Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Küzd valaki hasonló hangképzés...

Küzd valaki hasonló hangképzési problémával? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval röviden annyi a lényeg, hogy nem tudok hangosan beszélni, csendes helyen semmi gond, ott megértenek, de ahol nagy hangzavar van, ott már sajnos nem. Elég sokmindent ki kell hagynom ezért. Olyan mintha nem használnám az összes hangszálam. Mi lenne a megoldás, léteznek erre gyakorlatok? Logopédus nem fogad, mondván ez biztos pszichés probléma. Köszi 22/F

2019. jún. 10. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom keveset beszélsz. Akkor sokat kell gyakorolnod, pl olvass könyvet
2019. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Hát akkor menj pszichológushoz!
2019. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit kell kihagynod azért, mert nem kiabálsz?
2019. jún. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát például egy szórakozóhelyen nem tudok ismerkedni, vagy egy pultnál ha üvölt a zene kérni valamit, stb. Nem a szókincsemmel van probléma, az olvasás ezen nem segít.
2019. jún. 10. 16:10
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Határozottan merem állítani, hogy pult mellet való ismerkedés nélkül facán lehet élni... :D
2019. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha ebben akadályoz, inkább örülj neki, legalább normális helyekre jársz.
2019. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez így akkor sem jó :) Mondhattam volna bármi mást, de ez hiányzik a legjobban.
2019. jún. 10. 16:15
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez bizony pszichés probléma. Én is mindig motyogok az orrom alatt, depresszív alkat vagyok sajna, nem szeretek beszélni, csak ha muszáj, akkor is erőlködöm. Ebből következik, hogy ha szökőévente egyszer olyan téma kerül szóba, amit élvezek és szép lassan elérem a normális hangerőmet, rögtön rámszól minden hülye ismerősöm, hogy ne ordítsak már. Ordít a halál. Ez lenne a normális. Mostanában össze is vesztem párszor velük emiatt, hogy egyszer érzem magam jól erre rögtön rám pirítanak? Hihetetlen, komolyan, egész meghozzák a kedvem a beszédhez :)

Ha szerinted mégis fizikai a probléma, varázsszer nincs rá. Lehet skálázgatni és futni hogy erősödjenek a hangképző szerveid, vagy szavalni, ha nem szereted a dinamikusabb dolgokat :D

2019. jún. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!