Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyek álszent?

Hogyan ne legyek álszent?

Figyelt kérdés
Sziasztok, úgy gondolom álszent vagyok. Mármint olyan dolgokat szólok meg másokon, amiket én is valamilyen szinten csinálok. Itt nem kell nagy dolgokra gondolni, inkább sok kicsi sokra megy alapon. Rájöttem, azért szólom meg őket, mivel nem is ők az én bajom, hanem én magam. Talán szeretnék én is úgy élni mint ők, csakhát én nem tudok, ezért megvetem, ha másik tud. Hogyan lehet ezen változtatni? Lehetséges-e, hogy az ember teljesen ne legyen álszent hipokrata, vagy elkerülhetetlen, hogy valamilyen szinten az legyen? Ugye ha megvannak azok a dolgok, hogy miben vagyok álszent, akkor lehetséges-e tudatosan változtatni rajtuk? Mármint attól függetlenül, hogy magamba is elvetem a gondolatot, még érezni fogom, értitek... Ha valakinek van ilyenel tapasztalata, akkor kíváncsi vagyok, és ha gondolja megoszthatja.

2019. jún. 3. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valamilyen ilyen jellegű beszólás jut az eszedbe egy helyzet kapcsán, kapcsolj fékező üzemmódba, ne mond ki, hanem mint ahogyan leírtad, át tudod gondolni a helyzetet, ami jó. Gondolkodj el azon, hogy te mit tennél helyette, illetve hogy hogyan tudnád azt a dolgot elérni, ami neked épp csípi a csőrödet. Illetve azt is, hogy neked arra a valamire szükséged van-e?
2019. jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán szoktam kimondani. Csak az fáj, hogy ugye olyat vetek meg másban, ami bennem is megtalálható. Ezért szeretnék autentikusabb lenni. :) Nekem fontos a valódiság. Köszi a tanácsod, jöhetnek még. :)
2019. jún. 4. 13:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj elgondolkozni azon, hogy vajon te miért nem csinálsz olyan dolgokat, amiket lenézel eslsőre, ha ez az igazi vágyad. Amint megvan a válasz, azontúl könnyebb lesz szerintem ezt is levetkőzni.
2019. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Általában olyan dolgokat nézek le, ami tömeg, átlagosabb, mivel sokszor nincs semmi értelmük, csak ez a trend, és az emberek csak azért szeretik, mert most éppen ez a divat. Az a baj, hogy megvan bennem az érzelmi indulat, (utálat) az ilyen dolgok ellen, viszont olykor én is teszek ilyen dolgokat, csak más kevésbé látható szinteken. Szóval nem tudom, hogy most melyik az autentikusabb magamhoz mérten, kiélni a dühömet, és puffancskodni rajtuk tovább, meg utálni őket, vagy egyszerűen elfogadni valahogy, és megbarátkozni vele. Nem akarom csak elnyomni magamban, mivel ha csak azt mondom "jó, akkor mostmár nem utálom" az csak felszínes önáltatás lenne.
2019. júl. 10. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!