Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó ötlet úgy elejét venni a...

Jó ötlet úgy elejét venni a sérelmeknek/gúnyolódásoknak/megaláztatásoknak, ha nem ismerkedek vagy legalábbis lesz**om az emberek véleményét?

Figyelt kérdés
Mivel alacsony, sovány, kisfiús arcú és beszédhibás is vagyok ezért régóta nincs önbizalmam és ez egyfajta bezárkózással is társul. Soha nem volt haverom, barátnőm, nem ismerkedek és beszélgetek másokkal. És rájöttem, hogyha senkire nem nézek rá és nem veszek tudomást az emberekről, akkor sokkal könnyebb magamat elfogadni, mert nem kapok visszajelzést a külsőmről, amely visszajelzéseket szándékosan nem akarok észrevenni. Ja és van még egy hitvallásom: egyszer úgy is mindenki meghal. Lehet valaki 190 magas, kigyúrt 20 centis farkú és nőfaló milliomos, de úgyis ugyanoda kerül, ahova én. Addig meg valahogy kihúzom ezt a földi létet. Lelkileg szenvedtem én már eleget, hogy a fizikai fájdalom már megváltás legyen.
2019. máj. 24. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémával küzdök, de elmentem egy munkahelyre, ahol sok idősebb ember van, akiket nem zavar a külső. Kedves vagyok hozzájuk és ők viszont kedvesek hozzám. Mindig pozitív energiával térek onnan haza.

De amikor olyan munkahelyem volt, hogy csak fiatalok voltak, egyik sem foglalkozott velem, kiközösítettek és mindig magányos voltam.

Szóval azt akarom mondani, hogy ne veled egy korosztállyal ismerkedj, meg olyannak ne adj a véleményére, hisz az olyan, még gyerek, aki a másikat csúfolja.

Olyannal barátkozz, aki idősebb... Mondom, nekem bevált és tök jókat lehet velük beszélgetni, nem érzem azt, hogy úristen, vajon mit gondol a kinézetemről?

2019. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Olyannal barátkozz, aki idősebb"


Na ezt meg mégis hogy a csudába lehet kivitelezni? :D

2019. máj. 24. 22:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Akinek szimpi vagy, az a pozitìv tulajdonságaidat célozza meg, arra fog összpontosítani.

Kicsit előrevetìtetted az életed, addig még sok vìz lefog folyni... Gondolod, hogy a nőfaló milliomost elkerülik a gyötrelmes percek? Szerencsésebb lenne másik hitvallást választanod. Ajánlok neked egyet:

Nekem kell példát mutatni, és aki akar követhet. Szerintem ezt, az élet bármelyik területére rá lehet húzni, sőt az emberi kapcsolatokra is.

2019. máj. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!