Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Üres az élete annak, akinek...

Üres az élete annak, akinek nincs hobbija?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm van, akinek semmilyen mániája, időtöltése, kedvtelése sincs, csupán dolgozik, hazamegy, eszik, alszik és ismétli ezeket. :-o Illetve minden tevékenységét munkának, kötelességnek érzi.

Nem pazarlás így élni?

Természetesen, mindenki azt kezd az életével, szabadidejével, amit akar! De érdemes ilyen tartalmatlanul, kihasználatlanul létezni?



2019. máj. 27. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Talán arra játszanak, hogy később még meghálálja ez az életforma magát
2019. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Kifejtenéd?
2019. máj. 27. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Időben el tud érni egy olyan anyagi stabilitást, ami lehetővé teszi, hogy később, 40-50 éves korában több ideje, pénze jut pihenni
2019. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kettő nem feltétlenül függ össze!

Aki sokat dolgozik, annak is lehet hobbija. Sőt, egyes hobbik nem (csak) viszik a pénzt, de akár hozhatják is. Legideálisabb esetben pedig a kedvetelése a munkája az embernek.

Úgy gondolom, ha pedig valaki nem él csak dolgozik, akkor minek él?

"40-50 éves korában több ideje, pénze jut pihenni" Aki megszakadásig melózik, annak sem garantált, hogy középkorán túl jómódú lesz. Arról nem is szólva, 40-50 felett már jönnek a betegségek, melyek gátolják egyes hobbikban, szórakozásokban. De ott vannak a gyerekek, unokák is. Legtöbben negyven felett inkább őket segítik, mint magukra költsék a pénzt.


Van egy nagyon jó mondás: Az élet egy utazás, ahol nem a cél a fontos, hanem, hogy élvezd az utat!

2019. máj. 27. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, üresebb. Hobbival, szenvedéllyel, bármilyen sporttal sokkal színesebb, élvezetesebb életet élhetsz, ha konkrétan jársz edzésekre, futni, bárhova, sokszor már megéri elkezdeni a napod. Ha csak a munka az elfoglaltságod, könnyen besavanyodsz, belekényszerülsz egy monoton, szürke burokba. Egy kis szabadidős tevékenység a hétvégéken legalább szükséges lenne. Ha más nem is, olvasni is jó, művelni magad, kicsit kiszakadni a valóságból.


Szerintem abszolút nem lehet boldogan élni, ha nincs semmi, amit szívesen csinálsz. Egy hobbi nem csak unaloműző, sokszor az egyéniségedhez tartozik, szerves része a személyiségednek.

2019. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyivel szegényesebb az életük - más aspektusokból viszont lehet, hogy pont több.


A magam részéről azon csodálkozom, hogy milyen könnyen tudnak ezek az emberek unatkozni.

Én képtelen vagyok az unalomra illetve nálam nagyon igaz, hogy az unalom azt jelenti, hogy lusta vagyok elfoglalni magam. Amikor nincs kedvem takarítani, de főzni se, de sportolni se, de rajzolni se, akkor előfordul, hogy unatkozom.

2019. máj. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!