Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek magatokat?

Ti szeretitek magatokat?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyire, és ha nem, mennyire nem? És mi alapján döntötök erről? Az életben elért eredményetek, vagy a saját emberi tulajdonságaitok alapján? És mi számít igazán, az, hogy mások mit gondolnak rólatok, vagy hogy ti mit gondoltok magatokról? Ezt mindenki gondolja át, ne azt a sablonos választ adja, hogy "nem érdekel ki mit gondol rólam". Ha ezt mondja, élje bele magát egy olyan szituációba, ahol mindenki utálja, és csak saját magára számíthat, egyedül a nagyvilágba.

2019. máj. 20. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem magam. Hosszú út volt, de megérte. :D


Sokáig nagyon aggódtam azon mit gondolnak rólam mások. Félénk voltam, nem voltam jóban önmagammal sem. Mióta egyéb külsőnek nevezett körülmény miatt változott a jellemem, sokkal több szeretettel és türelemmel állok mások irányába azóta nem aggódom azon mit gondolnak rólam. És azóta szeretem magamat is. Ez persze eléggé lesarkított, de évek napi munkája nem férne ide..hogy mennyi gondolat menet hogy és merre haladt, mire ide jutottam. :)

2019. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én általában mások véleményére hagyatkozok,és az alapján döntöm el,hogy mennyire szeretem saját magamat. Ha csak negatívan gondolnak rólam,akkor utálom magamat,ha pozitívan gondolnak rólam,akkor pedig szeretem. Na most. Lehet le kéne tojnom,de nem ilyen vagyok. De ha nem nézem mások véleményét,akkor is utálom magamat. Nem tudom elfogadni,amilyen vagyok.
2019. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem magam.

Én vagyok a legjobb barátom. Bízom magamban tudom hogy a jó dolgokat építem, és azzal is tisztában vagyok hogy nem sokan értenek meg.

F27

2019. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sohasem voltam kibékélve magammal. Pár éve elkövettem néhány fatális hibát, azóta utálom magam. Azt hiszem ez addig így marad, amíg életben vagyok.
2019. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most már én is elárulhatom, hogy én is szeretem magam. Mert az egész életben csak ez az egy dolog számít. Lehet neked bármennyi barátod, vagyonod, karriered, ha utálod magad, akkor az életből már csak vesztesen kerülhetsz ki. Viszont ha szereted magad, akkor soha nem leszel egyedül. Bárkiben csalódhatsz, de egy ember mindig ott lesz aki elismer, aki tudja, mit tettél le az asztalra, és aki mindig mindenben melletted áll: Saját magad. Onnantól legyél koldus, közgyűlölt figura mások szemében, te már győztes maradsz.
2019. máj. 20. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán igen, sőt, inkább igen.


Rengeteget tudtam változni az évek során. Kellett is és még kell is, nagyon sokat.

Nőtt az önbizalmam is és már valamennyire ki tudok állni magamért.

Baromi kitartó vagyok.

Egyre inkább tanulok a hibáimból; mára előfordul, hogy valaki tanácsol valamit egy adott dologgal kapcsolatban, és ha jó ötletnek tartom, azonnal meg is fogadom.

Aznap cselekvő típus vagyok, olyan szinten, hogy sokszor, ha eltervezek valamit, még azon a napon felemelem a kagylót, ráírok, utánanézek, elmegyek.

Imádok tanulni és rengeteg dolog érdekel.

Régen nagyon-nagyon rossz volt a problémamegoldó készségem, de a jelenlegi élethelyzetem miatt ez sokat javult, sőt, mára imádok problémákat megoldani és olykor kockáztatni, kísérletezni is. Mármint az élet kvázi minden területén.


Ugyanakkor fentiek ellenére roppant borúsan látom a jövőt.

Számos dolog kapcsán elmondhatatlanul nagy félelem van bennem. Nincs bennem már hit.

Sokszor vagyok rossz kedvű. Olyankor mogorva vagyok vagy csak energiavámpír-szerű.

Türelmetlen vagyok, ami abban is megnyilvánul, hogy ha valami elsőre nem sikerül, már nem is hiszek benne, de például sorban állni se szeretek vagy a zöldre várni, a buta kérdéseket se csípem. Am-block vagyok türelmetlen.


Alapvetően inkább szeretem magam.

2019. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a legjobb megoldás arra, hogy megszeresd magad, egyúttal legyőzd a belső démonaidat, ha kitűzöl magad elé egy célt. Egy olyan célt, amit nehéz véghez vinni, és senki nem fog érte elismerni. Erre azért van szükség, hogy magadnak bizonyítsd: amit el akarok érni, azt magam miatt teszem, nem azért, hogy másokat lenyűgözzek vele. Én kitűztem magam elé, hogy minden nap edzeni fogok. Futni, súlyzózni, úszni, sétálni, mindig valami mozgást végezni, mégpedig hónapokon, vagy éveken keresztül. Senki soha nem biztatott, senki nem hajtott, csakis rám volt bízva, hogy most lemegyek e futni, vagy nem. A lustaság rengetegszer átjárta a testemet, és arra gondoltam, ugyan mi rossz dolog történhet, ha kihagyok egy napot? De ha engedtem volna a lustaságnak, akkor a belső démonaim legyőztek volna engem, tehát bármennyire is álmos voltam, depressziós, vagy épp rossz idő volt, esett az eső, azt mondtam magamnak: nem kellenek a kifogások. Mentem, és futottam... Fél éve csinálom ezt, és erősebb vagyok mint valaha. Nem csak fizikálisan, mentálisan még inkább. Már néha meg is jegyzik a munkatársaim, hogy milyen jól nézek ki, sportolok e? De teszek a dicséretekre is, nem érdekel. Kiállni magamért? Én nem szoktam. Ha valaki bármilyen módon negatívan nyilvánul meg felém, csak kiröhögöm és tovább megyek. Nem érdekel senkinek a véleménye, és soha nem voltam még boldogabb az életben.
2019. máj. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!