Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ti környezetetekben az...

A ti környezetetekben az emberek hány százaléka nem tud bánni a pénzzel, inkább vegetál mint hogy tegyen ellene valamit?

Figyelt kérdés

Itt azokra az emberekre gondolok, akik bár megtehetnék hogy félretegyenek, mégsem teszik, pl. mert:

- nagy házban élnek, mikor kisebb is elég lenne

- bmw-vel járnak, pedig elég lenne olcsóbb autó is

- egy állásban évek vagy évtizedek óta dekkolnak, nem kérnek fizetésemelést

...

Az én környezetemben ez legalább 60 %, de lehet 70%.



2019. máj. 25. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt is nsgyon sok ilyen van. Rokonaim is ilyenek. Egy pàr fizetésük összesen 600 ezer ft de lehet több(nem okosak inkabb csak szerencsesek) es meg sincs sose penzuk. Ide jarnsk hozzank keregetni. Hogy hova tesznek ennyi penzt azt senki nem tudja. Kis hàzuk van, olcsó autó. Tuti hogy betegek, utàlom màr öket.
2019. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoval hazaspar es a kettejuk fizetese osszesen ilyen sok. Ezt akartam irni.
2019. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem igazán értem a kérdést. Amiket felhoztál példának, olyan dolgok, amik nem épp a vegetálás szintjéről szólnak. Ha valaki nagy házban él, mert megteheti, neki kényelmes és rendben van anyagilag, akkor az mégis miért ne tudna bánni a pénzzel? Vagy ha olyan autót vezet, amilyet akar?
2019. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as, én értem a kérdezőt, megmagyarázom neked :D

Szintén rokonoknak van 4 autója és egy 80 m2-es kertes házuk, több kutya. Kettejük fizetése együtt olyan 600 ezer forint, tiszta kényelmes élet, nem? Nem, mert a hónap felénél már sírnak az összes többi rokonnak is, hogy nem tudják befizetni a villanyszámlát, a vizet, elromlott a tűzhely és nem tud újat venni, segítsük már ki, "kölcsönbe", amit soha az életben nem látsz többet, mert örökké le lesznek égve.

Az egyik kutya allergiás, segítsünk kifizetni az allergiatesztek árait, nem érdekli, hogy mondjuk én és a párom összesen (sokkal) kevesebbet keresünk, gondoljunk a kutyára!

Megkapják a fizetésüket és 7 nap múlva már elverték a 3/4-ét hülyeségekre. Mert az egyik állandóan elhiszi a legújabb fogyókúrás tablettákat, ahol bármit ehetsz mellé (-50/100/150 ezer forint havonta, attól függ), az első héten minden nap a környék legdrágább cukrászdájába járnak, drága éttermekben esznek, megveszi a legújabb kütyüt a kocsijába, amit dühében (heti többször zúzós-törős mindkettő) tönkretesz. A legújabb iphone, drága tablet, laptop, tévé, okosóra stb, legtöbbször egyébként 2 havonta újat kell venni, mert nem vigyáznak rá, de sok a fizetésük, nem? Megtehetik.

2019. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, az a közös a 3-ban hogy nincs megtakarításuk, pedig lehetne. Első 2-nél ha spórolna, utolsónál ha jobban fizető állást keresne.
2019. máj. 26. 04:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen rokonaim. Soha nem volt pénzük. Ők ketten mindig többet kerestek, de a szegényebb nagyszüleimtől kértek kölcsön rendszeresen. Ha valamilyen örökség vagy termőföld értékesítéséből lett pár milliójuk, akkor 2-3 évnél tovább nem tartott, utána meg az elromlott mosógépet évekig nem tudták megjavíttatni. Mondjuk legalább lett saját házuk, meg normálisan éltek, de tartalékuk igen ritkán volt.
2019. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte csak ilyen rokonaim vannak. Az egyik 2 állásban dolgozik, egész nap és nincstelen. Albiba lakik, se autó ,se jogsi 35 éves. Többet keres mint én mégis szarabbul él...
2020. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!