Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudja az ember ha...

Honnan tudja az ember ha valakinek szimpatikus?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon kedves es megerto vagyok az emberekkel, de megis vannak akiknek nem birom meghatarozni a velemenyet. Volt olyan is aki kedves volt velem, aztan kesobb kiderult h nem bir, de olyan is, aki semlegesen/akar flegman viselkedett velem, es mastol hallottam vissza hogy, meselt neki rolam, hogy milyen aranyos vagyok... Van valami modszer, amivel ki lehet deriteni kb h ki mit gondol a masikrol?

2019. máj. 24. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberismeret = önismeret gyakorlásával...
2019. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amint az ember érzi, megtapasztalja, hogy átverik, azzal azonnal 6 lépés távolságot kell hagyni a másikkal. Alapvetően kiindulásnak jó, ha kedves, megértő vagy az emberekkel, de érződjön a határozottság a jellemedben, a beszédedben, a mozgásodban, a gondolkodásodban, a figyelmedben. tehát, hogy jelezd a másik felé, hogy "Pillanatnyilag ennyi, de ne tovább!".

Én is alapvetően ilyen vagyok, de engem állandóan kihasználnak, hülyére vesznek.

2019. máj. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha valakinek szimpatikus vagy, akkor ő kedves hozzád, segítőkész, több szóval válaszol, nem csak kurta válaszokat ad, keresi a közelséged, mosolyog, amikor meglát, melegen üdvözöl.

Ámde, hasonlóan viselkedik a talpnyaló is, meg a rosszakaród is, aki közeledbe akar férkőzni, hogy belelásson a lelkedbe, aztán visszaéljen a bizalmaddal. Idővel rájössz, hogy ki milyen veled szemben (legfeljebb félre értékeled a helyzetet). Velem is megtörtént, hogy a bizalmas emberem a "hátamba döfte a kést...".

2019. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kérem szépen onnan, hogy rokonszenves az egyén.
2019. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es,

ha az ember valakinek szimpatikus, nem biztos, hogy fordítva is így van, azaz nem biztos, hogy ő is szimpatikus (a te szavaddal élve: rokonszenves) nekem!

2019. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csomó ember másnak mutatja magát mint amilyen, ön/énvédelemből, meg előnyösebb helyzetek kialakítása miatt meg ilyenek.


Ha felszínes kapcsolatokról van szó akkor szerintem mindegy is és jobb egy inkább pozitívabb emberi kapcsolat mint egy tök őszinte ami mindig tartalmaz valamennyi negatívumot bizonyos mértékben.

2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek akiknek folyton megjátsszák magukat, ez lehet pl amiatt is mert kellemetlen a személyisége és nem akarnak konfliktust, csak a semmilyen felszínes mosolygós helyzetet.

De ha pl. valaki főnök és az a típus akit nem lehet partnerként kezelni, mert az előtt is megjátsszák sokszor teljesen magukat.

2019. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!