Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért nézik le jobban...

A nők miért nézik le jobban az embereket, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam ezt, de múltkor rövid időn belül érintett a dolog.

Nem volt nálam 100-as és nem tudtam bevásárlókocsit venni.

20-asokból tudtam összeszedni 100 Ft. Amúgy ápolt huszonéves férfi vagyok, divatosan is voltam felöltözve. Odamentem a kocsikhoz és kérdeztem, odaadják-e, mert nincs százasom, de apróban odaadom az árát, mutattam is a pénzt. Erre egyik nő lenézően mondta, hogy vissza tudja vinni, másik nő meg, hogy ő biztosan nem adja oda. Odamentem egy férfihez, ő meg simán odaadta a kocsit és még a pénzt se fogadta el.

Kíváncsiságból vásárlás után eljátszottam a szitut, hogy tényleg csak én fogtam ki rossz embereket-e. Egy nő nem adta oda a kocsit, majd odamentem egy férfihez, aki szintén úgy adta oda, hogy a pénzt nem kérte cserébe.



2019. máj. 22. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem tapasztaltam ilyesmit. Pedig nő vagyok. Én is jártam hasonlóképpen párszor, nekem nők is és férfiak is segítettek. Én sem vagyok másokkal lenéző és velem sem voltak eddig azok...
2019. máj. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert két nő azonos időben és azonos szituációban így viselkedett, egy férfi pedig segített, nem lehet kijelenteni hogy "a nők lenézik az embereket".

Mindenki más ember, más egyéniség, szituációkra másképp reagál.

2019. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Én még ilyet nem tapasztaltam, mindig kaptam ilyen esetben kocsit meg én is adtam. Valami a stílusoddal lehetett, pökhendien kérdeztél, vagy túl nyájasan es azt hitték ki akarsz velük kezdeni, vagy ilyesmi.


Vagy túl sok a kéregető arrafelé, és reflexből mondják hogy nem, amíg fel sem fogják hogy mit akarsz, mert a nőket jobban szokták nyaggatni.

2019. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Az a helyzet, hogy itt (sem) a nemi hovatartozás határozta meg a történetet.
2019. máj. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
A nőket, főleg a jó nőket többet zaklatják mindenféle mondvacsinált okokkal a próbálkozó palik, sokukat már gyermekkoruktól negyvenes fószerek. Mire felnőnek, már nagyon rutinosan kezelik a mindenféle magányosan odasomfordáló, xy okkal próbálkozókat. Ezt egy férfi nem értheti meg sosem. A csinosabb nőket állandóan leszólítják az utcán, boltban, szórakozóhelyeken, talán épp a nyilvános budiban nem. Ez iszonyat fárasztó tud lenni, ha csak csinálnád a dolgod, de mindig le kell koptatni valakit. Egy idő után az udvariasság már nem szempont, mert sok férfi nem is ért a szóból, hisztizik, nem bírja a visszautasítást. Te nem is azért mentél oda, de már levontad a következtetést, hogy a nők jobban lenézik a férfiakat. Nem, csak alkalmazkodtak a helyzethez és önvédelmi mechanizmust alkalmaznak.
2019. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Hasonlót tapasztalok én is, hogy a nők valahogyan bunkóbbak. Az oka? Talán a:

1, szokásos sztereotípia kialakítása, hogy egyből ítélkezni kell, "szabad" a másik felett, és ez a nőknél hatványozódott;

2, Talán a frusztrációikat vezetik le a másikon (sikertelen házasságok, kapcsolatok, stb.);

3, Talán így büntetik a férfiakat, mert ők eddig elnyomás alatt voltak...

Elvileg a nők érzelmesebbek, a férfiak racionálisabbak. A női érzelmesség az kezd a 0-val egyenlő lenni, míg a férfi racionalitás 8a kérdező példáján megmutatkozik: azaz nem kekeckedik a pínz végett a másik fél, mert tudja, hogy a, nem b×k át; b, úgyis fel tudja használni azt.

2019. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Végigolvasva a valaszokat, ha valóban létező jelenség, hogy a nők alapból hárítanak bizonyos helyzeteket, akkor ennek okára szerintem az #5válaszoló teljesen racionális okot vázolt fel.
2019. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó! Én is tapasztalok hasonlót amit az előző válaszoló felvázolt, de amíg nem tudom, hogy az illető segítséget kér (útbaigazítás, pénzváltás stb), addig nem reagálok bunkón. Ha fel akar szedni, akkor én azt is tudom KEDVESEN hárítani. Ha nem ért a szóból, akkor nyilván előjön a bunkó énem. De amíg nem muszáj, addig minek bántsak másokat? Lehet a nyomorult eltévedt vagy zsepi kell neki vagy bármi, miért kellene lenézően viselkednem amíg azt sem tudom mit akar?


Én is volt hogy eltévedtem vagy pénzváltás kellett, nekem is mindig segítettek kedvesen. Nekem sem esne jól ha valaki ilyenkor bunkón elhajtana, ezért amíg a másik fél is olyan, addig én is igyekszem NORMÁLISAN és kedvesen viselkedni.

2019. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
#9 Nem is azt mondtam, hogy ez lenne a helyes magatartás, hanem hogy milyen okból következhet. Mostanában egyébként is minden oldalról kiéleződnek a nemek közti helyzetek, ami semmiképp sem jó, de már minden gyanús mindenkinek, minden gesztus mögött szándékot keresnek, azt sem tudni mikor védekezés vagy támadás, és hogy pontosan mikor kire irányul. És hát számomra ez is kicsit furcsa, hogy valaki bevásárlókocsis megfigyeléseket végez a boltban, amiből arra következtet, hogy a nők "jobban" lenézik az embereket mint a férfiak. És az is furcsa, hogy a "nők" az "embereket" a "férfiakhoz" képest... Tehát hogy nem néhány "ember" a boltban "engem".
2019. máj. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem szokásom ok nélkül lenézni másokat, a bevásárlókocsit viszont én sem mindig cserélem be, mert nem mindig pénzt használok, a bevásárlókocsi bilétának meg senki nem örülne a 100Ft helyett, meg én sem, ha nem lenne egy ilyenem arra az esetre, ha nincs éppen 100Ft-os érmém. :-)
2019. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!