Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tetoválás tényleg alacsony...

A tetoválás tényleg alacsony osztálybeli dolog?

Figyelt kérdés

Mondtam barátomnak hogy nagyon jól állna neki tetoválás, de azt mondta hogy a tetoválás tipikusan alacsony társadalmi osztályoknál, régebben meg kizárólag börtönviselt embereknél volt jellemző. Ezért ő biztos hogy nem fogja magát tetováltatni.


Azért manapság ezt mondani már nem túlzás?



2019. jún. 13. 13:02
1 2
 1/14 acelsziv ***** válasza:
25%
Nem. A tetoválások száma általában fordítottan arányos az értelmi szinttel.
2019. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom. Azért ezt így nem mondanám. Nekem is van egy 15 évesen csináltattam hát elég hamar megbántam, szerintem bugyutság
2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Elég proli
2019. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem az attól függ, hogy milyen és mekkora. Mert ha egy punci az arcán akkor alpári, de ha egy kisseb pillangó minta a csuklón, az bőven belefér.

Sőt, én azt is vettem észre, hogy azokra jellemző, amit írtam. Sok volt oszt.társam egy idióta (érettségin megbuktak, nem akarnak dolgozni stb), de a karján, lábán, vállán szinte mindnek van tetoválása.

Édesanyámnak, aki egyetemet végzett, szinte végig kitűnő tanuló volt egy kissebb minta van a melle felett, ami nem lóg ki még a trikóból se.

2019. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha jó művésszel csináltatják, nem sajnálják rá a pénzt és ésszel választanak (például nem egy falloszt kérnek a homlokukra, igen) akkor kifejezetten szépek, nem "alacsony osztálybeli" megjelenést adnak :)
2019. jún. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Butaság így általánosítani.

Nekem olyan tetoválásom van ami az egész lábam fedi, de amikor csináltattam, lemertem meddig ér a munkaruhám, hogy pont ne lógjon ki a ruha szára alól :D centire pontosan megcsinálta a tetkós 👍

Nem szégyellem a tetkót, hanem egészségügyi dolgozó vagyok és nálunk nem loghat ki piercing vagy tetkó.


Van ismerősöm, akinek a vádliján egy lábszárat teljesen befedő Garage Store logó van. A másikon meg ugyanekkora DC Shoes. Na most ennek mi a fene értelme van?



Sőt bent a kórházban van egy fiatalos, teljesen szétvarrt doki is. Belgyógyász.

Ő meg ugye egész nap köpenyben van, a nyakán egy kicsi kilatszik, de alig észrevehető...


Akkor hogy is volt a barátod kijelentése?

2019. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

# 6


Hát ő úgy magyarázta hogy neki 150 éve angliából jöttek a nagypapája ősei akik nemesi származásúak, és hogy ő büszke a nemesi vérére ezért nem fog tetováltatni.

2019. jún. 13. 13:37
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem a tetkón múlik a nemesi vér xD


Ejj de fenn hordja az orrát a barátod már ne vedd sértésnek. Az a 150 évvel ezelőtti nemesség már rég összekeveredett itt a keverék magyar vérrel :D

2019. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

#6-os vagyok.


Ezeket szerint több érve is van miért rossz a tetoválás. Értem.


Kicsit olyan, mintha inkább saját magát akarná meggyőzni valamiről, ezzel a több féle válasszal, miért nem akar tetoválást, dehat kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk.


Rendben, tartsuk tiszteletben, hogy ő "nemes", hogy ő "felsőbb osztálybeli" de másokat ezért ne nézzen le.

Sose tudhatja, ki miért varrat magára valamit.


Eszembe jutott egy újabb példa:


Egyik ismerősömnek volt egy babája, de meghalt. Megszülni nem tudta, császárral kivették. A hege ott van a mai napig, de a hasi heg köré olyan virágokat, indákat, és egy kedves kismadarat varratott, ami egyértelmű szerintem mire utal és miért csináltatta. Ő így emlékezik. Nem egy heg marad csak, hanem egy emlék hogy ott egyszer élt valaki, de most már "szabad".

Nekem így magyarázta el ha jól emlékszem..

2019. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Van benne valami, de szerintem leginkább a tetoválástól függ.


A kasztrendszer alján van a börtöntetkó, azt gondolom te is aljának találod. Utána a színes Szűz Mária freskó a bal combon, leginkább cigányoknál lehet felfedezni. Szorosan követik a kínai írásjelek, úszó delfinek és ribncrendszan, angyalszarny. Aztán a szerelmük nevét magukra tetoválók. Nocomment.


Ezeknél szerintem egyetérthetünk, hogy nem feltételez túl sok észt.


A kövi kategóriában nem feltétlen buták az emberek, de az tuti hogy divatmajmok és fantáziátlanok. Szálló fecskék, szálló pitypang, fáról hulló levelek, magvas idézetek, masni a combon.



Eddig egy kezemen meg tudom számolni, hány olyan embert ismertem meg, akinek tényleg volt vmi értelmes tetoválása történettel együtt.

2019. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!