Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt minek szokták nevezni?...

Ezt minek szokták nevezni? Van valaki rajtam kívül aki ilyen?

Figyelt kérdés
Na szóval az van ; hogy amikor pl.lekapcsolok egy villanyt utána vagy százszor megnézem hogy rendesen lekapcsoltam e úgy hogy így végig simitok rajta de nem tudom miért mert már 2 éve ezt csinálom. Meg amikor kihúzom a telefon töltőt mindig megnézem nem tört e bele az a vas (ezt azért csinálom mert egyszer beletört és ez miatt már ezért is parázok) amikor beállítom az ébresztő órát azt is százszor megnézem rendesen be van e. Nem tudom mikor kezdtem el de valahogy szeretném ezeket a kényszereket leküzdeni :(

#kényszer;miért;segítség
2019. jún. 9. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez OCD(obsessive compulsive Disorder).Kényszerbetegség.

Üdv a klubban.

2019. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én próbálom legyőzni,de nagyon nehéz.Sajnál,hogy ez történt veled.Nem érdemelted meg.💛💛💛💛
2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom*
2019. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kismértékben sokakra jellemző, néha csak átmeneti dolgok, vagy néha sikerül leszoktatni magad ha tudatosan végiggondolod minek van vagy nincs értelme. Èn kézmosós vagyok, már hogy néha èrtelmetlen esetekben is kezet kell mosnom, vannak tárgyak amiket nem tudok megérinteni egymás után. Mostanában duplán kötöm a cipőm, vannak sorrendek amikhez a kelleténél jobban ragaszkodom. Volt idő amikor én is sokszor megnéztem az ébresztőbeállítást, talán a nagyobb változások (amiket pedig egyáltalán nem szeretek) segítettek megszűntetni néhány ilyen dolgot. Elég drasztikusnak hangzik de sok kis félelmem, szorongásom is akkor enyhült, mikor valami sokkal rosszabbal kellett szembe néznem. Talán az ilyen dolgok azért alakulnak ki mert változásra van szükségünk, valami nagyobbra, mert észre sem vesszük, hogy nem jó nekünk ami most van. Persze ha nagyon durva a helyzet el kell menni orvoshoz, azok majd mondanak valamit rá.
2019. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kényszeres vagyok, eleinte csak kézmosással kezdtem most meg már fűrdés után még egyszer a csapnál átmosom a nap folyamán a környezettel érintkező felületeimet, hogy 200% legyen, nem koszos e semmim, ezért pl. már rövid gatyát sem hordok, mert lábat nem akarok mosni amikor haza megyek -régen mostam- nálam ez már 8-9 éves rögeszme, kezeltetni nem merem mert a másik fóbiám, hogy olyan koszos és mosdatlan leszek mint 10 éve. Ja és még annyi, hogy 3 alkalommal megnézem, hogy bezártam e a kaput ha elmegyek otthonról, egyszer az utca végéből is visszatolattam, hogy minden zárva e.


Legrosszabb, hogy hiányzik egy párkapcsolat, de nem merek emberekhez érni, még akkor sem ha steril, mert a fertőtlenítő illattól is tartok, kvázi ha lenne egy lány aki akreditált mikrobiológiai laborba szeretne randizni meg stb. akkor is félnék a baciktól ( laboros a szakmám, de nem merek benne dolgozni mert ahová felvettek volna nincs vákuum rendszer)


Naaa. És ez nem kamu.


21/F

2019. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Mikor egy hét közös kórteremben töltött kórház után hazamentem, pl. én is akkor dolgoztam fel, hogy otthon soha, semmi nem lesz olyan koszos ha egy évig nincs takarítva akkor sem, és hogy az emberek akiket ismerek igenis tiszták.
2019. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tourette szindrómám van..eléggé gáz,de nem tudom sosem abbahagyni
2019. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek tényleg kicsit jobb a tudat hogy nem csak nekem van ilyen problémám!
2019. jún. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!