Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen gyerekes vagyok 30...

Teljesen gyerekes vagyok 30 éves létemre, ez betegség lenne? Több lenn

Figyelt kérdés
Játszok egész nap pc-n, a felelősségvállalást teljes mértékben kerülöm, ha szülők veszekednek, befogom a fülem, mert gyomoridegem lesz és fejem is fájni kezd. Semmilyen jövőképem nincs, csak a napi rutinom, hogy mikor mit kell játszani, milyen filmet megnézni, animét is nézek, és kb ezekkel megy el az egész nap. Munkahelyem most nincs, de mikor volt is, azt is szülők unszolására kezdtem el, nem magamtól, pedig hülyének se számítok, van érettségim, diplomám. Viszont olyan vagyok, mintha felnőtt testben kisgyerek lennék még. Van ilyen betegség? vagy csak későn érő típus vagyok???

2019. máj. 21. 15:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem, 30 éves felnőtt férfi nem lehet későnérő. Érzelmileg éretlen vagy, nézz utána mit jelent ez a fogalom. Angolul (emotional immaturity) többet találsz róla.

A játékok, animék nem cikik, végülis modern társadalomban vagyunk, semmi gond, ha valakinek ez a kikapcsolódás. Szüleid veszekedését sem vagy köteles hallhatni, nem hinném, hogy összefüggés lenne.

Az, hogy ennyi idősen unszolnak dolgozni, nincs jövőképed, az már lehet hogy gáz, de attól is függ, hogy örökre szüleidnél szeretnél lakni vagy családot is akarsz alapítani. A nők nem nagyon rajonganak a céltalan, határozatlan férfiakért. Egzisztenciádat is sérti, mind szülői, mind külső szemmel, hiszen nem hangzik valami jól, hogy egy 30 éves munkanélküli pasas a szüleivel él, nem is akar változtatni, csak a játék meg az alvás.

Változni pedig bárki tud, ha akar.

2019. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
34%
Nem gondolnám betegségnek, inkább lustaság.
2019. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Milyen diplomád van?
2019. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem beteg vagy, ne ezzel takarózz, lusta vagy, és vannak problémáid igen, de semmi olyan amit te magad vagy pszichológus nem tudna megoldani.
2019. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

1-es: hát nem gondoltam még családalapításra, de nő azért kéne már, viszont kapcsolatot sem tudok kialakítani, mert a témáim is gyerekesek, kb a játékokról, filmekről tudnák csak beszélni... Ennyi évesen meg már nehéz változtatni, még úgy is ha teljesen normális lennék...


2-es: lehet hogy mégis van betegségem, nehezen koncentrálok, sokszor van ugy hogy beszélek vkivel és egy idő után nem figyelek rá, akármennyire is erőltetem. Utánanéztem és létezik bizonyos adhd figyelemzavar, lehet nekem is ez van...


4-es: az a baj ezzel a pszichológus dologgal, hogy faluban ez tabutéma, erről nem beszél senki, pláne olyan nincs hogy valaki elmenjen hozzá... ha kiderülne családban hogy annál jártam, én lennék a viccek középpontja...

2019. máj. 21. 16:19
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Akkor szerezz munkát és menj albiba városba. Kit érdekel mit mondanak az emberek. Felnőtt ember vagy, így is elba**tál majd 10 évet az életedből. És de, vannak olyan nők, akiket ez is érdekel, ismerkedj hasonló közösségekben. Facebook tele van, plusz rendezvények.
2019. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Nem "annál jártam", hanem "ahhoz jársz", járnod kell. Dolgozni kell, teljesen abnormális, hogy a szüleiden élősködsz (nagyon elrontották a nevelésedet!). Fizetés kell, és abból albérlet, különköltözés. Lehet, hogy tényleg van valami eltérésed, de ezt csak pszichológus tudja megállapítani. Ne érdekeljen, hogy mit gondolnak mások, egyrészt ez csak a te feltételezésed, őket meg lehet, hogy egyáltalán nem is érdekelné, csak a saját félelmeidet vetíted másokra, de ha gondolnának is valamit, az az ő dolguk. Neked nincs dolgod vele. Egyedül nem tudsz kikecmeregni ebből a teljesen képtelen helyzetből, tehát venni kell egy nagy levegőt, megnyitni a google-t és találni egy pszichológust, akit rögtön fel is hívsz vagy írsz neki. Nőj fel, és gondolkodj el a jövőn. Így nem maradhatsz, a szüleid nem élnek örökké.
2019. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
42%

Ha apád lennék, már rég repültél volna.

Konkrétan a szüleiden élősködsz, érettségid, diplomád van, de dolgozni nem akarsz. Ne keress olyan mentségeket, hogy "későn érő típus" vagy.

2019. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
soha nem írtam hogy nem akarok dolgozni, viszont nagyon nehéz, nekem 10x nehezebb mint "másnak", mert mint említettem, nehezen figyelek, voltam már munkahelyen 1 napot, mivel elmagyarázták, én meg ugye folyton visszakérdezgettem, és látták hogy vmi nem kóser, és már repültem is...
2019. máj. 21. 19:16
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
Hát, ha diplomát szereztél, akkor nem lehetsz hülye. Valószínűleg nem az volt a baj, hogy megkérdezted, amit nem értettél, hanem a stílussal. Talán te magad se akartál ott dolgozni. Márpedig valahol muszáj! Milyen diplomád van? Biztos informatika. De ha valami diagnózist akarsz magadról, ahhoz is pszichológus kell! Nem vagy aspergeres vagy autista?
2019. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!