Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg emiatt lennénk keveseb...

Tényleg emiatt lennénk kevesebbek?

Figyelt kérdés
Kizárólag szellemi munkát végzek, diplomával. Nő vagyok. Alulról súrolom az 50 kg-ot, amit gyarapítanom kéne, de ez más kérdés. Azért írom le, hogy eltudjátok képzelni a fogpiszkáló, izomtalan kezeimet, mert ez fontos lesz a kérdésemben. Tehát a munkaköröm csak ülő munkát kíván meg és a munkaköri leírásomban sem szerepel semminek sem a cipelése. Azonban előfordul havonta egyszer, hogy nehezebb dolgokat kell hordani, de ezek a munkaterületünk ellátására érkeznek. (fénymásoló papír nagy, nehéz dobozokban, és hasonlók.) Tehát ilyenkor megkérjük a férfi kollégákat, hogy legyenek szívesek, hozzák fel mindannyiunknak ezeket a dolgokat. Van egy köztük, aki mindig dünnyög, hogy egyenjogúság van, mi miért nem cipekedünk? Ez a cipelés havi egy alkalom. Havi 10 perc. Tényleg olyan sokat számít, hogy le kéne zavarni az összes nőt az irodából, meg még a recepciós csajt is? Férfiak, nektek számítana ez? Jobban éreznétek magatokat attól, ha egy-egy nagy csomagot mi is felvonszolnánk a másodikra? (nincs lift :D ) Vagy attól, ha emiatt a 10 perc miatt mi kevesebbet kapnánk?
2019. jún. 7. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Aki lenézi a gyengébbet csak a fizikai ereje miatt, az szánalmas. Persze az is, aki visszaél a helyzetével és ugráltat másokat, de ha tényleg havi egy alkalomról van szó, akkor nem hiszem, hogy itt ez a szitu.

Én is 50 kg vagyok amúgy, az erőstől igen távol és nem is engedik még az izmosabb csajok sem nagyon, hogy bármi nehezet is vigyek, nemhogy a pasik :D néha úgy kell szólnom, hogy azért 5 kilóba nem fogok belehalni.

2019. jún. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam bútorboltban, többször kellett mozgatni, furgonhoz vinni tömörfa bútorokat. Ketten csináltuk a kb. 55 kilós kolléganőmmel. Nem kötekedni akarok, de én kicsit csicskáztatásnak érzem, amit csináltok. Már ha kérdés nem provokacio.
2019. jún. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kiírtad a kérdést, úgy tűnik, mintha ez részedről alap és elvárt lenne, pedig ez részükről egy gesztus. A sztorihoz pedig annak semmi köze, hogy te szellemi munkát végzel diplomával.


Plusz sztori: Voltam egy munkahelyen, ott is hasonló volt a szitu. Ha valamit cipelni kellett, akár csak pár kilót is, szóltak a srácoknak. Ők szó nélkül csinálták. Aztán, amikor épp lopni kellett a cégtől, az egyik amúgy dolgokat el nem bíró nő lazán vitt ki 15-20 kilós dolgot. Milyen érdekes... :D

2019. jún. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Legalább edzetek addig, mozogtok, én örülnék a helyetekben.
2019. jún. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez attól függ. Elvárod az egyenlő fizetést és bánásmódot? Ha igen, akkor nem jogos elvárni ilyesmit.
2019. jún. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a férfi kollégák pakolják a fénymásolós dobozokat, mivel baromira nehéz. Belóle már mi visszük ki egyenként vagy kettessével a papírcsomagokat.

Szerintem ez alap és nálunk ebből nincs is morgás.


Egyébként kérdező, mi gátol meg téged abban, hogy otthon tornázz egy keveset akár súlyzóval is, hogy erősítsd magad fizikálisan?

2019. jún. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

emancipuncik hozzák fel

a nőknek segítek

2019. jún. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy erről van szó. Szerintem a dünnyögő férfi kollégád, csak hangsúlyozni szeretné, hogy ő férfi ti pedig nők vagytok... Gondolom rosszul is esne neki, ha havonta egyszer nem érezné férfinek magát attól, hogy megemel nyolc kilót...
2019. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindenki máshoz ért, másban jó. Aki emiatt néz le, az ki is állította magáról a szellemi szegénységi bizonyítványát.
2019. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De utálom az ilyen rinyagépelet. Juj, sovány vagyok, akkor nem emelhetek meg semmit! És ezzel szépen kiszolgáltatjátok magatokat. Bezzeg ha cipőket meg körömlakkokat kellene hazavinni, akkor rohannál a tízkilós csomaggal. Egyébként a súly meg a teherbírás nem úgy függ össze, ahogyan azt te elképzeled. Neked pont jobban kellene bírnod a cipekedést, mint egy testes embernek.
2019. jún. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!