Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "bejött" a külföldi...

Akiknek "bejött" a külföldi élet, nagy többségben miért akarnak mégis visszajönni?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondoltam, akik eleve x hónapra, évre mennek ki, hogy megalapozzanak egy későbbi itthoni boldogulást, azokra sem, akik csalódtak. Hanem akik helyzetükből adódóan sikeresek, pl. éttermet üzemeltetnek, elegáns szállodában dolgoznak, tehát ahol van biztos egzisztencia és kulturált háttér.

Vagy ennyire meghatározó az ember mikrokörnyezete? Hiába a kinti "flanc" mégis megszokta az otthoni "semmit"? Már aki ilyen helyről jött.


2019. máj. 23. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért jönnek vissza,mivel kint csak évekig gyűjtenek majd amit összegyűjtöttek pénzt abból vesznek itthon saját lakást,autót,családot alapíthatnak.
2019. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet itt maradt a csaladjuk..... szulok nagyszulok unokatestverek stb
2019. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagy többség akinek "bejött" nem akar vissza jönni.


Aki mégis az talán azért, mert itt van családja, rokonai, meg még is csak ez a szülőhelye, itt beszélik az anyanyelvét ilyenek.

2019. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokból az derül ki hogy tényleg nagyon fontos tényező az ember mikrokörnyezete, az hogy ki honnan jött. Megmondom az igazat, én nem gondoltam volna erre. Én ugyan csak egy kisvárosból települtem Budapestre, de eszem ágában sem lenne volt lakóhelyemre visszamenni, mert nem köt oda semmi.
2019. máj. 23. 20:04
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Sokan vannak a kanadai magyarok között, akik rendszeresen összeülnek, és párás szemekkel kárálnak az "otthonról". Hogy ott milyen jó, meg milyen szép, és hogy majd vesznek egy kis házat öregkorukra Mucsaröcsögén, és de szép lesz...


... csak aztán emlékeztetem őket, micsoda szellemi nyomor van Magyarországon, a sok lökdösődő, bunkó tahóra, a lepusztult közszolgáltatásokra, a kiszámíthatatlan adórendszerre, a hordákban fosztogató drogos cigányhordákra, miegymásra. Utóbbi miatt sem egészséges magányos nyugdíjasként éldegélni egy faluban kanadai nyugdíjjal. Egyszerűbb, ha vesz itt egy puskát, és fejbe lövi magát.

2019. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

"Elegáns szállodában dolgoznak".

Szobalányként, portásként? Az tényleg "bejött az élet...".

Egyébként meg, mert hiányzik a város, a Balaton, a régi barátok.

2019. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként én olyat is ismerek, akinek anyagilag annyira "nem jött be" a külföldi élet, ami részben az ő életmódjának is betudható, még sincs esze ágában se haza jönni, mert még úgy is tartalmasabb életet tud élni kint.
2019. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Én például azért fogok hazaköltözni, mert nagyon hiányzik a családom, a barátaim. Engem anyukám egyedül nevelt fel, mindenről lemondva az én javamra, nem fogom őt idős korára egyedül hagyni, mindig mellette fogok lenni köszönetként.

Persze minden ember más, éppen ezért nem ítélek el senkit, aki örökre kint marad. Mindenki döntsön úgy, ahogy az ő életkörülményei szerint a legkedvezőbb!

Nem dolgozok se szállodában, se éttermem sincs, viszont havonta kb 400.000 Ft-ot tudok megspórolni. Ez azért messze van az élet bejöttétől. További szép estét! N31

2019. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül kell külföldben sem gondolkozni.


A legtöbb ismerősöm szinte azonnal vidékre költözött egyetem után, ott dolgoznak, ott alapítottak családot. A másik részük pedig most 30 éves kor környékén tervez elköltözni a szülővárosuk közelébe.


Ráadásul nem csak "flanc vagy semmi"létezik. Akinek elindult az élete, van kezdő tőkéje, egzisztenciája, az itthon is ugyanúgy tud boldogulni.

2019. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 éve vagyok külföldön. Nagyon ráuntam. A pénz jó, persze sokszor keményen kell érte dolgozni, hol nem? Viszont ráuntam, hogy leginkább csak a munka van, szórakozni fáradt vagyok, kedvem sincs, a pénzt is sajnálom rá, nincs is kivel, így csak alszok és dolgozok. Ördögi kör. A nyelv sem olyan jó, hogy zökkenőmentes legyen az élet, de a legrosszabb talán. Itt nem azok a szabályok, mint otthon, nem vagyok olyan szabad, hiába van tele a zsebem. Ráuntam a sok, arrogáns, nekem kultúridegen emberre is. Barátokat is nehezen szerzek, a munkatársaim nem az én korosztályom, aki mégis, az meg nem szimpatikus. Annyira szeretnék hazamenni, de akkor vége annak, hogy évente 1-2x 1 hét valahol külföldön, meg több néhány napos kirándulás, nem vehetnék bármit meg, ami tetszik, félrerakni nem tudnék abszolút, csak is kaja és rezsi, mert szerencsére lakni van hol. Nem tudom mit csináljak.
2019. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!