Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így, hogy hülyének...

Más is van így, hogy hülyének nézik, miközben nem az? Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Van egy elég egyedi stílusom, sokszor elkalandoznak a gondolataim, vagy figyelmetlen vagyok és ezért néha többször vissza kell kérdeznem, hogy mit mondtak nekem, mert elbambultam. Ebből sokan tévesen azt a következtetést vonják le, hogy hülye vagyok. Akik ezt teszik, azok nagyon ostobán teszik, mert mindig észreveszem, ha valaki hülyének néz, és ilyenkor hagyom, hogy gondolja csak amit gondol. Látom amikor megpróbál kihasználni, mert egy "ilyen hülyét" biztos könnyű átverni, aztán végül mindig pofáraejtem őket, és csodálkoznak, hogy hogyhogy keresztülhúztam a számításaikat. Sok olyan titkot megtudtam már így, de így direktbe nem élek vissza a helyzettel, csak ha valaki konkrétan engem akar lehúzni, azokra szoktam bumerángként visszafordítani.
2019. máj. 25. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól kezeled, mert a végén rájönnek hogy benézték a dolgot és ez neked is egy jó visszajelzés arról, hogy valójában ki milyen, ki a kihasználós és gerinctelen. És így megtudod tartani az öt lépés távolságot, mindenkit a helyén kezelni. onnantól pedig hogy ez nekik is leesik... nos, embertípustól függően mindenki máshogy fog reagálni, de a lényeg hogy ezaltal kiismered majd az adott embert.
2019. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp a minap kaptam meg másodjára (az első eset egy másik helyen történt) egy mérnök kollégától, hogy nem nézte ki még két éve belőlem, hogy meg fogom tudni tanulni és csinálni is a szakmát, méghozzá jól. Ezen jót nevettem.

Igazából nekem csak előny, ha félreismernek, hiszen ezzel sok ütő kártya marad a kezemben, tudok meglepetést és döbbenetet okozni, és közben még meg is tartják tőlem az emberek a távolságot, tehát a hátbaszúrástól se kell tartanom. Emellett a többség véleménye nem érdekel, csak azon keveseké, akiket tartok valamire.

Szabadnak érzem magam. Kitaszítottnak is, de... Nincs ellenemre.

Egyszerűen csak hátra dőlök, és élvezem.

2019. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok :D bár elbambulni nem szoktam, mivel szeretek a beszélgetőtársra figyelni, max azért gondolhatnának hasonló dolgokra pl hogy hülye lennék, mert én nem tudok hazudni. Tehát ha egy bunkóval beszélgetek, aki folyton füllent, én meg elhiszem neki az nem azért van, mert hülye lennék, hanem mert naiv vagyok. Az pedig nem egyenlő a hülyeséggel.
2019. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy-két nagy viccmesélő.Elmondják a tuti viccet,ami már 20 éve sem volt vicces...de persze meghallgatom,biztos hahotázni kéne egy nagyot a végén.Mikor ez elmarad,érezteti velem,hogy hülye vagyok,mert nem értem a viccet.Nem mondtam rá semmit,csak magamban röhögtem egyet a szitun:)

Imádom még,mikor valaki 40 éve csinál valamit,és mikor én elsőre nem jól csinálom,fölényeskedve kioktat,merthogy ami neki evidens,nekem is annak kéne lennie.

Legtöbb esetben nem foglalkozom ezekkel,kivéve,ha látom előre,hogy rám nézve negatív következménye lesz.Akkor ki kell állnom magamért verbálisan.

2019. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!