Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyszerűen...

Miért van az, hogy egyszerűen és lazán nem lehet önerőből meggazdagodni csak úgy, ha megvan hozzá az illető személyisége és folyamatosan fejleszti magát?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is gazdag lenni, de az ahhoz vezető út és az ahhoz szükséges személyiségjegyek engem egyáltalán nem vonzanak és nem is lennék rá alkalmas. Hogy mit értek ezen? MSc, PhD elvégzése, nyelvek tökéletes elsajátítása és önfejlesztés 0-24 órában illetve munkahelyről munkahelyre ugrálgatás. Én örülni fogok, ha 6 év alatt be tudom végre fejezni az egyetemet és lesz egy sima irodai munkám, ahol megmondják mit csináljak. 8-16 között utána otthon pihi és jöhet az újabb munkanap. Tesóm pl. úgy keres 600k-t, hogy állandóan gürizik, túlórázik, vezet és este is a munkahelyi feladatokkal foglalkozik. Nem is értem, hogy tarthatja magát gazdag embernek az, aki csak úgy tudja elérni a vágyait (luxusautó, csinos barátnő, nagy ház), hogy az egész életét végigtanulja és állandóan pörgeti magát, hogy előrébb jusson. Az én szememben ezek ugyanúgy munka rabszolgák, mint a szalag mellett dolgozók csak nem fizikailag hanem szellemileg robotolnak és arányosan többet keresnek, de nem annyit amennyit nekem megérne a belefektetett teljesítményt figyelembe véve. Vagy a másik dolog, hogy csal extrovertáltként lehet valaki gazdag és jól kell tudnia kommunikálnia valamint szimpatikus külsejű legyen. Állandó telefonálgatás, konzultáció, ügyfélfogadás, menedzselés és szervezés. Ha én a nyikhaj alacsony alkatommal és raccsolós beszédemmel egy pillanatra is elhinném, hogy alkalmas lennék ilyen feladatokra, akkor mindenki körberöhögne. Egy épkézláb gondolatot nem tudok megfogalmazni, nemhogy önállóan fogadni a (külföldi) ügyfeleket, konzultálni és mindent magam intézni úgy ahogy kell. Hihetetlen, pedig sokaknak ez kisujjból megy és úgy csinálják, mintha csak kenyeret kérnének a boltból. Szerintem a gazdagságra születni kell és lehetetlen olyannak azzá válni, aki előnytelen tulajdonságokkal született. Az is elgondolkodtató, hogy nemdiplomás, alkalmazott emberek között nincs gazdag ember és minden olyan ember neve mellett - aki sokra vitte - mindig ott figyel az egyetem neve. Tehát végső soron tanulás nélkül nem lehet valaki gazdag, max csak bűnözéssel. De itt is a személyiségre lyukadunk ki ismét. Bűnözőnek is születni kell és azt se lehet tanulni (erős testalkat, könyörtelen viselkedés, gátlástalanság, vakmerőség).

2019. jún. 10. 12:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Pedig ismerek olyat, aki sima szakmunkás aztán, k***a nagy szerencsével megragadt egy olyan munkahelyen, ahol sokat fizettek a hiányszakmája miatt. Amúgy egyáltalán nem okos (burkoló/villanyszerelő vagy gondnok egy luxuslakás kertjében) és kvázi csak elvegetál a nagy langyosban, mert amit megtanult és tud azt jól végzi, de semmi újat nem tesz hozzá és minden napja szépen, nyugisan lecsorog stressz vagy anyagi bizonytalanság nélkül.
2019. jún. 10. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És? Ott a kulcsmondat. Szerencséje volt.

Na meg tanult. Hiányszakmát. És jó benne. Magyarul tett érte és nem csak ült otthon meg kesergett egy anonim oldalon.

Neked sem tilos utánozni.

2019. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kisregényedet, csak a kérdést, és az első pár sort.

Te azt várod, hogy a sült galam a szádba repüljön. Nem fog.

Ha ilyen marad a hozzáállásod, csórón végzed.

2019. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is értem, hogy tarthatja magát gazdag embernek az, aki csak úgy tudja elérni a vágyait (luxusautó, csinos barátnő, nagy ház), hogy az egész életét végigtanulja és állandóan pörgeti magát, hogy előrébb jusson. Az én szememben ezek ugyanúgy munka rabszolgák"


Az enyémben is. Nem az a gazdag, akinek úgy van sok pénze, hogy állandóan kényszerül megdolgozni azért, hogy megszerezze azt - hanem úgy van pénze, hogy ő az idejével is szabadon gazdálkodhat.


Azonban ezt elérni nem könnyű, és bizony szükség van bizonyos kompetenciák, szemléletmód és életvitel elsajátítására. Szabadon eldöntheted, hogy játszod-e ezt a játékot, mert nem muszáj - de akkor egyet kell értenem az előző hozzászólókkal: eredménye sem lesz.


Hogy ki az igazán gazdag, arról itt van egy jó kis írás, érdemes elolvasni:

[link]

2019. jún. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#5: Na végre egy igazi őszinte és magyarázkodás nélküli korrekt válasz. Köszi, hogy legalább te nem vagy álszent.


Igen, amikor belegondolok, hogy tesóm mennyi melót, küzdelmet, éjszakázást és idegességet fektetett abba, hogy 600 ezres fizetése legyen (aminek a felét egy sima szakmunkás is megkeresne laza 8 órás melóval) úgy hogy most is rengeteget dolgozik és csak céges autót/albérletet tud felmutatni, akkor belegondolok, hogy 26 évesen tényleg olyan gáz, hogy még mindig egyetemre járok és nem azon görcsöltem, hogy minél többet képezzem magam? Teszem hozzá számtalan olyan ember van, akinek a munka kvázi a szenvedély és könnyebben veszi az akadályokat, mint az egyetem, önképzés és törtetés. Úgy jó hogy könnyű. De ha valakiben (pl. én) nincsenek meg ezek a motivációs karrierista töltetek és átlagnál jobb képességek akkor felmerül a kérdés, hogy tényleg van értelme görcsösen erőltetni a diplomás elitista törtetést vagy inkább hagyjam, hogy alakuljanak úgy a dolgok ahogy tudnak? Mert ha nincsenek meg a képességeim, akkor bármennyire is szeretnék sikeres lenni, lehet hogy csúnyán pofára fogok esni és akkor a sok küzdelemnek, tanulásnak semmi értelme nem volt. Már most is fennáll ez a veszély, mert 6 éve tanulok az egyetemen több mint 300 kreditet teljesítettem (szakváltással) és lehet soha nem lesz diplomám, mert a végén megrekedtem, de most még úgy érzem, hogy nem fektettem bele annyi energiát, ami - kudarc esetén - csalódással töltene el.


Szóval nem akarok vállalati szellemi rabszolga lenni. Ha ezen múlik, inkább kitanulok egy szakmát (két év) és utána külföldön lazán meg tudok belőle élni, anélkül, hogy (na és még ez is) nemdiplomás mivoltom miatt egész életre megbélyegezzenek. Mert itthon ha nem vagy diplomás, akkor csak egy senki lehetsz fizetéstől függetlenül és ezt állandóan éreztetik az emberrel.

2019. jún. 10. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De akkor most mi a bajod? Mi a kérdés? Menj tanulni szakmát, menj ki külföldre és szedd meg magad. Ha már van terved, akkor minek vergődsz itt?
2019. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a kapitalizmus. Hülye, senki ember is lehet gazdag, ha szerencséje van vagy bűnözik, simliskedik. És okos, szorgalmas emberből is lehet csóró ha nem oda született vagy nincs mákja.
2019. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!