Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék találni olyan...

Hogy tudnék találni olyan embert, aki megmondaná mikor/mit csináljak az életben és döntéseket hozna helyettem?

Figyelt kérdés
Már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz, az OKJ szakmámat 6 éve szereztem, de azóta egy percet nem dolgoztam benne, mert már akkor is nehezen ment. Jelenleg passzív féléven vagyok és egész tavasszal semmit nem csináltam csak itthon ültem a gép előtt (a szüleimmel élek) illetve édesanyám ügyeit intéztem (kórház, posta, vásárlás), egyetemre pedig már lassan 7 éve járok. Egyetlen ismerősöm sincs, akivel akár beszélgethetnék és tanácsot/infót kaphatnék a lehetőségekről, amit egy átlagember az életében csinál. Azt se tudom, hogy milyen lehetőségeim vannak és ha vannak is lehetőségeim akkor mindig rosszul döntök (szakma/egyetemi képzés választása). Szóval szükségem lenne egy olyan emberre, aki mindig megmondaná, hogy mit, mikor, hogyan csináljak és ez elég lenne arra, hogy legyen lehetőségem egy olyan munkahelyen dolgozni, aminek a fizetése az alapszükségleteket kielégítené (net, áram, rezsi, kaja meg 10-20 ezret félretenni havonta ha egy új számítógépet vagy telót akarnék venni). Hogy tudnék ilyen emberrel összeismerkedni?

2019. máj. 24. 23:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Én beszélgetnék, ha van kedved.
2019. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Miért is szeretnél tanácsadót magad köré?
2019. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én benne lennék :D
2019. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Nekem a Mensába való belépés segített, a társaság egy csomó jó tanácsot ad. Ha meg tudod ugrani a beugró IQ tesztet, akkor tudom javasolni.
2019. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Érdekel.
2019. máj. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Klepping válasza:
41%
Valami itt nem oké. Már azzal kezdés, hogy a netet kitudd fizetni, ezzel nincs is ilyan nagy gond, de hogy azért tudj félretenni, hogy új telefont vagy gépet tudj venni, nehogy véletlen házat vagy akármit, amivel képes lehetsz saját és különálló eletet élni a szüleidtől. Amíg ilyen nagy kocka vagy, addig hidd el, nem fogsz előrelepni. Ami nagyon segítené, az az ha lenne, ha keresnél egy barátnőt/barátot ha lány vagy.
2019. máj. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Maltodextrin ***** válasza:
51%

Egy összeszerelő gyárban találsz olyan embert. Úgy hívják, hogy műszakvezető.


Viccet félretéve: szard le az okj-t. Nekem is van kettő, elkezdtem (és jelenleg is csinálom) a Bsc-s Programtervező Informatikus szakot.


De amúgy ha már itt tartunk, tessék megmondom mit csinálj:


1. Tessék elmenni dolgozni. Már kezdheted is írni / frissíteni a CV-t, majd azokat beadogatni minden olyan helyre -és pozícióra ahol megütnéd a mércét.

2. Az egyetemet nem kell otthagyni, majd befejezed munka mellett.

3. A tárgyi dolgokról le kell mondani amíg be nem indult a szekér és meg nem teheted.


Mégvalami: a kérdés maga fullgáz. De tényleg. Ha ennyire nem vagy önálló, azaz nincs egy belső iránytűd, akkor a legoptimálisabb amit tehetsz az az, hogy otthagyod az egyetemet (rossz szak választást említettél), és elmész csicskamunkát végezni. Na ott majd szépen megmondják neked, hogy mit, mikor és hogyan.


Egyébként azt is elárulom, hogy így csaj igen kevés eséllyel áll szóba veled, mert 2 mondatot mondasz magadról és levágja, hogy életképtelen vagy. Sajnos ilyen a természet.


Vagy összekapod magadat, vagy mész a süllyesztőbe.

Nincs középút.

2019. máj. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia! Ha segítségre, életvezetési tanácsra van szükséged, a helyi családsegítőbe menj el. KÉRJ tanácsot, itt ne várj válaszokat, sok a beteg lelkű idióta.

1.családsegítő,pszichológus felkeresése

2019. máj. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, ilyesmi tanácsokra nekem is szükségem volna... Eléggé magamra ismertem pl a rossz döntésekről szóló részben.
2019. máj. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Nekem a Mensába való belépés segített"


Ne röhögtess már! Ahova csak +140 feletti IQ-jú csodabogarak kerülhetnek be...? Ha oda való lennék, akkor most nem lenne ez a kínom, ami miatt kérdést írtam ki. Jóhogynem mindjárt a Calvin Klein modellügynökségbe küldenél 170 centis paliként. :D

2019. máj. 25. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!