Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerrel deríthetném...

Milyen módszerrel deríthetném ki, hogy vajon a szakács/futár "belerondít-e" a rendelt ételembe?

Figyelt kérdés

Mostanában szoktam rendelni ebédet, mert édesanyám leesett a lábáról így nincs aki főzzön és mivel nekem nincs keresetem (itthon pedig készpénz) mindig bankkártyával szoktam fizetni (egyébként egy nő) futárnak, így PayPass-el csak simán érintéssel fizetek. De nem tudom, hogy emiatt megsértődik-e, hogy nem adok borravalót (meg amúgy se tudom hogy kell lekommunikálni). Mert azért csak ingyenes házhozszállítással hirdetik magukat (házhozszállításra vannak specializálva) és tudtommal csak a pizzafutároknak szokás borravalót adni (ráadásul kártyával hogy adjak borravalót). Mivel elég paranoiás vagyok így szoktam arra gondolni, hogy lehet beleköpnek a kajába vagy valami még undorítóbb dolgot művelnek a vendéglátás tagjai. Hangosan megjegyzem (ha éppen olvassák): Amennyiben az ilyen általam nem szívesen elképzelt cselekedet FERTŐZÉST okoz és BÁRMILYEN EGÉSZSÉGÜGYI KOCKÁZATA lenne anyámra nézve, akkor orvosi úton kideríthető, hogy NEM ODAILLŐ DOLOG KERÜLT A KAJÁBA és annak BÜNTETŐJOGI KÖVETKEZMÉNYE VAN. Anyám rendszeresen jár most egészségügyi szűrésekre és lehetséges, hogy simán ki tudnák mutatni bármilyen más emberi származék jelenlétét abban az esetben ha rossz állapotba kerülne. Paranoia off.

Szóval ilyen gondolatok kavarognak a fejemben és arra lennék kíváncsi, hogy van-e más módja annak, hogy a paranoiámat megcáfolhassam vagy megerősítsem? Vannak kémiai eszközök/eljárások egy nyál/emberi származék kimutatására egy ételben? Egy korábbi étteremtől már nem rendelek, mióta egyszer előfordult, hogy bontott csomagolásban kaptam meg a kaját. Gondolom ott is jófejségből további hozzávalókkal "fűszerezték" (pedig náluk alapból helyben vettem át). De most akkor bankkártyával adnom kéne - és ha igen, hogy - borravalót? Mi a garancia, hogy akkor tuti nem járok pórul? Vagy tanuljak meg főzni? Utálom ilyenekre gondolni, mert tudom, hogy - különösen ebben az országban - rengeteg frusztrált beteg elme él és sok esetben rájuk vagyok utalva.



2019. máj. 16. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem kell borravalót adni; nem fognak megvetni azért, ha nem adsz.


Ugyanúgy,a hogy a fodrász se fog legközelebbi találkozásnál kopaszra megnyírni, ha előtte nem adtál borravalót, a futár se fog a kajádba köpdösni, ne aggódj.

2019. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha az íze jó, nem mindegy mit tesz bele? Egyébként főzni nem kell megtanulni, ott a szakácskönyv, abba minden le van írva. Elárulom, hogy éttermekben a köpés, sperma mellett más is belekerülhet az adagodba, pl. másnak a maradéka, földre leesett falat, de ha alapanyaghiány van, még a kukából is kiszedik a moslékot. És te ezt kapod meg szépen lezárt csomagolásban, amiről azt hiszed olyan nagyon steril. Mire a futár beleköpne, azon a kaján nem oszt nem szoroz.... jó étvágyat a holnapi menüdhöz!
2019. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Na ennyi gusztustalanságból, amit leírtak, már kiváló reklám lehetne. 😁
2019. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na most döntöttem el, hogy többet nem rendelek kaját. Annyi kérésem lenne akkor, hogy soroljatok már fel 5-5 levest illetve húsétel-köret menüt, amit meg lehet csinálni max 1,5-2 óra alatt (összvissz mindennel együtt) és rém egyszerű alapanyagok kellenek bele.
2019. máj. 16. 18:26
 15/15 anonim válasza:

Csinálj több napra kaját.

Googlezz.

De pl. bolognai, carbonara...tésztafélék szerintem másnap jobbak, mint aznap.

Ha nagyon gyors, életmentő kaja kell pl csirkemellet összevagdosod, wokba megfőzöd olajon (kis vegeta, bors), míg a csirkét szeleteled felraksz egy kisebb lábosnyi vizet,mikor forr belerakod a zacskós rizst, adsz hozzá sót persze. Az egész fél óra. 2napig ok.

Szintén...hús. krumplit megpucolod, felszeleteled. Az egész egy tepsibe. Olaj, víz. Nagyon gyors. Bár a sülési ideje 1óra kb. Vagy paprikás krumpli. Csalhatsz az ízével, ha beleraksz egy pörkölt kockát mikor főzöd. Googlezz. Rengeteg full egyszerű és gyors kaja van. Leves passz. Senki se leveses nálunk.

Ami az időt illeti meg relatív. Anyám 1 óra alatt megfőz egy csirkepörit. Nekem másfél. Neked lehet több, mert mèg nálam is kezdőbb vagy.

2019. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!