probald meg. Van penzed, tudsz probalkozni. Minden gazdag ember kozkaztat. Kockazat nelkul nincs siker. Latod rokonod is sporolt penzbol kiment kockaztatott es nyert. Neked is van lehetoseged. Neten milio meg 1 hirdetes szallassal barmivel. En is kijottem. Biztos munkat hagytam ott bizonytalanert. Es tudod mi lett? Nyertem. Megerte. Rajtad mulik mennyire vagy talpraesett. De fiatal vagy meg te is. En mindenkit arra buzditok, hogy menjek ki. Magyarorszag mar halott.
2019. máj. 16. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Itthon nincs.

Fillérekért dolgoztat valami burzsuj, aztán az ingatlanpiacot irányítgató szintén burzsujok úgy játszadoznak az árakkal, mint egy csomag ropival.

Én Budapestre szerettem volna visszamenni, ahol mindig is éltem, de szüleim(apám) balf.. döntése miatt itt ragadtam vidéken, és lófütty összegből tudok csak ingatlanokat nézegetni.

2019. máj. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mo.-n nincs: belövöd, hogy pl.: 24 millióért veszel egy kecót, gyűjtesz rá 1000-el, a végén meg már csa 31-ért tudod megvenni. Ez Mo.
2019. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!