Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gonoszak az emberek?

Miért gonoszak az emberek?

Figyelt kérdés

Miért verik át folyamatosan egymást az emberek? Miért kell hazudni, utálkozni, ármánykodni, irigykedni és arra törekedni, hogy eltapossák a másikat? Mire jó ez a temérdeknyi rosszindulat? Miért akarják kényszeresen elnyomni a társaikat? Miért vetnek be mindenféle eszközt, még a legkegyetlenebbet is a céljaik eléréséhez? Miért csak az önös érdek számít? Miért nem akarják megérteni egymást?


Miért nem tudnak az emberek elvonatkoztatni a saját világuktól és meglátni a valóságot? Azt, hogy amit gondolnak egy másik szemszögből teljesen másképpnek tűnhet. Senki nem akarja látni a másik igazát, csak a sajátjáét?


Megéri mindez egy felszínes jólétért?



2019. máj. 27. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Mert ma hiányzik az empátia.
2019. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már gondolkodtam, de nem tudok erre választ adni. Filozófusok is írtak a témáról például.
2019. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A társadalom íratlan törvényei miatt. A törvény miatt amitől csatornapatkányok lettünk, a törvény ami alakoskodásra kényszerít, a törvény ami követeli, hogy leplezzük valódi természetünket, a törvény ami mindannyiunknak kötelezően előírja, hogy rettegjünk a lelepleződéstől.
2019. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki élvezi, van, akinek félresiklott az élete, így "jó" mást b×ni, érzéketlenné váltunk, stb.
2019. máj. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ez mind az inteligencia hiánya!
2019. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Mert csicska mind.
2019. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki akarja meglátni a "valóságot"... Csak kevesek prioritása ez. Igazából sok minden lehet az oka. A pénz, kapitalizmus, szociáldarwinizmus, alacsony intelligencia stb. Mellesleg nincs mindenkinek kedve a másik helyzetébe bele gondolnia magát, úgy vannak vele ha nekem jó, akkor más nem érdekel. Alapvetően máshogy működünk.
2019. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 29. 00:08
 9/9 anonim válasza:

Ezen már én is gondolkodtam. Volt, hogy engem is bántottak szóval, esetleg irigykedtek.

Nekem se kedvem, se időm másra irigykedni. Semmi értelme.

2019. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!