Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azt írják hogy zavarja...

Akik azt írják hogy zavarja őket az, ha "belemásznak az aurájukba" az pontosan mit ért alatta?

Figyelt kérdés

Kézenfekvő példája a tömegközlekedés. Már azt sem szereted, ha melléd ülnek vagy csak az zavaró, ha túlságosan közel állnak melletted? A tömegközlekedésnek pont ez a tömeg a standard velejárója, legalábbis a fővárosi járatokon biztosan. Ezt sajnos kikerülni nem lehet.

De olyat is láttam már, hogy szórakozóhelyeken, ahol szintén heringparti van, már az is baj volt, ha véletlenül hozzáérnek a másikhoz. Néhányan "gyilkolni" tudnának azzal a nézéssel, amit ilyenkor az kap, aki hozzáért a másikhoz...

Vagy mi az ami már elviselhetetlen szint?


2019. jún. 12. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől és egyéntől függ, meg sok mástól.


Nem mindegy, hogy egy viszonylag cinos lány áll mellettem és tele megy a szemem csöccsel, vagy egy szakadt alkesz aki bűzlik mint a disznó. Vagy valami bunkó aki úgy kapaszkodik, hogy az első fékezésnél fejen tol a könyökével.


Vagy egy sötét utcán, esetleg erdőben már több méter követési távolság is erősen zavaró tud lenni.

2019. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
Én ilyen vagyok, nekem ez azt jelenti, hogy nem szeretem ha hozzám érnek, hozzám nyomódnak emberek tömegközlekedésen vagy ha valaki úgy beszél hozzám, hogy beleáll az arcomba és/vagy közben folyton megérint. Ha valaki mellém ül a buszon és nem akkora hogy félig átlóg az én ülésemre, akkor azzal semmi gondom nincs. Heringes szórakozóhelyekre meg nem járok.
2019. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyzetben ahol ez szinte elkerülhetetlen nem annyira zavaró: pl. leül valaki melléd helyjegyes vonaton. De pl. munkahelyen van olyan kolléga aki képes úgy beszélni veled, hogy szinte teljesen az arcodba hajol. ez zavaró közelség és az ilyen ember nincs tisztában a személyes tér fogalmával.
2019. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Buszon engem sem zavar, ha tömeg van, mert tudom, hogy mindjárt vége és hogy muszáj.

De nekem is van olyan kollégám, aki amúgy agyon kedves, de annyira közelről beszél hozzám, hogy folyamatosan hátrálok önkéntelenül.

Vagy a másik kollégám egy nagyon magas férfi és ha jön hozzám kérni valamit, sosem ül le az asztalomhoz, hanem közvetlenül mellém áll és ott tornyosul én meg érzem, hogy kezdek ideges lenni.


Amit még utalok, amikor valaki úgy beszél meg magyaráz, hogy közben megérint és rajtam tartja a kezét, hogy képzeljek el valamit vagy netudjameg vagy ilyesmi.

Olyankor nem tudok figyelni arra, amit mond, csak arra, hogy mikor enged már el.

2019. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk egy tanárunk volt ilyen aurába mászós, nagyon sokan utálták (még tanárok is), mert amikor beszélt valakivel négyszemközt, olyan közel állt a másikhoz, hogy az arca kb. 5 cm-re volt szó szerint az övétől...És mellé még a karját is fogdosta az illetőnek, meg esetenként meg is "rángatta", ha nagyon beleélte magát a beszélgetésbe. Több osztálytársamnak is problémája volt az óráján és megkérték az ofőt, hogy beszéljen vele és a páradik alkalom után osztályfőnök közölte, hogy ezentúl rendezzük le egymás között a vele kapcsolatos gondjainkat, mert rendkívül kellemetlen számára, ahogy beszélgetés közben a szóban forgó tanár belehajol a képébe meg fogdossa :D

Szóval én ilyen esetekben tartom "aurába mászásnak", amikor nem lenne muszáj, de az illető mégis kellemetlenül közel jön hozzám, fogdos, még ha látja is, hogy próbálok elhúzódni tőle, hátrálok, stb. Egy tömött buszon nyilván nem tehet róla senki, hogy a mellette lévő utas/a busz zötykölődése belelöki kb. a karjaimba. Az se zavar, ha mellém ülnek, elvégre más is kifizeti a jegyet/bérletet, ugyanolyan joga van leülni, mint nekem. (Kivéve, ha pl. irdatlanul büdös az illető, de az se maga a közelség miatt zavar, az akkor is zavarna, ha 2 sorral arrébb boldogítana valakit)

2019. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:

pszichológiázom kicsit, de leegyszerűsítve : mindenkinek van egy intim szférája illetve ezen belül szoros intim szférája is. a szoros az 10 -15 centi lehet, ide csak a legközelebbi családtagokat, partnert engedjük be, míg az intimbe, ami nagyobb akár baráti lazább családi kapcsolatok férnek. ez kicsit nagyobb, és aki idegen az ezen kívül reked, ez az állati ösztönökből adódó védelemből ered, mert ha valaki fenyegető közelségbe kerül ( pl két idegen állat ) megemelkedik az adrenalin, nem ismered, nem tudod mire számíthatsz,( ezért néznek általad gyilkoló szemnek nevezett tekintettel ) mégis a bizalmi teredbe van, akaratod ellenére. de hogy kinek mekkora az több dologtól függ, pl vidéki emberek mivel úgy nőnek fel hogy hatalmas távolságokra élnek egymástól, nekik nagyobb az intim szférájuk, megszokták a távolságot egymástól, míg akik úgy cseperednek, hogy hatan alszanak egy ágyban, azok már eleve közelebb engednek másokat fizikailag hiszen ezt szokták meg. ha valakihez olyan közel megyünk, ami neki már kellemetlen, akkor már belemásztunk az intim szférájába. amíg nem ismered a másikat,nem tudhatod hol a határ neki.

spirituális megközelítve: az emberek aurája épp így változó, akár egy métert is lehet. ez egy személyes tér, amit még érzékelünk - energetikailag kimutatható.


és hogy mi az elviselhetetlen? valakinek már az intim szférája is védettebb, van aki még simán beenged a szorosig - embere válogatja..

2019. jún. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!