Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Telekom nettel elégedettek...

Telekom nettel elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés
Budapest, 9. kerületbe költözöm, most akarom beköttetni, tévé is érdemes, hogy ugyanaz legyen, gondolom. Egyáltalán nem értek hozzá. 1000 mbit/sec mennyire jó?
2019. máj. 24. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:

1000 mbit/sec = 125 mega másodpercenként, hétköznapi használatra több mint elég.

Személy szerint én nem nézek TV-t és mobilinternetet használok mert úgyis egyedül élek (nem oszthatom meg tartósan), így bárhova vihetem és ha költözöm akkor sincs gond a nettel, hogy pl. drága vagy lassú, vagy hogy van-e egyáltalán.

2019. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos en videken voltam telekomos, de ott ritka egy pocsek ceg volt. De van ahol jo, foleg varoson.

1000 mega meg nagyon jo, kb ki sem fogod hasznalni a teljes sebesseget.

2019. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. máj. 24. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Hova pontosan hogy elérhető az 1000 mbit/sec? Én a Nagyvárad térnél lakok, és nekem azt mondták hogy itt csak az alap internet csomagjuk érhető el :(
2019. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én beírtam a címemet, és úgy dobta ki a lehetőségeket.
2019. máj. 26. 10:41
 6/8 A kérdező kommentje:
amúgy érdekes, mert tőled nem meszse
2019. máj. 26. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a keserű csalódást megelőzve: 1000-es netet akkor rendelj, ha:

- van hozzá elég erős géped (gigabites hálózati kártya, SSD, minimum i5, minimum CAT5e, 4 GB RAM)

- ethernet kábellel IS! fogod használni


Ha csak wifizgetsz, a 250-300 Mbit (területtől függ melyik) bőségesen elég lesz neked. 1000 Mbit-et wifin sose fogsz elérni, de ha 5 GHz-re jelentkezel fel, akkor 250 Mbitet is elérHETSZ wifin, valahol itt lesz a plafon.


Ja, és érdemes egy combosabb saját routert is beszerezned, a Telekom készüléke tud wifit, de nem ez a fő funkciója, belső antennája van. Ez is a későbbi csalódások elkerülése végett. Ha nem tetszik, hogy 15-20 ezer Ft-os saját toutert kell még venned, olvasgasd az ÁSZF-et, kiváltképpen azokat a bekezdéseket, ahol arról írnak, a szolgáltatást kábelen keresztül biztosítják, a wifi nem a szolgáltatás része, azért semmilyen felelősséget nem vállal a szolgáltató...


Ez most nyers és modortalan lehet, de ha tudod, mi az a wifi, nagyjából képben vagy, hogyan működik, mik a korlátok, akkor rájössz, hogy mekkora luxus idegbajt kapni a 15 emeletes vasbeton panelban amiatt, mert a HGW-től 2 méterre laptopon nkórról wifizel. Ethernet kábel meg 1500 Ft...

2019. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. tervezek venni routert.
2019. máj. 26. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!