Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem magam mert jobb a...

Szégyellem magam mert jobb a család anyagi helyzete az átlagosnál. Más is érzett már így?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk kimondottan gazdagok, de egy kicsivel jobban megy a családomnak. Telik szép kocsira (nem tízmilliósra persze), lakásfelújításra, nyaralásra, meg eléldegélünk egész jól.

Nem volt ez mindig így, az utóbbi kb. 5 évnek köszönhető ez, sokkal jobban élünk.

Direkt meg is próbálom a barátaimat (akik sokkal rosszabb körülményű családból származnak) távol tartani a házunktól, attól meg végképp hogy bejöjjenek, mert nagyon rosszul érezném magam, hogy nekik (ugyanúgy a semmiért mint nekem) nem jutott ki ugyanabból a jóból. A barátnőm is lényegesen rosszabb helyzetű családból való, őt is félve hoztam hozzánk.

Amikor én vagyok sokkal rosszabb/sokkal jobb helyzetű/gazdag ismerőseimnél, nem érzem magam rosszul. Kimondottan jólesik amikor "gazdagabb" embereknél vagyok, mert ott nem érzem magam "különlegesnek".


Félek, hogy azt gondolnák rólam az emberek, hogy elkényeztetett gyerek vagyok, egy sznob családi körből, holott ez nagyon nem igaz, a második végképp. Talán azért érezném magamat jobban, ha nehezebb helyzetben lennénk, mert akkor az talpraesettséget sugározna, úgymond, hogy nem tesznek mindent a seggem alá (nem is fogadok el otthonról pénzt semmire, már egy éve dolgozom is, csak kajára kérek pénzt).


17/F


Mit gondoltok erről?



2019. máj. 18. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Mélységesen sajnálunk.


Kétszer annyi idős vagyok mint te, mi is jobban élünk mint sok màs csalàd, de mivel nem tesszük a kirakatba, a lànyom nincs elkényeztetve, így nem okoz bennünk feszültséget, a baràti körünk pedig hasonló hàzban él, hasonló kategóriàjú autóval jàr, idegenek pedig nem látnak bele az életünkbe és pont.


34N

2019. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy hülyeség ezért rosszul érezned magad. A barátaid nyilván tudják, milyen ember vagy, és talán azt is, hogy nem mindig ment nektek jól – szóval nem ez alapján ítélnek meg.

Elgondolkodtam, én mit éreztem hasonló korúként, mint te, ha nálunk sokkal jobb módú haverokhoz mentünk – semmit.

Mármint semmi rossz érzésem nem volt ezzel kapcsolatban.

Az viszont lehet furcsa a barátaid számára, ha nem hívod meg őket – hiszen ha már neked jó, miért nem osztod meg velük?

2019. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki élhetne jól... Csak dolgozni kell meg iskolába járni. És akkor mindenkinek lenne jól fizető munkája.
2019. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Ezen nagyon szívesen tudok segíteni. Megadom a bankszámla számom és utalhatsz rá át egy pár milliót.
2019. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Éreztem ám, hogy lesz egy pár az elsőhöz hasonló beszólogatás, hogy "sajnálunk".

Félreértés ne essék, én nem a pénzt szégyellem, inkább azt, hogy én a jobb soromért semmivel se tettem többet mint a barátaim, csak szerencsémre jobb helyre dobott az a bizonyos gép. Ha én dolgoztam volna mindenért, nem érezném rosszul magam.

2019. máj. 18. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

17 éves vagy basszus!

Dolgozhatsz még eleget az életben...

2019. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudjál már, de mi az, hogy 17 évesen még otthon vagy? 14 éves korod óta dolgozni kellene diákmunkában, most már albérletben kellene laknod az ország másik végében. Illő lett volna összeszedned legalább egy kocsira valót és félretenni pár milliót. Arról ne is beszéljünk, hogy a te korodban én már 20 éves voltam.
2019. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szard már le. Nem vetted még észre, hogy a világban akármit csinálsz, mindig beléd fognak kötni? Lehetsz te átlagos, gazdag, szegény, lehet rajtad kínai vagy márkás ruha, nézhetsz ki akárhogy, sosem leszel mindenkinek elég jó. Annyit garantálhatok, hogyha megpróbálsz mindenkinek megfelelni, egyrészt hol leszel te a képben, másrészt pedig bele fogsz dögleni, harmadrészt pedig elveszíted minden önbizalmadat.
2019. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb,hogy te milyen ember vagy.

Mármint elkényelmesedett kis nem tudom mi,vagy normális segítőkész ember vagy.

A személyiség mindennél fontosabb.

2019. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha téged ez ennyirire frusztrál,akkor törekedj arra,hogy minél ritkábban csillogjatok,villogjatok.
2019. máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!