Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért trendi lakókocsiban...

Miért trendi lakókocsiban lakni USA-ban, míg nálunk ez a nagy szégyennek számít?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok hogy USA-ban aki nagyon szegény az abban lakik hanem hogy direkt ilyen vloggerek, világutazók, sőt akár sztárok is élnek lakókocsiban, pl. Matthew Mcconaughey a tengerparton élt lakókocsiban miközben már saját cége volt és ismert színész és ott volt benne az irodája is.


Ha valakiről Magyarországon megtudnák hogy lakókocsiban él, híre menne hogy basszus így lecsúszott meg minden.



2019. máj. 21. 11:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó, praktikus, kényelmes.

Meg sokan amiatt is részesítik előnyben (egy régi beszámoló alapján), mert ha jön a tornádó ők mennek és nincs gond a házzal, nem kell mindent a nulláról kezdeni egy katasztrófa után.

2019. máj. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Fel tudsz Sorolni 300 olyan vloggert és sztárt aki lakókocsiban lakik? Az USA-ban több mint 300 millió ember él,


Egyáltalán nem olyan trendi és elterjedt dolog mint amilyennek az látszik.


A vloggernek a munkahelye/vállalkozása része a lakókocsi.

2019. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért én láttam olyat, leesett az állam. Még istálló is volt a hátuljában, legmodernebb cuccok, az ára is több mint millió.(dollárban)
2019. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Azért mert ha ott mész egy napot nem jutsz ki az államból, még itthon pár óra alatt bárhonnan bárhova eljuthatsz.


Egyébként főnököméknek van utánfutós, majd minden hétvégén leugranak valahova vele

2019. máj. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az lenne ha ott élnék, ugyan azt tudnám mondani mint az első aki nagyon jól megválaszolta.
2019. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyes nem mond hülyeséget. Itt nem kell félni tornàdóktól meg ilyen szrsàgoktól ennyiböl szerencsések vagyunk.
2019. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon olcsó, utolsó szar gagyi lakókocsik vannak, amit a lecsúszott réteg használ, valóban (bár már itt is terjednek a minőségibb darabok, sőt a mobilházak is, és azok elég messze állnak ettől).

Odakint minőségi, drága cuccokat gyártanak. Az amerikaiak szeretnek mobilak maradni, ők nem telepednek le általában egy helyen, hanem folyamatosan költözködnek az életük során. Jobban hozzá vannak szokva az ehhez való eszközökhöz.

Egyébként egyszer jártam kint én is, egy újonnan telepített mobilházparkban szálltam meg, mert ki akartam próbálni, milyen. Azóta is visszasírom azt a csúnyarossz "lakókocsit", amikor belépek az én drága, jó, büszke belvárosi téglalakásomba. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Az a mobilház egy őrület volt, gyönyörű, minőségi burkolatok, felületek, kényelmes és szép bútorok, még egy állítható hátú bőrfotel is volt. Fele akkora sem volt, mint a lakásom, mégis sokkal élhetőbb és kényelmesebb. Iszonyú volt onnan hazajönni.

Hát inkább menjen híre, hogy hogy lecsúsztam, de bármikor odaadnám a lakásom az egyik olyan kis házikóért :D

2019. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1# csak hogy a házak fahazbol csinaljak, nem ugy ming magyarorszagon :)

Azt konnyen kicsinalja az eros szelvihar

2019. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
fából*
2019. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai az alapvetően egy mobilisabb nép, náluk nincsen feltétlenül akkora értéke egy, a tulajdonodban levő ingatlannak... csomóan csak bérelnek lakást / szállást, aztán továbbállnak, ha kapnak egy jobb munkalehetőséget. Pont ezért jó a lakókocsi is. Meg megvan ez a hippi romantikája a dolgoknak.


Nálunk meg a társadalmi berendezkedés olyan, hogy a bérelt lakás az olyan, hogy "örülj, ha nem full redva" és a főbérlő és az albérlő is bizalmatlan a másikkal szemben... a lakókocsiról meg mindenkinek az jut az eszébe, hogy lepukkant... és mindenkinek a fejében az van, hogy akkor vagy valaki, ha "otthonod" van, ha tulajdonodban van egy ingatlan.

2019. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!