Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akkora baj, ha iszonyato...

Miért akkora baj, ha iszonyatosan kíváncsi vagyok arra, hogy másoknak miből van pénzük és mivel foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Édesanyám rendszeresen kiakad arra, hogy szinten házmesterként figyelem a környéken élőket és rohadt kíváncsi vagyok arra, hogy a lúzernek tűnő kis nyikhaj gyerek - akinek a családja egyébként egy tök csóró lakásban él - mi a fenéből tudta lecserélni a 20 éves Swift-jét egy 3-4 milliós autóra (miközben szüleimnek elég jó fizetése van évek óta és egy pár 100ezres használt autóra futja csak). Meg miért annyira baj, hogy legszívesebben poloskát helyeznék azon gazdag családok házába, akiknél rendszeresen látok 2-3 AMG Mercit meg Porsche-t (természetesen 3 évente cserélve a legújabbakra) a luxus házuk előtt. Épp ésszel fel se tudom fogni, hogy miből lehet annyi pénzt előteremteni. És ezért lennék kíváncsi mindenkire, hogy ki hogyan él, amiből én is inspirációt nyerhetnék. És igen néha irigy vagyok, de sokkal inkább tájékozatlan és kíváncsi, mert tudom, hogy mások valahogy másképp csinálják, mint mi. És tudatosan jól csinálják, de hogy miként az pokolian foglalkoztat. Ez miért akkora baj? És gondolom nemcsak anyám szerint, hanem mások szerint is. De közben meg mások képmutatóak és ügyeskednek meg "okosba" megoldanak dolgokat és akkor én vagyok egy irigy, semmirekellő alak, hogy kíváncsi vagyok, hogy mégis hogyan csinálják. Pfff. Álszentség a köbön.

2019. jún. 7. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi közöd hozzá azért B+ ... Az ô pénzük és amég nem vagy NAV ellenôr addig az ô dolguk, hogy mibôl élnek meg
2019. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1: Pedig nem kevés inspirációt, iránymutatás, motivációt nyújtana számomra, mert sajnos totál nulla a képességem az önálló döntéshozatalra és karrierépítésre. Kíváncsi vagyok, hogy mások hogy csinálják. Ez szerintem nem olyan nagy bűn. Ennyi erővel, akkor más honnan a vakvilágból találja ki, hogy ehhez meg ahhoz a céghez jelentkezik, ezt meg azt kezdi el tanulni vagy ilyen olyan vállalkozásba fog. Hát persze, hogy az egymással történő kommunikáció és privát eszmecsere útján. Csak sajnos nekem ez nem adatik meg.
2019. jún. 7. 18:07
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tele vannak a könyvesboltok azokkal a könyvekkel, amik megválaszolhatják a kérdéseidet. Ilyen helyeken kell tudakozódni és nem a másik privát szférájában turkálni, erre még nem gondoltál?
2019. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3: Milyen könyvekre gondolsz? Az ilyen Szabó Péter féle szélhámos lifecoach-ok csak általános absztrakt és használhatatlan tanácsokat adhatnak a megvezethető tömegnek. De a tömeg egyénekből épül fel, egyedi személyiségjegyekkel/képességekkel/lehetőségekkel, ezért nem lehet tömegeket sikeresség tenni ily módon.
2019. jún. 7. 19:15
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem pont a Szabó Péter, de azért valahol csak el kéne kezdeni nem? Vagy továbbra is irigykedni szeretnél és álmodozni?

A semmiből nem fogsz előre jutni, egyébként meg nyugodtan lehet 3-4 milliós kocsikal járni, akár neked is lehet egy, lízingelni bármikor lehet, vegyél fel kölcsönt de ezeket inkább nem ajánlanám, össze is lehet gyűjteni és meg tudod venni a kocsit vagy lakást, bár nem értem minek kell neked drága kocsi? Most el mondom hogy attól nem leszel jobb ember csak azt hiszed de hidd el nekem hogy nem, egyébként meg például itt az Usaban sokan lizingelik a drága kocsikat vagy a házakat stb..

Kölcsönt vesznek fel stb..

De ezt te is meg tudod tenni csak ha ki rúgnak és nincs vész tartalék akkor azonnal vége annak az életnek amit te azt hittél fú de jó, hidd el nekem akinek sok mimdenje van annak sem jó, nagyon sokszor a látszat csal, egyébként szerintem is nagyon sok könyvből lehet tanulni, sok dologra rá világítanak ezekután már te legalább nem fogsz abba a csapdába bele esni mint ő vagy sokan mások, tanulni meg úgy érdemes ha szereted azt így kimagasló eredményeket fogsz elérni,valaki tanul jó is abban amit szeret az a legjobb,akinek van pénze az általában szorgalmas,van akaraterője, kitartó,van ideje gondolkodni mert ugye aki csak dolgozik az szerintem annak is örül hogy haza ér és le tud feküdni aludni, másnap előlről kezdődik, valakinek nem kell sok idő és sikeres lesz de van olyan akinek sok idő kell de aztán csak ő is sikeres lesz, mondom ezt így 21 évesen.

2019. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Life coach? Te még műveletlen is vagy ha csak eddig látsz, így hogy akarsz összefüggésekre rájönni? :D

Anyudnak nem is azzal van baja hogy mások javainak okára akarsz rájönni, mert ez eddig rendben van, hanem hogy nem jól csinálod. Gondolom megkérdezni már "cinkes" lenne...

2019. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rosszindulat és irigység kíséri a "figyeléseidet", én nem ítélem el. Igenis fontos tudni, hogyan lehet ma megfelelő mennyiségű pénzhez jutni (legálisan), hiszen az egyik legfontosabb szükségletünk a pénz az anyagi világban.
2019. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem life coachokra gondolok, Szabó Péternek is most néztem utána, hogy mondtad :D

Rengeteg irányba el lehet indulni és mindegyikhez társul egy csomó sikerkönyv, amiben a sikeres emberekkel készítenek interjúkat például. Téged pont ez érdekel, van dögivel. A férjem éppen most ásta be magát a befektetések világába, még onnan is tudott a szakkönyvek mellett olyat szerezni, amiben a nagyok gyakorlati tippjei vannak benne, nem is egyet :)

2019. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Napeon Hill A siker törvènye 16 leckèben.

Alapmű,ez volt a nagyok bibliàja,Henry Fordè pl.

Ennek a lebutìtottja a Gondolkodj ès gazdagodj.


Amùgy èrtem mire gondolsz,èn is szìvesen beszèlgetek ilyen emberekkel meg keresem a tàrsasàgukat,mert akarom a tudàst ami fent van nàluk,de azt nagyon.


Mert a hozzàd közel àllò 5 ember àtlaga vagy.

2019. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Az értő rongyrázás működik, ha az alapkompetenciák rendben vannak. Kicsit többnek látszol. Mellé okos vagy. Ennek megfelelően bértárgyalsz, ennek megfelelően szabod az árakat. Minden más csak szöveg.
2019. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!