Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha követnéd, akkor miért...

Ha követnéd, akkor miért követnéd Gellert Grindelwaldot? Vagy ha nem akkor miért nem? (Nyilván fikció de emberi tulajdonságok témakörben)

Figyelt kérdés

Nyilván fikció de aki ismeri biztosan gondolkodott már rajta. Hogy akár átvetítve a valósvilágra valamilyen szempontból, tetszenek-e a nézetei, milyen hatással lenne rád.


Éreztél-e valami jogosat a nézeteiben az eddigiek alapján. Van-e valami amit megfigyeltél?


Szóval hová állnál? Miért?



2019. máj. 16. 19:37
 1/6 A kérdező kommentje:

Ugye gondolom nem kell írnom a mottóját, de annak aki nem ismeri:

"For the greater good." 'A nagyobb jóért.'

"A nagyobb ügyért küzdünk."

2019. máj. 16. 19:39
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
A nézetei kb. annyit hogy a varázslók felsőbbrendűek és uralniuk kéne a muglikat. Biztosan egyetértenék vele ha egy tisztavérű varázsló lennék akinek a feje fent a seggében de így nem igazán követném.
2019. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,én mugli szülők gyermeke vagyok és egyáltalán nem hiszem,hogy tudnám követni őt.Avval egyetértek,hogy a varázslóknak és boszorkányoknak nem kéne rejtőzködni,de ez is csak a saját biztonságuk miatt van.

Hidd el,muglik között éltem az egész eddigi életem.Habár vannak nagyon nyitottak köztük,de nagyon sok lenne,aki radikális,militarizált csoportokat szervezne és megpróbálná még az irmagját is kipusztítani a mi társadalmunknak.Erre jönne a mi részünkről is egy válaszcsapás és egymást gyilkolnák.Ez nem lenne jó.

Annyira szeretném,ha békésen tudnánk egymás mellett élni.

afriendlyhufflepuff<3

2019. máj. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer már leírtam, mit gondolok a témáról egy hasonló kérdésnél, de ott Voldemort is benne volt a kérdésben. A véleményem nem változott, ha ott és akkor, mindenféle külső rálátás nélkül találkozom Grindelwalddal és a hirdetett eszméivel, szinte biztos, hogy követném. Hiszen ő nyíltan nem a varázslók felsőbbrendűségét vagy a muglik leigázását hirdette, hanem, hogy a mágusoknak ne kelljen tovább rejtőzködniük és szabadon élhessenek. Ez azért így elég jól hangzik. Az teljesen más kérdés, hogy mik a valódi szándékai, nézetei, hiszen ezekről mi nézők csak azért tudunk, mert külső szemlélőként figyeljük az eseményeket. Egy átlag varázsló valószínűtlen, hogy ennyire a színfalak mögé látna, és a kérdés az én értelmezésemben arra vonatkozik, ha átlag varázsló lennék az adott időben és helyen.
2019. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Akár mindkét kontextusban gondolva is. Így tudva, hogy valójában mit ért a "Nagyobb jóért" alatt, tehát, hogy tömegmészárlást rendezni a jó érdekében és akkor ha nem tudnád, csak hirdetett nézeteit ismernéd, miszerint egyenlőség legyen köztük, senki ne rejtőzködjön hanem mindenki vállalhassa önmagát, és legyenek a mágusok "a világ jóindulatú vezetői".


Bármelyikben megfordulna-e a fejedben, hogy kövesd.

2019. máj. 21. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ki az a Grindelváldi Gellért? 😀
2019. jún. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!