Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kilábalni az...

Hogy lehet kilábalni az önbizalomhiányból?

Figyelt kérdés

Nektek mi vált be avagy szerintetek mi válna be?

Osszátok meg tapasztalataitokat!



2019. jún. 13. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Mi miatt vagy az? Kulso belso?

A kulsore az jo, ha a tested miatt vagy onbizalomhianyos, mert azon tudsz valtoztatni (ha tudsz). Ha eljarsz edzeni es tudatosan etkezel, a tested kesobb meghalalja (a borod is).

Arcra is egy csomo dolog javithat az onbizalomhianyon. Kozmetikushoz jarni, szemoldokszedes, szempilla/muszempilla ha az tetszik. Mindenkit mas tesz boldogga es magabiztossa.

Fontos szerintem, hogy ha valaki onbizalmhianyos akkor ne sok sminkkel probalja azt enyhiteni, mert akkor kesobb mar nem fogsz tudni anelkul kimenni. :(

En szemely szerint 3-4 hetente jarok kormoshoz, es imadom. Gellakkom van, de meg izlesesen hosszu. Magam miatt csinalom es jol erzem magam tole. Szeretem kivalasztani a szint, a format stb.

A szemoldok keretezi az arcod, szoval fontos hogy az szep legyen mindig! Ha nem tudod kiszedni jarj el kozmetikushoz, de ne olyanhoz aki tul vekonyra szedi. Ha a szin zavar, otthon is be lehet festeni es tok termeszetes lesz.

Aztan van meg a szem. Sok lany szereti a muszempillat, ami tok okes, de en lash liftingre szoktam jarni. Ez azt jelenti, hogy a sajat pillaidat tartosan begondoritik.

Ha akneval kuzdesz akkor borgyogyasz! Nekem eddig ez volt a leghatasosabb. Felesleges (szerintem!) venni nemtudom hany termeket, ami aztan rosszabbit/nem csinal semmit. A borgyogyasz tudja milyen a borod es miket irjon fel altalaban.

Kozmetikushoz is megeri jarni arckezelesre szerintem 1.5 honaponkent, csak hogy tiszta maradjon a borod.

Ha fiu vagy akkor bocsi, abbol nekem nincs tapasztalatom max az edzes

Ja es meg annyi, hogy ha olyan ruhakba jarsz amik neked tetszenek akkor az is sokat tud dobni!

2019. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit hozzatennek, hogy a tudat hogy nem valtoztatbatsz a kulsodon (drasztikusan, kiveve sminkkel vagy plasztikaval) is segit. El kel fogadnod, igy szulettel es hidd el, mindenki ki tudja hozni magabol a legtobbet:)

Amugy meg sminkelni is lehet! Csak ne azert mert onbizalomhianyos vagy, hanem mert szereted. En szeretek sminkelni, mert elvezem a folyamatot es szebb leszek tole, de attol meg a smink nelkuli enemet is szeretem. Mondjuk, nincs idom reggelente mar szoval nem szoktam, de ha talalkozom valakivel akkor korrektor-szemoldok-spiral es valami szajcucctol mindig jobban erzem magam:D

azt tedd ami neked jo! lehet hogy ezek kozul egyik se valik be, de ha valami szimpatikus pl a korom, akkor probald ki

2019. jún. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, amugy az is segithet ha levagod a hajad valami uj frizurara! A valtozas jo!
2019. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lány vagyok igen, bőrgyógyászhoz majd mindenképp el szeretnék menni, mert csúnya a bőröm, aknés, hámló és a pólusaim is tágak. Eddig azt mondták, hogy vitaminhiány meg igyak sok vizet, de a helyzet nem változott.

Sminkelni ezért sem sminkelek, mert félek jobban ront a bőrömön. Pedig rám férne. Nagyon hangsúlytalan a szemem környéke, világosak és rövidek a szempilláim. A szemöldökömet utálom, mert az is világos és ritka, alig látszik. A kiálló részeken kiszedem, hogy legalább legyen valami formája. Másokon látom, hogy szemöldökceruzával húzzák meg a formáját, de szerintem ez nálam nem lenne jó ötlet, mert mint írtam, ritka a szemöldököm és nagyon látszódna, hogy csak a bőr van festve.

Az orrom még, ami nagyon csúnya, de azon nem tudok változtatni. Nem egyenes szemből sem, meg azon kívül is púpos. Szeretném majd műttetni, de sajnos nagyon drága.

A hajam hosszú, most már egyre inkább nyűg, mert nagyon száraz lett és nem néz ki jól. Vettem rá direkt sampont, de nem lett jobb. Levágatni nem akarom, nem állna jól a rövid frizura és nem is nő gyorsan, ha levágatnám é meggondolnám magam.


Ezért is van önbizalomhiányom. Meg alapból is elég csendes vagyok, és könnyen magamra veszem a negatív megjegyzéseket és később sokáig rágódom miattuk. :(

2019. jún. 13. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten laksz, tudok ajanlani egy borgyogyaszt. En is aknes voltam 2 eve, mindenki megjegyezte, csalad baratok is es onbizaomhianyos voltam miatta.:( de rendbetette a boromet egy arcszesz amit o adott. Miota nem hasznalom megint elojottek, de megint el kezdtem kezelni.

Szerintem probald meg rendbetenni a borod, es ha akarsz elkezdhetsz utana sminkelni. Ha a szemedet/szemoldoket sminkeled, akkor attol nem leszel pattanasos:). A Refectocil szemoldok es szempillafestek nagyon jo, szerintem probald ki a szempilladra. Szemoldokre is jo:) Nemtudom mennyire engedhetitek magatoknak de a microblading az nagyon jo ritka szemoldokre, mondjuk eleg draga. Van par szemoldokpomade amivel szalszeeu csikokat lehethuzni igy termeszetesnek hat.

Az orral tenyleg nem lehet mit kezdeni, vagy megszereted es hozzaszoksz vagy nem :(

A fejformad alapjan szerintem vagasd le a hajad, de ahogy gondolod. A hosszu de egeszsegtelen haj az nem olyan szep mint egy rovidebb de egeszseges:)


Annyi ember van, nem kene az o velemenyukkel foglalkoznod. Minel tobb onbizalmad van, annal kevesbe fog erdekelni (szerintem). Es nincs jobb amikor magadnak felelsz meg :)

2019. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!