Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekként könnyűnek gondolta...

Gyermekként könnyűnek gondoltam a felnőttkort, de rájöttem, hogy minden annyira bonyolult. Miért ilyen nehéz a felnőtt élet? Van köztetek, aki hasonlóan csalódott?

Figyelt kérdés

Naiv gyermekfejjel azt gondoltam, hogyha majd Petőfi életét, a matekfeladatokat, a lágyszárú növények felépítését meg az ókori Róma Isteneit megtanulom és 5-öst kapok, akkor felnőttként egy irodában fogok dolgozni (akkor még gőzöm se volt milyen szakmák léteznek nemhogy a karrierépítésről) és annyi fizetést kapok, hogy majd minden jót megveszek magamnak és lesz egy családom. Aki pedig gyengébb tanuló volt, az meg biztos majd traktort vezet a mezőn vagy rendőr lesz, de ők is biztos jól megfognak élni. Aztán a középiskolában kicsit kitágult a világ, mert faluból feljártam városba (szakközép), de akkor is még volt valamennyi reményem, mert azért csak egy szakmát tanultam, amit én választottam. Akkor kezdtem el elkeseredettebb lenni, amikor szembesültem, hogy a szakmámhoz bizony jó angol nyelvtudás kell, hogy valahova felvegyenek. Aztán egyetemre jelentkeztem és még maradt bennem egy kicsi remény a könnyed, pozitív, gondtalan életről, de az a minimális is szertefoszlott, amikor szembesültem a követelményekkel. Szakdolgozat, államvizsga (ezek még mindig nincsenek meg és a gyomrom is görcseben van a hallatán), többszörös túljelentkezés a gyakornoki helyekre, ahol csak a legjobbat veszik fel, angol mellett németet is jól kellene beszélnem, a személyiségem is messze elmaradt a csapatjátékos/kommunikatív fajtától stb. és szép lassan az évek során rájöttem, hogy elszaladt mellettem a világ és megmaradtam gyerek szinten, mert nem vagyok képes megfelelni a kihívásoknak. 6 éve tanulok csak BSc képzésen és még ez sincs meg, miközben volt osztálytársaim már külföldi multiknál középvezetők/külföldön dolgoznak és komoly egzisztenciájuk van (saját lakás/kocsi) miközben én még mindig anyáméknál élek 25 évesen. Angolom is megrekedt egy A2/B1 szinten és elképzelésem sincs, hogy milyen irányba kellene elindulnom illetve mi lesz a jövőben. Ráadásul elvesztettem a maradék minimális motivációmat és nulla a szociális életem is. Rájöttem, hogy felnőttként rengeteg kapcsolattal kellene rendelkeznem, ami által tájékozódom, hogy minden kis hülye problémára találjak egy "megoldomokosba" jellegű megoldást. Rájöttem, hogy nincs aki a kezemet fogja, mindent nekem kell elintézni és egy nyomorult munkáért is diplomát, x év munkatapasztalatot, 10 féle skillt meg anyámkínját kell felmutatnom, hogy egyáltalán szóba álljanak velem. Minden kis baromságra jogszabály, rendelet van, amiről nekem kell tudni és megvédeni az igazamat, ha baj történik. Minden a pénzről szól és ha hozok egy rossz döntést, akkor egyből az utcára kerülök.


Miért kell ilyen nehéznek lennie az életnek? Vagy csak én nem nőttem fel eléggé és nem kaptam életre nevelést. Az igaz, hogy a szüleim is mindig óvtak mindentől, ők is maguknak valóak és egyikőjük se diplomás, de a régi rendszerben még normálisan tudták megkezdeni az életüket, de nekem már mindenért küzdeni kell és nagyon tanultnak kell lennem, hogy legyen esélyem.



2019. máj. 24. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberiség teszi bonyolulttá és nehézzé az életet.


Attól nem leszel előrébb, hogy majd sok "okoska" beírja neked, hogy üdv a negybetűs életben stb.


Én is hasonlóan csalódott vagyok a társadalomban és ebben az egészben. Én pl szellemi autonómiával védekezem és némi cinikus leszarással.


A bátorság ellentéte nem a gyávaság, hanem a konformizmus. Az emberek nem gondolkodnak, csak teszik, amit a többi. Másolnak, a nyájjal haladva nem veszik észre, hogy csak segggeket látnak így egész életükben. Stb.


Nagyon jó értekezés van erről, Earl Nightingale: A legfurcsább titok címmel.


https://www.youtube.com/watch?v=7I48W8-MTDA


Jó szívvel ajánlom mindenkinek.

2019. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te egy zseni vagy, kedves Kérdező, csak néha rossz helyre rakod a központozást.


Helyesen így lenne: "Azért érződik nehéznek az életem, mert én nem nőttem fel eléggé és nem kaptam életre nevelést. Az igaz, hogy a szüleim is mindig óvtak mindentől, ők is maguknak valóak és egyikőjük se diplomás, de a régi rendszerben -ami soha nem jön vissza, mert a világ változik- még kiszámíthatóan tudták megkezdeni az életüket, de nekem már mindenért küzdeni kell és nagyon tanultnak kell lennem, hogy legyen esélyem."


Amire szükséged van, az a megküzdés elsajátítása.

2019. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és a legfontosabbat lehagytam:


Gyerekként az összes szakmai annyira könnyűnek tűnt. Felnőttként pedig rájöttem, hogy még egy kamionsofőrnek i óriási felelőssége, háttértudása, tapasztalata kell, hogy legyen. Áruk nyilvántartása, mindenféle útvonalmenedzsment, menetlevél, biztosítás, szállítmányokkal kapcsolatos mindenféle egyeztetés stb. Jó most lehet baromságokat mondtam, mert soha nem dolgoztam benne. Vagy az orvosi pálya. Gyermekként: meggyógyítja az embereket, szurit ad meg kipakolja a szerveket majd vissza. Felnőttként: anatómia, szövettan, neurológiai ismeretek, mikrobiológia, kőkemény szenvedés 6 évig (már akinek) aztán ugyanennyi élethosszig tartó tanulás. Mentségemre szólva soha nem akartam orvos lenni, de a szakmámban már így is csalódtam (informatika) és legszívesebben elmennék egy gyárba pakolni, mert annyira megcsömörlöttem a sok tanulástól, követelményektől, elvárásoktól. Csak azzal meg az lenne a baj, hogy éhen halnék abból a fizetésből.

2019. máj. 24. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi akadályoz meg benne, hogy jól megtanulj angolul?
2019. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Mi akadályoz meg benne, hogy jól megtanulj angolul?"


Például az intelligencia, ami nem egyenes arányosságban fejlődött ahogy felnőttem. Általánosban még én voltam az ász, amikor angolul be tudtam mutatkozni és jellemezni a családomat. Most meg egy szerencsétlenség vagyok, mert nem tudtam túllépni a középiskolai angol tudásomon. Megragadtam a serdülőkorszakban mind testileg mind lelkileg mind pedig intelligenciában.

2019. máj. 24. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Te most teljesen belekockultál ebbe a tévképzetbe, hogy leragadtál valahol a középiskolás éveidben, és addig király életed volt, onnantól meg egy romhalmaz az egész?

Adhatnék én itt bármilyen gyakorlati tanácsot, teljesen mindegy lenne, amíg ezen a tévképzeten nem tudsz túljutni. Javaslom keress fel egy pszichológust!

2019. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kitartást...
2021. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!