Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerrel deríthetném...

Milyen módszerrel deríthetném ki, hogy vajon a szakács/futár "belerondít-e" a rendelt ételembe?

Figyelt kérdés

Mostanában szoktam rendelni ebédet, mert édesanyám leesett a lábáról így nincs aki főzzön és mivel nekem nincs keresetem (itthon pedig készpénz) mindig bankkártyával szoktam fizetni (egyébként egy nő) futárnak, így PayPass-el csak simán érintéssel fizetek. De nem tudom, hogy emiatt megsértődik-e, hogy nem adok borravalót (meg amúgy se tudom hogy kell lekommunikálni). Mert azért csak ingyenes házhozszállítással hirdetik magukat (házhozszállításra vannak specializálva) és tudtommal csak a pizzafutároknak szokás borravalót adni (ráadásul kártyával hogy adjak borravalót). Mivel elég paranoiás vagyok így szoktam arra gondolni, hogy lehet beleköpnek a kajába vagy valami még undorítóbb dolgot művelnek a vendéglátás tagjai. Hangosan megjegyzem (ha éppen olvassák): Amennyiben az ilyen általam nem szívesen elképzelt cselekedet FERTŐZÉST okoz és BÁRMILYEN EGÉSZSÉGÜGYI KOCKÁZATA lenne anyámra nézve, akkor orvosi úton kideríthető, hogy NEM ODAILLŐ DOLOG KERÜLT A KAJÁBA és annak BÜNTETŐJOGI KÖVETKEZMÉNYE VAN. Anyám rendszeresen jár most egészségügyi szűrésekre és lehetséges, hogy simán ki tudnák mutatni bármilyen más emberi származék jelenlétét abban az esetben ha rossz állapotba kerülne. Paranoia off.

Szóval ilyen gondolatok kavarognak a fejemben és arra lennék kíváncsi, hogy van-e más módja annak, hogy a paranoiámat megcáfolhassam vagy megerősítsem? Vannak kémiai eszközök/eljárások egy nyál/emberi származék kimutatására egy ételben? Egy korábbi étteremtől már nem rendelek, mióta egyszer előfordult, hogy bontott csomagolásban kaptam meg a kaját. Gondolom ott is jófejségből további hozzávalókkal "fűszerezték" (pedig náluk alapból helyben vettem át). De most akkor bankkártyával adnom kéne - és ha igen, hogy - borravalót? Mi a garancia, hogy akkor tuti nem járok pórul? Vagy tanuljak meg főzni? Utálom ilyenekre gondolni, mert tudom, hogy - különösen ebben az országban - rengeteg frusztrált beteg elme él és sok esetben rájuk vagyok utalva.



2019. máj. 16. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Ezt sehogy nem lehet kideriteni. Elég ha rossz napja van a szakàcsnak az is minden ok nélkül beleköp lehet bele is taknyol. Aztàn aki kiviszi még lehet az is. De pl a pékek is beleköpnek a kenyérbe ha szr a kedvük ezt mindenki tudja. Szóval ennyi erövel semmit ne vegyél még a boltban se. Felvàgott meg szalàmik meg ilyenek ha tudnàd hogy és miböl készülnek....
2019. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha a dobvozt pl leragasztva hozzák, tuti nem köpnek bele útközben. Az ltászik, ha felnyitják.


A futárok általában nem akadnak fenn ilyenen, hogy Te nem adtál borravalót; van, aki ki se fizeti őket és ott kell erőszakoskodniuk, hogy megkapják a pénzt.


Amúgy vagy mondod neki, hogy x ft-ot számoljon hozzá és azt üsse be és azt vonja le vagy simén a borravalót odaadod KP-ban; lehet ez adna egy megnyugvást Neked.

2019. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja pék, szakàcs, cukràsz még lehet hogy kezet se mosnak. Szóval lehet a szros kezével késziti el a kajàdat. Kàr ilyeneken agyalni mert megörülsz.
2019. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

1- a kajafutár az mindig borravalós szakma, ezért kapnak alacsony alapbért.

2- ha nem akarsz, akkor nem adsz.

3- emiatt nem fognak belerakni semmit, még a gondolat is beteg.

4- amúgy sehogy nem tudnád kideríteni.

5- anyu betegségével ne vagdalkozz, butaság az eszmefuttatásod az oda nem illő dolgokról. Ennyi erővel te is beleköphettél szegény nagybeteg kajájába. Ezt ne hozd fel soha senkinek.

6- ilyen esetben ha akarsz, úgy adhatsz borravalót, hogy kifizeted kártyával, és odaadsz egy százast, vagy kettőt készpénzben.

7- de tényleg nem kötelező, az ilyen reszketve adott pénznek, amit láthatóan kelletlenül adnak, még az alacsony jövedelmű futár sem tud örülni. Inkább hagyd..

2019. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Felvàgott meg szalàmik meg ilyenek ha tudnàd hogy és miböl készülnek"


Tudom. Állati eredetű hússzármazékból meg tartósítószer/fűszer/adalékanyag. Ráadásul gyártósoron emberi beavatkozás nélkül - kamerákkal, érzékelőkkel felszerelve - amiben még mindig jobban megbízom, mint Józsiban akinek tegnap este kikapott a csapata és egésznap sz** a hangulata emiatt gondol egy jót magának egy óvatlan pillanatban. Ha rajtam múlna az összes vendéglátó helyiséget köteleznék kamerarendszer felszerelésére és független biztonsági céggel való leszerződésre (akik ellenőrzik a felvételeket). Csak nálunk van ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene" mentalitás és bizalomhiány. Nyugaton elképzelhetetlen, hogy egy szakácsnak akár csak egy pillanatra is eszébe jusson ilyen undorító cselekedet.

2019. máj. 16. 13:07
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ha a dobvozt pl leragasztva hozzák, tuti nem köpnek bele útközben. Az ltászik, ha felnyitják."


Az a vicc, hogy másodjára olyan helyről rendelek ahol nem lezárt dobozban adják oda az ételt, de mégis jobb minőségű a kaja. Az elsőt azért dobtam, mert később vettem észre, hogy fel volt bontva a fólia.

2019. máj. 16. 13:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtak mindent, nem lehet kimutatni.

Borravalót adni úgy "kell", hogy mikor fizetsz, nyújtasz még a futárnak egy százast vagy amennyit, Nem kell semmit mondani, nem lehet elrontani.


(Én azóta rendelek kaját, amióta jól keresek. Amikor nem volt saját keresetem, eszemben nem jutott napi szinten hozatni az ebédet)

2019. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor pl. étteremben eszünk és kártyával fizetek, annyi készpénz mindig van nálam, hogy jattot adjak. 500 Ft-ot szoktam. Viszont egyszer egy árva garas készpénz nem volt nálam, ezért odaadtam egy lottószelvényt a felszolgálónak. Kettes találat volt rajta, kb 1500 Ft
2019. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De akkor ez az jelenti, hogyha mégse adok borravalót, akkor tutira megszívom? Az a baj, hogy így, hogy anyám lebetegedett alig tudunk megélni és nem nagyon van pénzem napi 2-3 száz huf borravalóra. Főzni meg egyszerűen nem tudok és nincs is rá időm. Esküszöm már nem merek kaját rendelni ezek miatt és azon gondolkozom, hogy beteg anyámnak inkább veszek fagyasztott pulykamellet vagy mirelit pizzát.
2019. máj. 16. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kell adni, ez a munkàja. Am irtam màr hogy nagy valószinüségel màr a szakàcs bele taknyol beleköp. Lehet nem is szàndékosan elég ha munka közben beszélget és bele megy a nyàla. Szóval nem tudom mit nem értesz ezen meg. Szrd le azt egyél.
2019. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!