Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy nyelvérzék...

Létezik olyan, hogy nyelvérzék? Ha igen, akkor ez miben mutatkozik meg?

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ezt csak azok találják ki, akik képtelenek letenni a nyelvvizsgàt mert szarul tanulnak, nem jó módszerekkel
2019. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt, jöhetnek még
2019. máj. 23. 10:57
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

#1

Nem feltétlenül, én is hiszek benne, mert mindig is tojtam nagy ívben a konkrét tanulásra, mégis 0 készüléssel sikerült a felsőfokú nyelvvizsga, szóval csak létezik valami adottság, ami ezt lehetővé tette számomra.

2019. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Azt jelenti, hogy az adott személy kb bármilyen idengennyelvet könnyen el tud sajátítani, mert ösztönösen érzi és tudja hasznalni a nyelvtani szabalyokat. Köze nincs ahhoz, hogy mennyit tanul, vagy hogyan. -éteknek az embereknek az agya kb úgy működik, mint a kisgyereké, amikor az anyanyelvet tanulja.
2019. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is létezik. Anno az angolt nehezen tanultam, főleg a nyelvtani szabályokat, viszont most a német sokkal könnyebben megy, alig tanulok az óráimra, mégis valahogy ráérzek mit hogyan kell ragozni, vagy mondani. Vagy pl elég egy szót egyszer hallanom és megjegyzem nevelővel együtt, anno az angol szavakat meg magoltam órákon át. Szóval szerintem van olyan, hogy egy nyelvhez jobb "érzék"-ed van, mint egy másikhoz.
2019. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4

"ösztönösen érzi és tudja hasznalni a nyelvtani szabalyokat"

Köszönöm, ezt kifelejtettem, pedig nagyon jó gondolat.

Rengetegszer nem tudnám megmagyarázni, hogy adott mondat miért pont úgy jó, ahogy írtam/mondtam, egyszerűen csak érzem, hogy úgy helyes.

2019. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
foleg a nyelvtani szabalyok megertesehez szukseges a nyelverzek. de szerintem inkabb csak siman jo a logikaja annak aki ezeket hamar megerti. nekem peldaul az angolba a nyelvan nagyon konnyen ment. illetve a kiejteshez is szukseges. nekem az is mindig jo volt, szeretek is nyelvet tanulni!:)
2019. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem létezik, ha brit tudósok, kb a 80-asok óta, mióta a világ kezdett összeszűkülni, kutatják. :)
2019. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is van nyelvérzék. Sőt nemcsak nyelvérzék, de műszaki stb. érzék is van, csak leginkább a nyelvérzék szót használjuk.

Aki könnyen tanulja az idegen (de akár az anyanyelvet is), annak jó a nyelvérzéke, de pocsék a technikai (műszaki) érzéke. Ritka, akinek mindkettő megvan. Személyesen ismerek egy illetőt, nyugalmazott középiskolai tanár, akinek számos újítása javaslatát elfogadták, sőt elfogadott találmányai is vannak.

Ne legyetek kíváncsiak a magyar helyesírására!!! Komoly!

2019. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalataim alapján èn is azt mondom,hogy van nyelvèrzèk.Nekem a nèmet soha se ment , hiába voltam nèmet tagozatos , magántanárokhoz jártam ,rengeteg tanultam , több mint 10 èvig ,ennek ellenère 2 èvig probálkoztam a nyelvvizsgával nem tudtam lerakni. S nèhány" nagyokos" ismerősöm vèlemènye ellenère , akik azt mondták hogy ha a nèmethez hülye vagyok az összes többi nyelv sem fog menni , neki álltam komolyabban foglalkozni az angolal s magántanárhoz járok. S sokkal jobban megy mint a nèmet , pedig fele annyi energiát fektetek bele. Mègis sokkal jobban ès gyorsabban megèrtem a nyelvtanát is mint a nèmetnek.
2019. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!